Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
No eto, ce ste gledali Tarčo, je Stefanec povedal, da ko so v MS v ponedeljek testirali ucitelje sole za ucence s posebnimi potrebami, da je bilo na hitrih testih pozitivnih 80%, zato so jih poslali se na PCR teste, kjer so bile pozitivne le 4.

Vlada pa te iste hitre teste pristeva PCR testom, namesto da bi pozitivne s hitrih testov napotili na testiranje na PCR in sele te pozitivne steli k okuzenim.

Je kaj cudno, da imamo potem tak nenavaden skok 'okuzenih', ki to niso in s tem cela panika?

No in na podlagi teh laznih pozitivnih testov ta ista vlada zaostruje ukrepe. To je pa tko, ko ali nesposobni ali pa namerno zavajajoci manipulirajo s podatki.
Včeraj sem debatiral in ugotovil, da je statistika čudna reč: recimo podatek o 80% okuženih s HAGT in 4 okuženih s PCR. Če se jih je testiralo 5 je to nekje tam-tam (ja vem, da se jih je več).
HAGT rezultati se že nekaj dni vodijo ločeno, tudi če se na koncu nekje absolutne številke prištejejo, pa se ne izračunava % okuženih, ker je npr. % PCR okuženih 30% pri recimo 5000 testih, % okuženih pri HAGT pa pod 5% pri 10000 + testiranih. Povprečje okuženih tako pade pod vladi všečno številko.
Tukaj se popolnoma strinjam s tabo da hitrih testov nebi smeli šteti v statistiko.
Zanima me samo kako vlada trenutno zaostruje ukrepe. No ajde za smučanje so si premislil pa se spet ukinil drugače pa a ni postarem?
Ukinili so ves rekreativni šport (tudi fitnese) ki so ga dovolili pred par dnevi!
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Cerkve so od srede decembra 1 oseba na 30m2 tako kot šoping centri - se mi zdi fer izenačeno.
 
19. jul 2007
2.822
1.538
113
Še vedno so le na 1/3 tega, kar smo imeli mi (60x5).
Ampak rdeča linija je zelo strma, ne vem kje se bo ustavilo, ko bodo skompletirali podatki (približno za en mesec nazaj so podatki relevantni, novejše podatke sploh ni potrebno gledat, ker so preveč pomankljvi, bom v ponedelje k spet v ustrezni temi, naredil povzetek, za koliko so popravili za nazaj, prejšnjič so preko 300 smrti za en teden za nazaj, po hitri oceni, mislim da bo tokrat še več)
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.641
-315
113
Tukaj se popolnoma strinjam s tabo da hitrih testov nebi smeli šteti v statistiko.
Zanima me samo kako vlada trenutno zaostruje ukrepe. No ajde za smučanje so si premislil pa se spet ukinil drugače pa a ni postarem?

morali bi razmisljati o sproscanju, ne pa podaljsevanju. solniki tezijo ze 3 tedne da se morejo sole odpret. in tud trgovine bi se rade odprtle. in spet so nas nategnili. najprej so bili hitri testi odresitev, da zdej se bo pa kej sprostilo. pa pridejo hitri testi za 1 teden in ugotovijo da je vse lari-fari. potem je bilo cepljenje, aha zdej pa bo. in kak ke? nic. pocepil so nekaj osebja in to je to. ze 1 tedn se pa vrtimo okol 1 umrle osebe po cepljenju, katere smrt nj bila povezana z cepljenjem.

IMAJO NAS ZA BUDALE! Tudi to dejstvo zaostrujejo bolj in bolj.



cifre bojo iste do pomladi, ko se bo segrelo in bo spet manj bolnih.

tko kot je z gripco. prihaja v valovih. tudi corona bo.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.641
-315
113
No eto, ce ste gledali Tarčo, je Stefanec povedal, da ko so v MS v ponedeljek testirali ucitelje sole za ucence s posebnimi potrebami, da je bilo na hitrih testih pozitivnih 80%, zato so jih poslali se na PCR teste, kjer so bile pozitivne le 4.

Vlada pa te iste hitre teste pristeva PCR testom, namesto da bi pozitivne s hitrih testov napotili na testiranje na PCR in sele te pozitivne steli k okuzenim.

Je kaj cudno, da imamo potem tak nenavaden skok 'okuzenih', ki to niso in s tem cela panika?

No in na podlagi teh laznih pozitivnih testov ta ista vlada zaostruje ukrepe. To je pa tko, ko ali nesposobni ali pa namerno zavajajoci manipulirajo s podatki.

kje se je un mulc najdu v tarci? kok je lagal k je razlagal o zaposlitvi enga tipa... sam po oceh se je videlo, kok muti.

in taki dobivajo mio posle... pa sej, klele bojo 14 dni usrani, denar jim bo pa ostal. tko je to pri nas.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.781
3.501
113
Eh, če bi vlada bila kaj prida bi ukrepe in omejitve določila brez nekega ovinkarjenja.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.436
15.419
113
Kako se odloča glede aktualnih ukrepov? :norec:

VladniUkrepi.jpg