Delitev premoženja ob ločitvi

Barbarian

Fizikalc
25. sep 2008
1.206
18
38
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
okej zdaj ko si napisal malo drugače kot prej je slika čisto drugačna. Meni se zdi da si odlično prišel skozi in ja, se strinjam da so živci vredni več kot bi verjetno pridobil če bi se pravdal z njo za nekaj jurjev nižji znesek. Tut preživnina se mi zdi normalna.

Zdaj pa čimprej se znebi hudiča iz stanovanja in pazi, da ti ne proda kakega inventarja. Verjetno bi bila sposobna tudi zlesti v hlače samo zato, da bi zavlekla izselitev, ker zdaj bo dojela, da je v globokem dreku, skrbet za otroka, delat, nekako ji ni uspelo obogateti na tvoj račun, pa še stanovanje si mora iskat.... verjetno bo veliko kesanja z njene strani.


@Snecer: daj ne bodi težek no. Četudi ga ne bo več nikoli na forum, a si česa prikrajšan? Forumi so temu namenjeni. Ne samo za pljuvanje čez Janeza.

Se strinajm!
Dobro je šel skozi, skoraj da Odlično!!! 200€ (niti ni tako malo) ampak vseeno
zmaga.gif


Snecer, res si pain...
rolleyes-1.gif
 

dobovsek

Fizikalc
27. nov 2008
1.121
1
36
pa niti ni pain...
ma čist prav...

preberi avtorjeve prejšnje poste in zdajšnje pa boš opazil njegovo razliko v pisanju.
prej je bil povožena copata
zdj je pa car
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
ne, prej je bil povožena copata, zaskrbljen, ker ni vedel če mu bo sploh gate in štumfe pustila, ali pa kar direkt vse pobrala.

zdaj je pa vesel, ker je to za njim relativno zlahka in poceni.
 

Barbarian

Fizikalc
25. sep 2008
1.206
18
38
1 post: 13.10.2013 10:05 in do danes je on vse zrihtu (14 dni)
sprasujem se.gif


Hm ,res zanimivo.. expresno ali pa ni vsega napisu
17758-icon_confused.gif


Kolega se je ločeval 4+mes. pa ni mel skupnega premoženja
rolleyes-1.gif
 

liveandletlive

Pripravnik
13. okt 2013
40
0
6
Eni ste pa res tezki... kaj vam ni jasno? Ce se uspes dogovoriti, gre lahko zadeva dokaj hitro skozi.

Ce vas ze zanima, konec januarja sva vlozila zahtevo za razvezo, potem v zacetku maja sva imela razgovor na CSD glede otroka itd., pa se je zena tam kesala v smislu, da bi se poskusila se potruditi okoli zakona, bla bla... in je rekla teta na CSD, pa dajmo se ponovno dobiti cez tri mesece, pa bomo takrat dorekli. No pa ni bilo nic bolje in smo avgusta rekli, da vztrajava pri locitvi, kar je CSD zapisal in poslal na sodisce, kjer so imeli sodne pocitnice. No, potem sem pa konec septembra dobil vabilo na prvo obravnavo na sodiscu... in bolj kot se je cas blizal, bolj je zena zacela komplicirati kaj ji pripada in da naj se dogovoriva vnaprej, drugace mi bo delala sranje in CSD... itd. No takrat sem se prijavil na forum (torej 11 dni pred sodno obravnavo). V 10 dneh sem na podlagi vasih dobrih in slabih nasvetov ter kosila z odvetnikov uspel sestaviti seznam premozenja, z zeno dogovoriti trenutno vrednost le-tega, lepo spisati v obliki dokumenta, ki sem ga predlozil na sodisce, ter prositi za sodno poravnavo glede premozenja. In glej ga zlomka, bilo je urejeno v 10 minutah, le oba sva morala prikimati, da se strinjava s predlogom.

