Delitev premoženja ob ločitvi

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Mal si čudno pisal in spraševal in ti je bilo težko slediti. Drugače pa kapo dol. Lepo si rešil. Upam, da ti bo sedaj pustila pri miru in da ti ne bo težila še za dodatne eure.
Priznam, jaz bi šel bolj na nož.
 

liveandletlive

Pripravnik
13. okt 2013
40
0
6
Danes je klicala in jokala kako sem jo zajebal in uničil življenje. Namreč govorila je s CSD in izvedela, da bo pač dobila otroški dodatek in znižano plačilo vrtca (ugibam, da tudi nek dodatek na enostarševsko družino) in nič več. Socialne pomoči pač ne bo dobivala, ker je absolventka in lahko dela prek študenta ter ni na zavodu. Skratka, očitno ji ni jasno, da na lepe oči ravno ne bo mogla dobiti "plačo" na podlagi katere se bo lahko samo ukvarjala z otrokom. Sem ji samo mirno povedal, da v življenju moramo pač delati, da preživimo in pri tem oni ni nobena izjema. Že tako bo dobila (ugibam) cca. 300 EUR od mene in države za otroka, razliko bo pač morala primakniti z delom. To je realnost za vsako družino danes. Otrok se ne vzgaja iz lufta. Zdaj, ko mene ne bo več, bo morala ona denar domov prinesti. Jaz bom pa svoj delež pošteno prispeval. Streznitev pač boli, še posebej, če si bil prej razvajen.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.192
113
Hm, pazi sedaj, da ne bo štartala akcije, kako nazaj skupaj prit...
Mnjah, morda jo bo to streznilo in bo začela normalno živet. Bodi pa pozoren, da ne bo šla v obratno smer in bo otrok trpel.
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik liveandletlive pravi:
Danes je klicala in jokala kako sem jo zajebal in uničil življenje. Namreč govorila je s CSD in izvedela, da bo pač dobila otroški dodatek in znižano plačilo vrtca (ugibam, da tudi nek dodatek na enostarševsko družino) in nič več. Socialne pomoči pač ne bo dobivala, ker je absolventka in lahko dela prek študenta ter ni na zavodu. Skratka, očitno ji ni jasno, da na lepe oči ravno ne bo mogla dobiti "plačo" na podlagi katere se bo lahko samo ukvarjala z otrokom. Sem ji samo mirno povedal, da v življenju moramo pač delati, da preživimo in pri tem oni ni nobena izjema. Že tako bo dobila (ugibam) cca. 300 EUR od mene in države za otroka, razliko bo pač morala primakniti z delom. To je realnost za vsako družino danes. Otrok se ne vzgaja iz lufta. Zdaj, ko mene ne bo več, bo morala ona denar domov prinesti. Jaz bom pa svoj delež pošteno prispeval. Streznitev pač boli, še posebej, če si bil prej razvajen.

V pol meseca bosta nazaj
cheer.gif
Kaj je pa bil glavni povod za takšno ločitev in tako hitro ?
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Citat:
Uporabnik liveandletlive pravi:
Danes je klicala in jokala kako sem jo zajebal in uničil življenje. Namreč govorila je s CSD in izvedela, da bo pač dobila otroški dodatek in znižano plačilo vrtca (ugibam, da tudi nek dodatek na enostarševsko družino) in nič več. Socialne pomoči pač ne bo dobivala, ker je absolventka in lahko dela prek študenta ter ni na zavodu. Skratka, očitno ji ni jasno, da na lepe oči ravno ne bo mogla dobiti "plačo" na podlagi katere se bo lahko samo ukvarjala z otrokom. Sem ji samo mirno povedal, da v življenju moramo pač delati, da preživimo in pri tem oni ni nobena izjema. Že tako bo dobila (ugibam) cca. 300 EUR od mene in države za otroka, razliko bo pač morala primakniti z delom. To je realnost za vsako družino danes. Otrok se ne vzgaja iz lufta. Zdaj, ko mene ne bo več, bo morala ona denar domov prinesti. Jaz bom pa svoj delež pošteno prispeval. Streznitev pač boli, še posebej, če si bil prej razvajen.

V pol meseca bosta nazaj
cheer.gif
Kaj je pa bil glavni povod za takšno ločitev in tako hitro ?

To tudi mene zanima, Zanima me ali si ti popuscal in je mogla met skoz prav in si se zahebal na koncu, al je bilo nazacetku vse lepo in prav in potem ti nic kriv, se je njej zacelo pipat al kako bi naredil na hitro obnovo, ker sam sem pavsalnega mnenja da hudic nemore biti skrit par let in znjim ziveti lepo potem pa narediti tak mocen poreobrat da nobenmu ni jasno, torej mislim da bi se morali doloceni znaki videti ze prej ali pac?

Sicer pa tist k je bilo napisano da se pozna veliko primerov kako punca do diplome da mir, takoj ko konca diplomo se pa znebi desca, sploh nisem nikol na to tako gledal, po prebranem se pa vidim v istem hehe. Pac kolkr so preracunljive takrat vidi novo pot v zivljenju, je polna svojega egoizma kolk je ona oh in sploh sposobna in si misli ko te sljivi in gre dalje drugemu nafukavat kolk ga ima rada in to hkrati izsiljevati od desca in kar bo trajalo dokler bo imela koristi od tega oziroma bo slo zivljenje v smeri kot si jo je ona predstavljala, takoj ko se bo slo iz smeri pa....

