Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Car

POSTman
4. avg 2007
8.468
1.486
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Njega jaz plačujem tako kot tebe, oba sta v državnih firmah.
Ti mene plačuješ!!!! Gnoj pokvarjen farovški!!! Gnoj, spelji se v farovž, pa ga tam puši župniku, govedo pokvarjeno!!! P.izda ti matrna, gonim se po snegu, dežju, mrazu, dobivam pa minimalca, ker mi tvoj ljubljeni vodja vse pokrade. Pošta je desničarsko gnezdo, ki cuza pošto. Zdej se pa pober v cerkev al pa pojokaj moderatorju, gnoj od gnojev si, ampak to najbrž že veš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in mr_

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.644
6.048
113
blizu močvirne prestolnice
Ti mene plačuješ!!!! Gnoj pokvarjen farovški!!! Gnoj, spelji se v farovž, pa ga tam puši župniku, govedo pokvarjeno!!! P.izda ti matrna, gonim se po snegu, dežju, mrazu, dobivam pa minimalca, ker mi tvoj ljubljeni vodja vse pokrade. Pošta je desničarsko gnezdo, ki cuza pošto. Zdej se pa pober v cerkev al pa pojokaj moderatorju, gnoj od gnojev si, ampak to najbrž že veš.
:valjamse: Čestitke.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.419
3.517
113
Janez40 , da se nisi malo diktatorstva svojega soimenjaka nalezel? Kako si lahko jemleš pravico do tega, da zahtevaš, da bi se morali vsi cepit? Zato, ker tebi tako paše? Kaj, če bi nekdo zahteval, da si vegan, ker ostala hrana je pa nezdrava in lahko umreš?
 
  • Všeč mi je
Reactions: SamSvoj
19. jul 2007
2.822
1.538
113
Glede na vlečenje mrtvega konja čez močvirje bi bila daleč najbolj strategija zapreti VSE dol in ljudi v bajto za 2 tedna. Krivulja bo ruknila dol, pošlješ otroke do 5. razreda v šolo, ljudi delat, čakaš 1 do 2 meseca, da krivulja spet zraste, ponoviš vajo in prideš v pomlad ko lahko zadihaš. Vmes pa pocepiš vse kar leze in gre (DSO ni vprašanj a bi a ne bi, ampak samo špric špric. Enako zdravstvo). Hvala nasvidenje. Tole umiranje na obroke je 100x slabše.
Od 24.12. do 4.1. bi dobesedno zaklenil vse. In to je to. Če bi bilo potrebno, bi poslal vojsko na ulice.
Če sem malo ciničen, kje je diktator, ko ga rabiš.
Če sem demokratično normalen, tiskovna konferenca predsednika vlade, predsednika države in predstavnika največje opozicijske stranke in vsi govorijo v isti glas (namenoma sem pisal po funkciji in ne po imenih).
Edino v sloveniji imamo 2 meseca najvišji plato v celi EU. Norveška, za faktor 10 boljše številke.
1610103782626.png
 
  • Haha
Reactions: SamSvoj

Floki

Guru
6. sep 2007
10.076
3.160
113
Predvidevam 7 dnevno povprečje okužb - saj piše gori - prvi test 18.01.!

To že ampak povprečje na kaj? Če gledaš številko je med osrednjo in jugovzhodno slovenijo razlika ravno glede na število prebivalstva 555 tisoč /154 tisoč. Toej je številka absolutna in ne na 100 tisoč kot sedaj. Potrjeni primei v 7 dneh v osrednji sloveniji so trenutno 2.756, v tem primeru na 362 ne bodo vsaj do poletja ne.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.457
9.396
113
johan_blond Glede današnje tiskovke. A nisi ti mal naiven? Govorijo v isti glas, zdej, ko morje v grlo teče. Kje so bli sebtembra? Zakaj Beovička vod stroko? Infektolog ma da dela v bolnici z aktivno okuženimi in tuhta, kako jih bo pozdravu. Stroko okol ukrepov naj vodi epidemiolog, ne pa spolitiziran infektolog in urolog.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.509
4.620
113
Janez40 , da se nisi malo diktatorstva svojega soimenjaka nalezel? Kako si lahko jemleš pravico do tega, da zahtevaš, da bi se morali vsi cepit? Zato, ker tebi tako paše? Kaj, če bi nekdo zahteval, da si vegan, ker ostala hrana je pa nezdrava in lahko umreš?
Ne zahtevam, da se cepijo vsi. Zahtevam, da se cepijo tisti, ki z okužbo in boleznijo v daleč najvišjem procentu zabijejo zdr. sistem in s tem držijo za talce celotno državo. To pa so prebivalci DSO (dovolj bi bilo že cepiti vse njih, saj konec koncev okužena negovalka ne bi bila nevarna starostniku) in ostali ljudje zunaj DSO nad 65. let. In da, zahtevam, da se cepijo vsi! S tem bi pritisk na bolnice padel na minimum in lahko živimo dalje.
 
