Delitev premoženja ob ločitvi

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.919
658
113
EU
Al ga je pa kr pospravla
evil.gif
 

liveandletlive

Pripravnik
13. okt 2013
40
0
6
No fantje umirite se, nekateri imamo cez teden veliko dela in ce pristejem druzinske tezave, je valjda razumljivo, da ne boste imeli play by play komentarja. Seveda sem hvalezen za komentarje in nasvete, dobre in slabe.
smile-1.gif


Pogovor je normalen in bi clovek mislil, da se da kaj dogovoriti, pa se spet vse konca pri denarju. Kot bi prosila da ostane brez vsega. Ocitno bom moral na CSD najaviti verjetnost prijav zaradi premozenjskega spora, po odvetniske nasvete in v takticno borbo, ce misli da je pametnejsa. Bo se jokala za mojimi velikodusnimi ponudbami.

Ona bi polno skrbnistvo, 250€ se ji zdi sramotna prezivnina (kao kako malo mi pomeni otrok), polovico premozenja, vkljucno z aktivo kredita, pasive pa niti pod razno ne misli prevzeti nase. Res ji je lepo med oblaki...
bonk.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.661
6.055
113
pri taščici
beri moj nasvet, poberi ji vse, vključno z otrokom in jo p ošlji nazaj tja od koder je piršla. Mamica je bo vesela. . Potem se boš lažje pogajal, če se sploh boš.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
39
Citat:
Uporabnik Shaban pravi:
Evo zdej razumem ko se novega uporabnika "ignorira" z odgovori
crazy1.gif

Možakar ima problem, se logira in izhlapi.... pa še "Hvala" je težko napisat
13.gif

Nekak ne verjamem, da je nov. Prej alter.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.622
9.300
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
beri moj nasvet, poberi ji vse, vključno z otrokom in jo p ošlji nazaj tja od koder je piršla. Mamica je bo vesela. . Potem se boš lažje pogajal, če se sploh boš.
A si zgoraj prebral, kaj se bo zelo verjetno v tem primeru zgodilo
confused-1.gif
? Šla bo na CSD pojokcat in bo ON ostal pred vrati svojega stanovanja, hkrati pa še obveljal za nasilneža.
Fantje, ne dajat velikodušnih nasvetov v takih primerih, če nimate pojma. Oz. prevedeno, s tujim kur.cem je lahko po koprivah mahat.

Meni se nasvet KarEn-a zdi zelo dober. Jeb.iga spušiš 12.000 EUR-ov, ampak to je malenkost v primerjavi s sranjem, ki ti ga lahko ena taka baba naredi. In meni se zdi 12.000 EUR za mir dobra ponudba. Probaš še nekaj zdilat dol, pa da vračuna opremo, ki jo pobere in si fraj v sicer praznem stanovanju
grin1.gif
.

@avtor: upam, da boš zadevo dobro in čimprej rešil. Se pa moraš po mojem mnenju čimprej odločit ali ji boš popustil in jo spokal ven z ''odpravnino'' ali pa boš šel do konca. V zadnjem primeru seveda obvezno takoj začet delat na vseh teh zadevah z odvetnikom (ni nujno, da ga takoj pripelješ k njej, pač po njegovem nareku), na CSD takoj javit, da ti grozi s prijavo. Sam bi se z njo pogovarjal zgolj še ob vključenem snemanju (to ji moraš prej POVEDAT in kolikor vem je to potem tudi na sodišču priznano kot dokaz), da preprečiš lažne prijave. Je.ba je edino, da še vedno živi pri tebi. Ajd, držim pesti, da boš poštimal zadevo. Pa javi, kako kaj gre oz. vsaj samo zaključek, bo morda še komu drugemu koristno. Še nasvet: NE SE V TO ČUSTVENO SPUŠČAT, čeprav verjamem, da bo to težko. SEDAJ JE ČAS ZA IGRO HLADNOKRVNEGA ŠAH-A DO ŠAH-MAT-A.

Off: čudno, da se ni še nobena uporabnica oglasila
grims-1.gif
.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.521
60
48
Kranj
Imaš prav, pri teh zadevah je treba biti zelo previden. Navsezadnje bo teh 12000€ še najmanjši strošek.
Ima pa ona kar dobro naštudirano vse skupaj. Dobila bo nekaj gotovine, potem pa vsak mesec 250€ za otroka, socialno pomoč, otroške dodatke, preživnino od moža, ker je brezposelna...Stanarina bo neprofitna...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.622
9.300
113
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Imaš prav, pri teh zadevah je treba biti zelo previden. Navsezadnje bo teh 12000€ še najmanjši strošek.
Ima pa ona kar dobro naštudirano vse skupaj. Dobila bo nekaj gotovine, potem pa vsak mesec 250€ za otroka, socialno pomoč, otroške dodatke, preživnino od moža, ker je brezposelna...Stanarina bo neprofitna...
Eno vprašanje glede preživljanja bivšega zakonca. Kdaj to preneha? Ga moraš preživljat tudi, če on v življenju ni delal? In tudi pred skupnim življenjem ni delal?

