Delitev premoženja ob ločitvi

KKK

Pripravnik
18. maj 2009
897
0
16
Zanimivo,da je bilo v razvezni pravdi govora o izplacilu zakonca. Si se poravnal torej.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Saj ne pove vsega, to so takšni modeli, ko se prijavijo, pohvatajo brezplačne nasvete, potem pa plačajo drugemu, rezultat pa "vrhunski", ker mu je tak nekdo na kosilo zagotovil.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik liveandletlive pravi:
Višino preživnine je kar lepo sodnica rekla, da pretiravam in da otrok nima kaj porabiti 500EUR mesečno ter zmanjšala na 400 EUR.

O šit
crazy1.gif


kako naivni ste eni tipi, pa to je
bonk.gif

Zaradi takih razvez in "uspešno" dogovorjenih preživnin si ženske domišljajo, da so upravičene do takih zneskov, ker če so njihove prjatlce to dosegle, potem hočejo to tudi one.

Zgleda je to ratal lep biznis za lene ženske... ujameš naivnega tipa, pustiš da te napumpa, se ločiš in zahtevaš vse pol + bizarno preživnino. In je lepo preskrbljena do otrokovega končanega študija (ali pa 18. leta, ne vem točno kako že gre).

priest.gif
 
Nazadnje urejeno:

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Moj kolega za 2 otroka plačuje toliko (je bilo podobno umazano). Pa je ženska hotla 800€...
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Daj malo več napiši! Koliko jo moraš izplačati, ali so upoštevali da ni plačevala kredita za stanovanje, da ni imela lastnih dohodkov, koliko so ji priznali za gospodinjenje...
Da vidimo kaj nas čaka v takih primerih
frown-1.gif
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Kot sem napisal najbrž ugodnejše potolčt hudiča....5 let pa si frej, pa še opomin drugim
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik dsf pravi:
Kot sem napisal najbrž ugodnejše potolčt hudiča....5 let pa si frej, pa še opomin drugim

če se ne motim se lahko potem pod noso obrišeš za celotno premoženje, ker dokaže da si nasilen hudič in vse pripada njej... nekaj takega naj bi bilo. Če pa govoriš o umoru, bo pa to potem pripadlo verjetno tvoji tašči kar je še slabše
grin1.gif
 

blackberry

Pripravnik
29. jul 2008
409
0
16
Citat:
Uporabnik liveandletlive pravi:
Uspešno ločen, sem bil še na kosilu z odvetnikom, ki mi je razložil vse opcije in sem se v skladu s tem odločil za najoptimalnejšo rešitev.

Bivšo moram izplačati v treh obrokih, višino preživnine je kar lepo sodnica rekla, da pretiravam in da otrok nima kaj porabiti 500EUR mesečno ter zmanjšala na 400 EUR. Moja je bila potem čisto besna name, kaj se grem, zakaj nisem ugovarjal sodnici, da to pa ni dovolj itd... sem ji samo rekel, da v kolikor se s čim ne strinja, lahko vedno vloži zahtevo na sodišče.

Nekaj bom moral izplačati, a tako je pač po zakonu. Lahko bi se šel jebat po sodiščih in vleči zadevo nekaj let, pri tem pa porabiti več denarja kot bi dosegel koristi, da o živcih in času ne govorim.

Hvala vsem za koristne in nekoristne nasvete. Idej ste bili polni, a na koncu je vseeno dobro vse te ideje premleti z odvetnikom, ki je pripravljen povedati realno pri čem smo in kaj lahko naredimo.

No, zdaj se lahko začne lovska sezona
cool-1.gif

You got FU*KED

bonk.gif
 

Barbarian

Fizikalc
25. sep 2008
1.206
18
38
@liveandletlive: Mislm da si nam dolžan še kak info
wink-1.gif

Glede na to kok smo se razpisal bi nam lahko še kako podrobnost zaupu, kaj misliš
17758-icon_confused.gif
 

liveandletlive

Pripravnik
13. okt 2013
40
0
6
Ma kakšni znalci, ne skrbite ne bom plačeval 400! Preživnina se določi kot celota in le-to se deli potem med oba starša oziroma tisti, ki nima skrbništva plača skrbniku svojo polovico. OK? Torej jaz sem velikodušno imel napisano 500, pa je sodnica sama rekla, da otrok nima kaj porabiti mesečno 500 in zmanjšala na 400, jaz moram pa polovico plačevati do 18. v mesecu.