Potem glede otroka in prezivnine itak ni bilo debate, sodnica je zmanjsala visino, jaz ji nisem ugovarjal, zena pa tudi ni upala. No to je to, bila sva locena. Sodba pravnomocna, ker sva se odpovedala 15dnevnem roku za pritozbe. Se komu ni kaj jasno?

Ce znas pravilno reagirati in ne gres z egom na noz in se jebat, je lahko zadeva zakljucena ze na prvi obravnavi brez dodatnih stroskov. V kolikor nebi zena na CSD prosila za 3 mesecni moratorij, bi se zadeva verjetno zakljucila pred poletjem, tako se je pa nekaj mesecev pozneje.

Vsi, ki ste tako analiticni glede sloga pisanja itd... bi vas vprasal kako bi vi pisali ob konstantnih groznjah o prijavah na policijo, CSD in vseh moznih spletkah, ki se jih lepse polovice lahko grejo. Dokoncni mir bom verjetno (upam) imel sele, ko se odseli. Sinoci je namrec ponovno na polno srala, kako sem prasec, da sem pripravljen otroku ob taki placi placati samo tako malo in da bo otrok ze izvedel vse o meni, pa kako bo vsem mojim bodocim ob prvi priliki vse povedala, kaksen sem itd... skratka bolano. Sem jo le prosil, da naj se zacne obnasati primerno ali naj si zacne cimprej iskati stanovanje, ker zdaj me ne bo vec izsiljevala - in seveda takoj v "bitch mode", kaj ji grozim, da jo bom ven vrgel, da naj samo probam, itd.

Skratka, nekateri se kar analizirajte... jaz sem si pac oddahnil, da je zadeva (skoraj) ze mimo. Vsaj formalni del.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Dobro, rešil si ok, samo drugič pa vse povej, pa bi ti dosti manj napisali, ne pa da vlečemo iz tebe.
 

Shaban

Fizikalc
14. apr 2010
1.001
1
36
Dec, tkole ti bom rekel... Pejt zalit tole! Tko hitro in dobro se res redko konča (za deca)
zmaga.gif


Odlično si skozi pršu in upam da se v drugo ne boš nasral
evil.gif


Srečno.....
wink-1.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Lepo, da si se oddahnil in zrihtal
cheer.gif
, vendar se strinjam s snecerjem in ostalimi.
Sedaj nekaj v zvezde kuješ odvetnika in praviš, da je forum pač le za en burek in nisi nič pametnega tu dobil. No, malo si preberi poste od nekaterih, ki so čez to šli v praksi in ti tudi napisali pametne nasvete in čutno, da se ujemajo z odvetnikovimi, ampak sedaj je odvetnik car...
Fajn, v glavnem sedaj si ti car, rešil si se (oz. se jo boš, ko jo brcneš čez vrata) in lahko greš na lov... Važno, da si rešil svoje, normalno se zahvalit tistim, ki so ti dali korekten nasvet pa ne gre. Itak Slovenceljn drugače ne zna
cheer.gif
. Baaah.
 

liveandletlive

Pripravnik
13. okt 2013
40
0
6
Pa hvala junakom za zvezdico, me veseli, da cenite mojo real life zgodbo in ste lahko sprostili svojo "alfa male" energijo v tej temi. Vsem neomajanim alfa samcem zelim, da boste malo bolj takticni v primeru, da se vam pripeti podobna situacija.

Ce vam gre pa v nos, da od samega zacetka nisem napisal vse do pike, niti ne vem v koliki meri bi bilo relevantno, razen to, da potesi vaso radovednost. Sicer pa me zanima kako vi vase zivljenske zgodbe izlivate v trenutku na forum. Imel sem problem, nekateri so mi pomagali, drugi pametovali.