Še en nasvet za avtorja te teme: bi bilo možno, da zakon razveljaviš na račun tega, da se je ona poročila s tabo zgolj zaradi državljanstva?
grims-1.gif
Če ti to uspe, si zmagal na celi črti, spušila bo državljanstvo (ali tudi ne, ne vem, nisem pravnik), pa še ''zločinka'' bo, kar bi vsaj malo moralo pomagat na CSD-ju.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.521
60
48
Kranj
Seveda velja tudi kontra. Velja pa to za osebe, ki so brezposelne brez svoje krivde. Takoj, ko dobi novega partnerja s katerim živita skupaj pa je konec s preživljanjem. Le dokazati moraš
grims-1.gif
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.521
60
48
Kranj
citat iz pravnih nasvetov
"Ob razvezi zakonske zveze ima zakonec, ki brez svoje krivde nima sredstev za preživljanje pravico od drugega zakonca zahtevati preživnino. To lahko zahteva ob sami razvezi zakonske zveze in najkasneje 1 leto po razvezi zakonske zveze (vendar le v primeru, če so pogoji za preživljanje obstajali že v času razveze zakonske zveze in obstajajo tudi v trenutku, ko se zahteva dodelitev preživnine). Pravica do preživnine potem preneha, če zakonec pridobi premoženje ali dohodke, če sklene novo zakonsko zvezo ali če živi v zunajzakonski skupnosti. - See more at: http://www.cajtng.com/n/gospod....WrupFx08.dpuf"
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.622
9.300
113
Torej bi lahko v primeru avtorja tistih 12.000 EUR se uvrstilo med premoženje in bi se lahko tako izognil preživnini bivše žene, ne otroku?
Potem jo pa makar še ''na črno'' malo zalagat s kešem, da preživi tistih 12 mesecev in poteče rok za preživnino in je prost.
cheer.gif


Hkrati je verjetno zanimivo tudi tole:
Zakoncu preživnina ne pripada, čeprav so podani vsi zakonski pogoji za preživnino, če bi bila določitev preživnine nepravična glede na njegovo ravnanje in vedenje do zakonca, ki naj bi dajal preživnino.
Torej predvidevam, če te prevara, se lahko obriše pod nosom za preživnino?

PS: Kaj pa če ti izgubiš službo in ne moreš plačevati preživnine? Kako je potem?

 

liveandletlive

Pripravnik
13. okt 2013
40
0
6
Tudi meni se je zdel predlog od KarEn-a zadovoljiv kompromis, vendar baba se je našpičila in ne pristaja na nič manj kot na polno skrbništvo nad otrokom. Sicer je rekla,da bo pristala da otroka videvam kadar hočem itd... vendar hoče polovico vsega in noče niti pod razno slišati za skupno skrbništvo, ker se očitno boji oziroma ne vem kaj jo muči, da se bom na račun skupnega skrbništva želel izmikati plačevanju preživnine za otroka.

Sem ji rekel, da to so moji pogoji in v kolikor ji kaj ne paše naj ponudi svoj kompromisni predlog, ampak ja. Ona bi ukazovala in ne sprejemala kompromisov.
bonk.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.622
9.300
113
Aha, torej sedaj dobiva zalet in pohlep. Fajn, jah razmisli kako in kaj in začni čim prej igrat šah. Ponudi ji notarsko zavezo, da boš plačeval preživnino za otroka tudi v skupnem skrbništvu, če jo samo to ''boli''. Potem boš hitro videl ali bo šla naprej s pohlepom in se boš lažje odločil.

Še nasvet: tvoj zapis glede ukazovanja in kompromisov nakazuje v to, da te čustva kar vodijo. Črtaj to, sedaj si na šahovnici in čustva ti bodo zgolj poslabšala možnosti. Sam bi igral pohlevno ovčko dokler bi se dalo oz. dokler ne bi dosegel uradnih zadev, potem pa...
evil.gif
Naj misli, da te ima za jaj.ca. Podcenjevanje s strani nasprotnika je vedno dobro. Njej pa povej zgolj to, kar je nujno potrebno in nič več. Kot rečeno, sedaj si pri šahu oz. pokru.

Si pretehtal možnost razveljavitve zakona zaradi pridobitve državljanstva?
 

KocevskiPes

Pripravnik
17. dec 2011
84
0
6
Citat:
Uporabnik sad pravi:Še en nasvet za avtorja te teme: bi bilo možno, da zakon razveljaviš na račun tega, da se je ona poročila s tabo zgolj zaradi državljanstva?
grims-1.gif
Če ti to uspe, si zmagal na celi črti, spušila bo državljanstvo (ali tudi ne, ne vem, nisem pravnik), pa še ''zločinka'' bo, kar bi vsaj malo moralo pomagat na CSD-ju.
Ohoho, WTG!
 

Shaban

Fizikalc
14. apr 2010
1.001
1
36
@avtor: Bem ti sunac sm mislu da te nau več pa bomo ugibal kva je blo al te je ona dala fentat
evil.gif

(ne deli več tega, prvo izlitje na Alter- šele pol jest kosilo)

Citat:
Uporabnik sad pravi:

Še en nasvet za avtorja te teme: bi bilo možno, da zakon razveljaviš na račun tega, da se je ona poročila s tabo zgolj zaradi državljanstva?
grims-1.gif
Če ti to uspe, si zmagal na celi črti, spušila bo državljanstvo (ali tudi ne, ne vem, nisem pravnik), pa še ''zločinka'' bo, kar bi vsaj malo moralo pomagat na CSD-ju.

NoGo
ne-ne-1.gif

Je pa tud že kolega probu da se ji odvzame državljanstvo na osnovo koristoljubja, pa tud ni šlo
crazy1.gif


Citat:
Uporabnik sad pravi:

(....nisem pravnik)

Mene je tud mal pravnika, pa tud sociologa in občasno psihologa... ....včasih tud mal psihopata
evil.gif
 

KKK

Pripravnik
18. maj 2009
897
0
16
nevarno, lahko kasira tudi dosmrtno. Glede na to, da ga bomo z Alterja branili in ne bo imel odvetnika
smile-1.gif