  • Haha
Reactions: SamSvoj

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.509
4.620
113
Ne zahtevam, da se cepijo vsi. Zahtevam, da se cepijo tisti, ki z okužbo in boleznijo v daleč najvišjem procentu zabijejo zdr. sistem in s tem držijo za talce celotno državo. To pa so prebivalci DSO (dovolj bi bilo že cepiti vse njih, saj konec koncev okužena negovalka ne bi bila nevarna starostniku) in ostali ljudje zunaj DSO nad 65. let. In da, zahtevam, da se cepijo vsi! S tem bi pritisk na bolnice padel na minimum in lahko živimo dalje.
Aja, če se komu zdi to blazno kruto (ne vem sicer zakaj), potem je alternativa, da se cepimo vsi pod 65. let, kar je bistveno težje izvedljivo, poleg tega se otroci ne smejo. In še vedno bodo 65+ med sabo si prenesli virus in zapolnili bolnice, kar pomeni, da nismo naredili nič.

Čas bi bil, da 65+ prevzamejo nekaj odgovornosti, uvidijo, da ne živijo sami na tem svetu s svojimi pravicami in se gredo cepit ter s tem odrešijo svoje otroke, vnuke, sosede in vse, ki crkujejo na obroke in gnijejo doma za varnost starejših.

Predlagam Janši drugačen vladni načrt: nabavi dovolj cepiva za populacijo 65+. Odlok, da vsak 65+, ki se gre cepit dobiva dodatno rento mesečno 500 eur za 3 mesece. Hvala nasvidenje, Corona rešena, starejši končno lahko živijo kot ljudje in cenovno se nam to ne bi poznalo nič v primerjavi kar mečemo v zrak sedaj.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
To že ampak povprečje na kaj? Če gledaš številko je med osrednjo in jugovzhodno slovenijo razlika ravno glede na število prebivalstva 555 tisoč /154 tisoč. Toej je številka absolutna in ne na 100 tisoč kot sedaj. Potrjeni primei v 7 dneh v osrednji sloveniji so trenutno 2.756, v tem primeru na 362 ne bodo vsaj do poletja ne.
Zdaj sem se probal poglobit in cifra je lahko povprečno dnevno število potrjenih primerov na 7 dni v regiji. Za Podravsko bi to imelo nek smisel - rdeča meja za 7 dni bi bila 1.491, sedaj pa je po sledilniku 1.641.

Upam, da jim je tudi na vladi tako jasno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Floki

Floki

Guru
6. sep 2007
10.076
3.160
113
Zdaj sem se probal poglobit in cifra je lahko povprečno dnevno število potrjenih primerov na 7 dni v regiji. Za Podravsko bi to imelo nek smisel - rdeča meja za 7 dni bi bila 1.491, sedaj pa je po sledilniku 1.641.

Upam, da jim je tudi na vladi tako jasno.

:zmaga: , ja to bo to. Takole so številke za zadnjih 7 dni.
ErM96IyXEAAFN9N.jpeg
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.142
3.610
113
Marlbor
Tisti, ki skrbijo za njih pa ne. In prav ti so jim prinesli okužbe. Pa tudi total lockdown seveda ni bil, so imeli kar veliko "skrivnih" obiskov. Zato pa pravim, da je potrebno 100% cepit vse v DSO, kar vključuje vse zaposlene, konec koncev tudi svojce, ki jih obiskujejo. Ker DSO polni bolnice na koncu v velikem procentu.
Saj tudi ti boš moral iti v 14 dneh po hrano, pa te bo nekdo okužil, ki ni v total lockdown. :bonk:
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.688
5.838
113

Floki

Guru
6. sep 2007
10.076
3.160
113
Poslušam zdele novinarsko konferenco od Janše. Kolikor ga ne maram moram rečt da dedc kar se epidemije tiče kar presenetljivo dobro argumentira sploh kar se tiče nadaljevanja. Glede na izjave se sploh čudim od kje jim ti faili glede spreminjanja ukrepov vsak drugi dan pridejo na mizo.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.132
351
83
Lockdowni za reševanje epidemije koronce so izum 2020 kitajske ccp, ki so postali njihov glavni izvozni produkt.
Problem je v tem, da nikjer ne delujejo oz ga moraš ponavljati vedno znova in znova.

Lahko tudi primerjate Severno in Južno Dakoto, ena ima maske, ukrepe, druga nima nič od tega.
Številke tam-tam.

Ni njihov izum, so samo preverjanje stanja in odzivanja ljud v realnem časui; na kratko so vzorčni poligon (pa ne samo za virus). Stavil bi, da ti je to znano.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.509
4.620
113
Lockdowni za reševanje epidemije koronce so izum 2020 kitajske ccp, ki so postali njihov glavni izvozni produkt.
Problem je v tem, da nikjer ne delujejo oz ga moraš ponavljati vedno znova in znova.
Pa saj sem napisal preprosto za povprečno ovco no.

1. opcija: nakupi dovolj cepiva za 65+ letnike. Izvedi obvezno cepljenje vseh.
2. opcija: nakupi dovolj cepiva za 65+ letnike. Izvedi opcijsko cepljenje vseh pri čemur jim nudiš konkretne ugodnosti (pozitivna stimulacija).
3. opcija: total lockdown za 14 dni, da močno pade krivulja in lahko po njej zaživimo bolj normalno in zadevo ponavljaš, dokler ne pocepiš dovolj prebivalstva, kar bo vprašanje kdaj, če ne bo prisilno. Sploh pa tistih, ki so kritični za polnjenje bolnic v ogromnem procentu (spet 65+).

To kar se gremo sedaj je pa čisti samomor, saj ne deluje nič, zaprto je vse, šole ni, uspeha pa tudi ne.