Hvala vsem za pomoc.
nahrung002.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Hm, trije so ti dali eno zvezdico (nisem bil med njimi), zakaj se sploh obremenjuješ sedaj s tem. Nick lahko upokojiš.
Verjetno pa s(m)o se nekateri trudili z nasveti in spremljanjem te zgodbe, zato ker se lahko potencialno pripeti tudi nam. In je fajn, da imaš kaj praktičnih izkušenj, če že prideš v to situacijo, ne zgolj zaradi radovednosti.
 

liveandletlive

Pripravnik
13. okt 2013
40
0
6
Nikoli nisem rekel, da nisem dobil pametnega nasveta tu. Na podlagi nekaj konkretno koristnih nasvetov (predvsem tistih, ki so dali podobno zgodbo že skozi ali imajo kolege v podobni situaciji) sem znal ustrezno vprašati odvetnika, ki je določene zadeve potrdil in mi še dodatno razjasnil ter argumentiral. Po drugi strani pa mi je povedal realno glede uspešnosti morebitnih bojev za to, da žena nič ne dobi ipd.

Torej, če povzamem, odvetnika niti ne kujem v zvezde, ker ni naredil čudeža, le dal mi je potrditev mnenja, ki sem si ga ustvaril bodisi sam bodisi s pomočjo nekaterih forumašev. Nekaj predlogov je bilo seveda tudi nespametnih, a to je normalno.

V kolikor v dani situaciji nisem bil dovolj hvaležen, se vsem užaljenim svetovalcem iskreno opravičujem.
roza.gif


Skupnosti na splošno pa hvala za podporo moškemu "sotrpinu" in upam, da bo tema tudi v bodoče komu v pomoč.

Hvala, Danke, Thanks, Djakujem, Grazie, Spasiba... no več ne znam
nahrung002.gif
 

Shaban

Fizikalc
14. apr 2010
1.001
1
36
Lej, super da si zrihtu...

Lepo da si nam zaupu kako sta rešla in to spelji do konca kokr se spodobi
wink-1.gif


BTW: Ti je že kak junak poslal ZS da mu daš cifro od svoje "ex" (me nebi nč čudl)
evil.gif
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.298
62
48
Citat:
Uporabnik liveandletlive pravi:
Pa hvala junakom za zvezdico, me veseli, da cenite mojo real life zgodbo in ste lahko sprostili svojo "alfa male" energijo v tej temi. Vsem neomajanim alfa samcem zelim, da boste malo bolj takticni v primeru, da se vam pripeti podobna situacija.

Ce vam gre pa v nos, da od samega zacetka nisem napisal vse do pike, niti ne vem v koliki meri bi bilo relevantno, razen to, da potesi vaso radovednost. Sicer pa me zanima kako vi vase zivljenske zgodbe izlivate v trenutku na forum. Imel sem problem, nekateri so mi pomagali, drugi pametovali.

Hvala vsem za pomoc.
nahrung002.gif
Ne sekiraj se preveč za druge uporabnike. Tukaj je itak klasika, da se po določenem času začne merit qrce, namesto da se posvečamo vsebini teme.

Dobro si zrihtal. Da se kdaj kako zadevo spelje, je treba kak kompromis sprejet, samo tukaj nekateri tega ne štekajo. Poleg tega je tvoj uspeh nekatere zmotil, zato ti bodo poskušal zrelativizirat.
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Furaj naprej primarni nick, tega upokoji in pozabi na vse skupaj.
Karavana gre naprej.
Zate se je "ugodno" rešilo; summa summarum je to najbolj pomembno.
Ne pozabi kvalitetno preživeti čas z otrokom
smile-1.gif
 

Barbarian

Fizikalc
25. sep 2008
1.206
18
38
Citat:
Uporabnik liveandletlive pravi:
Ce se uspes dogovoriti, gre lahko zadeva dokaj hitro skozi.

To je res. Nisi prej nič napisal da ste že tako daleč s tem
ne-ne-1.gif


Ok, hvala za pojasnilo.

Good luck
wink-1.gif


Citat:
Uporabnik ovca pravi:
Ne pozabi kvalitetno preživeti čas z otrokom
smile-1.gif

zmaga.gif