Zenske so preracunljivi zmaji, povedano najlepse kolkr znam
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
op:

Dobro si rešil, i guess. Čisto konec bo šele ko ti jo končno uspe izseliti. Z otrokom pa le preživi čimveč kvalitetnega časa, že tako mu bo hudo.
wink-1.gif
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

Sicer bi sam probal narest preko sodisca ce bi slo da gre dolocen del prezivnine na otrokov racun dokler ne odraste(ali pa da sam del prezivnine placujem otrokove poloznice), ker 400eur stroska za otroka na mesec si ne predstavljam in s emi zdi veliko, sicer nimam otrok, ampak ce povzamem po tem kake tipe si take babe ponavad najdejo k vozjo avtomobile od zensk, k jih zenske skoz neki zalagajo ali pa kupujejo telefone potem ni dvakrat za rect da bo to iz otrokovega denarja.
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
770
34
28
Zanima me samo tako informativno: kaj pa mora oče sploh narediti če on želi otroka? Tožba ženske ali kaj
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.182
271
83
Ali sporazumno ali pa tožba za dodelitev skrbništva. Ampak v običajnih primerih bi to v prenesenem pomeni v knjižnici iskal nekje na policah med pravljicami in znanstveno fantastiko:-/ (so izjeme, ampak jih je malo - po statistiki 1:20 za vse starosti ortok od 0-18, jasno je da je tistih od 14+ največ, ker se lahko odločajo pri komu bodo).
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
x2
zmaga.gif


... ja skrbništvo previloma dobi mama, so pa izjeme ...

Glede (zajebanih) žensk je pa tako, da hudiča spoznaš šele ko se ga ne morš več rešit ... na začetku se cedita med in mleko, nato pa se obrne za 100% (poznam več primerov, ko so se kolegi zaj...) ... ampak to je že druga zgodba.
wink-1.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Najbolj so mi smešni tipi, ki babi plačajo povečavo jošk, nato pa te z novonastalo samozavestjo takoj podajo vlogo za ločitev, češ zdaj sem pa višji cenovni razred ali nekaj in si zaslužim boljšega.
 

spenstar

Fizikalc
2. sep 2007
964
116
43
Se vedno nisi povedal katero gensko zasnovo ima bivsa deklina:
a. germansko
b. romansko
c. iransko
d. dinarsko
e. sumadijsko
f. shiptari
g. vardarsko
h. okvirka
i. helensko
j. dolenjka

To cakamo, ves.
sprasujem se.gif
 

liveandletlive

Pripravnik
13. okt 2013
40
0
6
Verjemi, stroskov je kar nekaj, ze samo vrtec/sola pa kaksne izvensolske dejavnosti, pocitnice, obleka in hrana... Pa se marsikaj se najde, vse to stane. Sicer pa kot oce placas polovico in ne celotno prezivnino. Denarja ne mores nakazovati otroku na racun, ker ta denar je dejansko namenjen prezivljanju otroka cez mesec.

Ostalim, mislim da narodnost bivse nima nobene veze. Ce kdo verjame, da so nase avtohtone deklice boljse, naj zivi v tem prepricanju.
 

007

Pripravnik
4. sep 2009
707
0
16
Citat:
Uporabnik liveandletlive pravi:
Verjemi, stroskov je kar nekaj, ze samo vrtec/sola pa kaksne izvensolske dejavnosti, pocitnice, obleka in hrana... Pa se marsikaj se najde, vse to stane. Sicer pa kot oce placas polovico in ne celotno prezivnino. Denarja ne mores nakazovati otroku na racun, ker ta denar je dejansko namenjen prezivljanju otroka cez mesec.

Ostalim, mislim da narodnost bivse nima nobene veze. Ce kdo verjame, da so nase avtohtone deklice boljse, naj zivi v tem prepricanju.

Takole ko berem, mi deluje (mogoče se motim), kot da se ti zdi, da si ti s temi 200€/mesec opravil svojo dolžnost do vajinega otroka in si miren? Ne vem, če imaš ok plačo, je tudi v tvojem interesu, da otrok ni prikrajšan in ni tvoja obveznost samo teh 200€/mesec...vsaj tko jst gledam na to.
 

liveandletlive

Pripravnik
13. okt 2013
40
0
6
Z 200 evri mesecno sem opravil glede svojega prispevka za prezivljanje otroka. Kaj in kako bom se dodatno storil za otroka pa je v moji domeni in seveda mi ke v interesu poskrbeti za svojega otroka, vendar ne na nacin, da nakazujem neomejene vsote otrokovi mami v dobri veri, da bo porabila vse na otroka. Ta del doloci sodisce in znasa 200 EUR, ostalo (darila, pocitnice, oblacila, izvensolske dejavnosti... skratka karkoli) pa lahko vedno prispevam direktno v skladu z zmoznostmi in je to moja stvar. Pedvsem pa bom imel nekaj besede pri tem, ker bom jaz direktno kupil oz. dal denar za otroka - tako kot je bilo do sedaj, ko sem vse kupoval.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.517
59
48
Kranj
In kako je sedaj pri vas, glede vajinega medsebojnega odnosa? Si nekako ne morem predstavljati življenja v skupnem stanovanju, če si ločen in skregan. Je sedaj zadovoljna in ne tečnari več?
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Verjetno počasi ugotavlja, da ne bi smela pobirati pravnih nasvetov od Blondinke s Harvarda in španijad.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.192
113
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Verjetno počasi ugotavlja, da ne bi smela pobirati pravnih nasvetov od Blondinke s Harvarda in španijad.
hysterical-1.gif

V bistvu je vprašanje ali se je že izselila?