Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Poslušam zdele novinarsko konferenco od Janše. Kolikor ga ne maram moram rečt da dedc kar se epidemije tiče kar presenetljivo dobro argumentira sploh kar se tiče nadaljevanja. Glede na izjave se sploh čudim od kje jim ti faili glede spreminjanja ukrepov vsak drugi dan pridejo na mizo.
Minister za zdravje pa se ja spozna na to kar govori! :cool:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car

Floki

Guru
6. sep 2007
10.076
3.160
113
Pa saj sem napisal preprosto za povprečno ovco no.

1. opcija: nakupi dovolj cepiva za 65+ letnike. Izvedi obvezno cepljenje vseh.
2. opcija: nakupi dovolj cepiva za 65+ letnike. Izvedi opcijsko cepljenje vseh pri čemur jim nudiš konkretne ugodnosti (pozitivna stimulacija).
3. opcija: total lockdown za 14 dni, da močno pade krivulja in lahko po njej zaživimo bolj normalno in zadevo ponavljaš, dokler ne pocepiš dovolj prebivalstva, kar bo vprašanje kdaj, če ne bo prisilno. Sploh pa tistih, ki so kritični za polnjenje bolnic v ogromnem procentu (spet 65+).

To kar se gremo sedaj je pa čisti samomor, saj ne deluje nič, zaprto je vse, šole ni, uspeha pa tudi ne.

Za tole tretjo opcijo glede totalnega lockdown je bilo ravno rečeno na konferenci da nekje to imajo ampak pri nas glede na "pdziv ljudi" ne bo nič sploh pa glede nodziva prebivalstva na kaj takega ne ge računat. Že za zaprtje smučišč je tak upor ti bi jih pa za 14 dni v stanovanja spravil :valjamse: . Ja itak sploh kerjih bo res veliko to upoštevalo. Še masko im je težko dat na polni ulici ljudi gor.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.509
4.620
113
Za tole tretjo opcijo glede totalnega lockdown je bilo ravno rečeno na konferenci da nekje to imajo ampak pri nas glede na "pdziv ljudi" ne bo nič sploh pa glede nodziva prebivalstva na kaj takega ne ge računat. Že za zaprtje smučišč je tak upor ti bi jih pa za 14 dni v stanovanja spravil :valjamse: . Ja itak sploh kerjih bo res veliko to upoštevalo. Še masko im je težko dat na polni ulici ljudi gor.
To so si pa sami (vlada) zapravili s popolnoma neživljenjskimi in nelogičnimi ukrepi do sedaj. Zaupanje ljudje je šlo v poden. Če bi resno pristopili in ne jebali ljudi v glavo bi brez težav izvedli 14 dnevni lock down seveda takoj po njem normalno štartali življenje dalje, ne pa vlekli kup nelogičnih ukrepov še naprej, samo zato ker lahko.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.457
9.396
113
Poslušam zdele novinarsko konferenco od Janše. Kolikor ga ne maram moram rečt da dedc kar se epidemije tiče kar presenetljivo dobro argumentira sploh kar se tiče nadaljevanja. Glede na izjave se sploh čudim od kje jim ti faili glede spreminjanja ukrepov vsak drugi dan pridejo na mizo.
Ker gledaš sestavljenga Janšo. Tip ima več osebnosti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Včerajšnji delež pozitivnih na PCR testih je manjši kot pred tednom dni. Kaj pa zdaj? Odpremo smučišča?
Ne samo manji, kot pred tednom dni. Vceraj je bilo PCR pozitvnih 1596, kar je manj, kot skoraj cel mesec december ob cetrtkih, ko se se ni delalo hitrih testov:

Screenshot_20210108-130910_Chrome.jpg


Kot sem rekel, okuzbe gredo dol in ne gor, kljub sproscanju ukrepov in praznikom. Tko kot sem napovedal.
Goljufive hitre teste pa naj ze zanemarijo pri stetju, ker so cisti nateg za drzanje folka z ukrepi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in msenjur

jello

Guru
22. sep 2008
10.063
3.811
113
Janez40 , da se nisi malo diktatorstva svojega soimenjaka nalezel? Kako si lahko jemleš pravico do tega, da zahtevaš, da bi se morali vsi cepit? Zato, ker tebi tako paše? Kaj, če bi nekdo zahteval, da si vegan, ker ostala hrana je pa nezdrava in lahko umreš?

A veganstvo da je tako nalezljivo? :sprasujemse:

Če bo stroka ocenila, da rabimo precepljenost se bomo cepili, ker bo obvezno, tako kot je obvezno plačat davke. Če pa komu kaj ne paše, pa kar izvoli, nekam v bolj svobodno oziroma zdravju in financam prijaznejše okolje, kjer je tudi dovoljeno vsakemu gledat samo in predvsem na lastno rit. Kjer so samo pravice, dolžnosti pa nobenih.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.480
113
Lockdowni za reševanje epidemije koronce so izum 2020 kitajske ccp, ki so postali njihov glavni izvozni produkt.

Točno tako. Prenašanje virusa reši le in samo polna trgovina ljudi brez mask, obvezno kihanje drugemu v faco direkt na 20cm, razuzdani swinger partiji, in vožnja z gokardom. To bi morali naredit in bi bilo že vse konec.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.519
260
83
Ne samo manji, kot pred tednom dni. Vceraj je bilo PCR pozitvnih 1596, kar je manj, kot skoraj cel mesec december ob cetrtkih, ko se se ni delalo hitrih testov:



Kot sem rekel, okuzbe gredo dol in ne gor, kljub sproscanju ukrepov in praznikom. Tko kot sem napovedal.
Goljufive hitre teste pa naj ze zanemarijo pri stetju, ker so cisti nateg za drzanje folka z ukrepi.

Hkm, ne vem kaj se zapenjaš v hitre teste, ko pa Sledilnik omogoča prikaz točnega grafa samo PCR testov, kjer se zelo lepo vidi deleže. Če bi raz pa absolutne številke, se pa tudi vidi (samo sešteješ jih).

1610109728181.png
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.480
113
Ne samo manji, kot pred tednom dni. Vceraj je bilo PCR pozitvnih 1596, kar je manj, kot skoraj cel mesec december ob cetrtkih, ko se se ni delalo hitrih testov:

Poglej priponko 40493

Kot sem rekel, okuzbe gredo dol in ne gor, kljub sproscanju ukrepov in praznikom. Tko kot sem napovedal.
Goljufive hitre teste pa naj ze zanemarijo pri stetju, ker so cisti nateg za drzanje folka z ukrepi.
daj prosim, prilepi enak graf v % in pokaži kje pada število okuženih
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.419
3.517
113
Točno tako. Prenašanje virusa reši le in samo polna trgovina ljudi brez mask, obvezno kihanje drugemu v faco direkt na 20cm, razuzdani swinger partiji, in vožnja z gokardom. To bi morali naredit in bi bilo že vse konec.
Točno tako. Kam preskoči virus, če je že na vseh bil? Koga potem okuži?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jap, je treba rečt da je tole kr suvereno odfural. Una dva bizgeca zraven sta bila 10 nivojev pod njim.
En od onih dveh bizgecev je povedal, da se semaforja ne bodo držali!!! ;)
Najprej bodo pogledali državni trend, potem bodo pogledali stanje zdravstvenega sistema in nazadnje, če bi bilo vse v podnu, bi upoštevali ta nov semafor. :bonk:

Ja še 24 ur ne bo zdržal ta semafor.