Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.480
113
Jaz vidim skok s 35% na 30%
Ne samo manji, kot pred tednom dni. Vceraj je bilo PCR pozitvnih 1596, kar je manj, kot skoraj cel mesec december ob cetrtkih, ko se se ni delalo hitrih testov:

Kot sem rekel, okuzbe gredo dol in ne gor, kljub sproscanju ukrepov in praznikom. Tko kot sem napovedal.
Goljufive hitre teste pa naj ze zanemarijo pri stetju, ker so cisti nateg za drzanje folka z ukrepi.

Andy pa vidi manj. torej ti gledaš narobe.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Jaz gledam stevilo pozitivnih PCR testov na dan v tednu, ne pa % pozitivnih.

Poleg tega nam pada stevilo umrlih na dan, iz 50-60 na dan na 20-25.
Pada stevilo hospitalizacij in pada stevilo na intenzivni negi.

In to kljub sproscanju in praznikov.

Hitre teste pa bi morali izbrisati iz statistik in jih uporabiti le kot lakmusov papir za tiste, ki pridejo sami na test in ce so pozitivni na hitrem testu, se jih poslje na PCR test.
In samo PCR test bi moral biti merodajen.

Ne razumem, nekateri si prav zelite, da bi sle stevilke gor.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.076
3.160
113
Jaz gledam stevilo pozitivnih PCR testov na dan v tednu, ne pa % pozitivnih.

Poleg tega nam pada stevilo umrlih na dan, iz 50-60 na dan na 20-25.
Pada stevilo hospitalizacij in pada stevilo na intenzivni negi.

In to kljub sproscanju in praznikov.

Hitre teste pa bi morali izbrisati iz statistik in jih uporabiti le kot lakmusov papir za tiste, ki pridejo sami na test in ce so pozitivni na hitrem testu, se jih poslje na PCR test.
In samo PCR test bi moral biti merodajen.

Ne razumem, nekateri si prav zelite, da bi sle stevilke gor.

Če se bo poznalo kaj število mrtvih od praznikov bo to čez 2 tedna, hospitaliziran pa mogoče teden prej. Ampak glede nato da so vse v DSO cepili bi rekel da število konec januarja ne bo eč naraščalo.

Se pa strinjam da hitre teste bi moali brisati, oziroma tiste pozitivne bi morali poslati na PCR in samo te šteti. Takih je dnevno 5-10% glede na število opravljenih PCR testov tako, da takšno povečanje ne bi smelo predstavljat dodatnega problema. Pa precej bolj verodostojno bi zgledalo kot tale zmešnjava sedaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113

"Ne stojim za temi testi in si želim, da se to množično testiranje s temi hitrimi antigenskimi testi čim prej ustavi."
Darinka Oštir Mevželj, vodja Diagnostičnega laboratorija Zdravstvenega doma Trebnje

35653f2842875ba3de14_62504929.jpg
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113



35653f2842875ba3de14_62504929.jpg
Očitno gre za nestrokovno uporabo.

Čudno da pri 50.000 porabljenih, ni še kdo drug s tako fotko ven prišel. Imam doma certificirane teste renomiranega dobavitelja (narejene na Kitajskem - kakopak) pa se lahko podobno zgodi ob nepravilni uporabi, zato pa so navodila zraven!
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Očitno gre za nestrokovno uporabo.

Čudno da pri 50.000 porabljenih, ni še kdo drug s tako fotko ven prišel. Imam doma certificirane teste renomiranega dobavitelja (narejene na Kitajskem - kakopak) pa se lahko podobno zgodi ob nepravilni uporabi, zato pa so navodila zraven!
Mogoce so bili pa zato tako poceni, ker so bili bad batch, oz za izmet?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne se folirat. Pri teh stvareh ni izmeta. Tako hitro kot jih delajo, ni šans da bi vsakega kontrolirali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.903
2.620
113
Kontrolirajo pa saržo in če ta ni ok gre lahko cela v izmet (ali pa v slo).
 
  • Wow
Reactions: McGiver

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.013
3.527
113
41
Lj
Drugače pa fitnesi se očitno spet zapirajo. Ta ki ga jaz obiskujem se je odprl v ponedeljek, jutri pa se že zapira. :bonk:
Zdaj ne vem ali je to spet nov odlok, ali pa so videli da se jim ne splača imeti odprto za tako malo strank.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Drugače pa fitnesi se očitno spet zapirajo. Ta ki ga jaz obiskujem se je odprl v ponedeljek, jutri pa se že zapira. :bonk:
Zdaj ne vem ali je to spet nov odlok, ali pa so videli da se jim ne splača imeti odprto za tako malo strank.
Pa saj sem vam že včeraj rekel, da se zapirajo VSI ŠPORTI za rekreacijo - uradno od jutri, smučišča od danes.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.142
3.610
113
Marlbor
Hvala. Tukaj se lepo vidijo Andyjeve prerokbe, točno tako kot je ON napovedal, se dogaja. krivulja pada iz 25% na 30%. Če si na Gusteka hodo, pol mogoče res?
Ste eni bizgeci. Par tisočim so jim hitre teste naredili, namesto da bi jim PCR test naredili.,od tod višji procenti sedaj ... lep primer prirejanja teh procentov, ki v osnovi ne povedo nič.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.480
113
Ste eni bizgeci. Par tisočim so jim hitre teste naredili, namesto da bi jim PCR test naredili.,od tod višji procenti sedaj ... lep primer prirejanja teh procentov, ki v osnovi ne povedo nič.
model, tole so podatki SAMO za PCR, o tistih plastičnih testih se NE pogovarjamo, ker so nezanesljivi. Bo zdaj šlo kaj bolje, bizgec?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.545
2.605
113
še v SLO - ampak komaj
Bencinske črpalke :evil: ...
Ne no - nehaj jim idej dajat.

PS: fak - moram pohitet - se glih s kolegom dogovarjava, da se drugi teden nekje pod Trojanami na piru dobiva (ergo je meetingpoint al OMV al Petrol v Lukovici - saj nočeva, da se pir po poti v avtu preveč segreje). Bemti - je že kar nekaj desetletji nazaj, ko sn se s kom na piru na bencinski dobival - pa še te ob urah od 02:00 naprej in ne sred belega dne, ker je fse drugo zaprto - matr, se spet mladega počutim ....
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.641
-315
113
Ne no - nehaj jim idej dajat.

PS: fak - moram pohitet - se glih s kolegom dogovarjava, da se drugi teden nekje pod Trojanami na piru dobiva (ergo je meetingpoint al OMV al Petrol v Lukovici - saj nočeva, da se pir po poti v avtu preveč segreje). Bemti - je že kar nekaj desetletji nazaj, ko sn se s kom na piru na bencinski dobival - pa še te ob urah od 02:00 naprej in ne sred belega dne, ker je fse drugo zaprto - matr, se spet mladega počutim ....

no, ce se bo pa segrel vmes, imas pa na pumpi cel hladilnk pira.