Glede premoženja je zadeva taka, da ji moram plačati 8000 za premoženje, ki sva ga ustvarila v zakonu (polovica trenutne vrednosti avta, kuhinje, spalnice, ...) ter polovico obrokov kredita v 5 letih zakona, ter s tem nima nikakršne pravice na stanovanje oziroma karkoli v njem. Torej vse skupaj 20000. Sklenila sva sodno poravnavo (ki je brezplačna), notar bi naju obral za min. 400. Prvi obrok moram plačati do konca leta, čimprej oziroma najkasneje do plačila prvega obroka se mora tudi ona izseliti.

Lahko pametujete kolikor želite, po mojem mnenju (in verjetno mnenju nekaterih, ki so že šli skozi to zgodbo) sem prišel relativno poceni skozi. Odvetnik mi je rekel, da bom zelo težko dosegel, da ji ne bi nič plačal, kvečjemu bi ji znižal odstotek za npr 20%, kar bi bilo pa manj kot bi imel stroškov s pravdanjem, ter problemi, živčno vojno in vsem ostalim sranjem. Tako je pa zadeva mirno zaključena, kar pa ima svojo ceno.

Vi se pa kar spuščajte v vojne, s tujim tičem je vedno lažje po koprivah mlatiti. Jaz bom v času, ki ga nisem izgubil za boj, raje kaj zaslužil in čimprej pokril izgubo, ki sem jo pridelal z ločitvijo.

Je še kaj, na kar moram odgovoriti?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Snecer pravi:

S frocom pa ne telovadi in ne ponujaj norih vrednosti, povprečje je okoli 125 EUR na mesec (statistika), ponudi 150, pa ti bo sodišče potem cuknilo na 200+ pa boš miren .

Nerodna zadeva, kak eni ne poznamo zadev a ne.
priden.gif


Ti si tisti nevednež, ki zadev sploh ne razumeš (ok, vsi vsega ne vemo) in po drugi strani ne postrežeš niti s točnimi podatki oz. informacijami.

Normalno, da se ti smejemo, ker si napisal tako neumno, kot da boš plačeval preživnino 400 EUR.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Potem se pa še prijavi na forum, da dobi brezplačen nasvet, tu je moderacija zatajila.

Itak ga ne bomo več videli.
 

liveandletlive

Pripravnik
13. okt 2013
40
0
6
In kaj tebi ni jasno? Mi lahko prosim izstaviš račun za svoje globokoumne zamisli? Ali jaz morda česa ne poznam? Si ti morda že plačal za kakšen nasvet na forumu? Raje študiraj sinko in se pazi, da ne boš tako neumen kot jaz v življenju.

Če pa potrebuješ še kakšen brezplačen nasvet, ti ga z veseljem podelim.

Ne razumem zakaj takšna občutljivost. Verjamem, da se je iz teme marsikdo kaj naučil. Jaz sem pa končni nasvet, ki je merodajen dobil od odvetnika, ki ima kar nekaj primerov iz družinskega prava za sabo. Ti pa bodi pameten še dalje. Jaz forum jemljem kot izmenjavo mnenj in izkušenj, da bi se pa zanašal in ravnal izključno po forumu pa ni ravno zrelo, mar ne? Če bi, bi bil morda v nekajletni pravdi ali pa morda v 24kur, kako je prišlo do družinske tragedije, ko je mož ženi pokazal vraga... ipd.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Kdo pa pravi, da na forumu ni odvetnikov? :)

Za nasvet na forumu nisem placal,sem jih pa veliko dal.

Tebe pa ne bomo vecc videli, to sem ziher. Dobil si, kar si rabil, sedaj pa magla in svetovanje kolegom.

Ne vem zakaj si se sploh prijavil na forum, clovek z nadpovprevcnimi dohodki gre takoj k advokatu.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
okej zdaj ko si napisal malo drugače kot prej je slika čisto drugačna. Meni se zdi da si odlično prišel skozi in ja, se strinjam da so živci vredni več kot bi verjetno pridobil če bi se pravdal z njo za nekaj jurjev nižji znesek. Tut preživnina se mi zdi normalna.

Zdaj pa čimprej se znebi hudiča iz stanovanja in pazi, da ti ne proda kakega inventarja. Verjetno bi bila sposobna tudi zlesti v hlače samo zato, da bi zavlekla izselitev, ker zdaj bo dojela, da je v globokem dreku, skrbet za otroka, delat, nekako ji ni uspelo obogateti na tvoj račun, pa še stanovanje si mora iskat.... verjetno bo veliko kesanja z njene strani.


@Snecer: daj ne bodi težek no. Četudi ga ne bo več nikoli na forum, a si česa prikrajšan? Forumi so temu namenjeni. Ne samo za pljuvanje čez Janeza.