Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

19. jul 2007
2.822
1.538
113
Če zdaj naredimo referendum, bomo ugotovili, da 30% podpira butaste ukrepe že iz same hudobije do drugih ljudi.
Če pa strateško porazdeliš vprašanja na:
- levi / desni
- mestni / podeželski
- mladi /stari
- ....
boš pa za vsak ukrep najdel kup ljudi, ki ga bo podpiral, samo iz inata do druge skupine.

Jp, smučarija pade na kriteriju, "tista banda se lahko po smučiščih vlači, jaz pa ____________ ne smem"

Meni osebno mi je zelo vseeno za frizeraj in fitnese (pa so se odprli), smučat bi pa šel z otroki (in verjamem da bi bilo zelo COVID safe, ), pa nisem smel, ampak vseeno poskušam biti (pa ne trdim, da sem) toliko objektiven, da na celotno problematiko ne gledam iz lastne perspektive
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.644
6.048
113
blizu močvirne prestolnice
Nihče ne podpira ukrepe, res pa vas nekaj goflja v tri dni in pametujete, saj lepo sedite na toplem in delate izgubo firmam, sicer nebi pisali v dopoldanskem času
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113

Lani samo UKC Maribor obravnaval 95.000 bolnikov manj. Kje so se ostale bolnice.

Kdo bo stel te mrtve, ker niso bili obravnavani?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Trigger in jonny77

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.638
-300
113
Smučišča spadajo pod infrastrukturo - NSi - Jernej Vrtovec.

ja, sej se je prov presentljivo opravicil. se mi zdi, da je prelomil kaksen dogovor s smucisci. pac šef ima zadnjo besedo. in pri temu se gre tud mimo obljube.

pa k bi vsaj dejstva upricevala ukrepe.

sej najbl boli, kot te ima lastna vlada za budalo. to najbolj boli.

pa kdo jim bo verjel, da so zaprl zarad moznih poskodb??? dej no!! to verjameta le se 123 in hojs. kaco ne verjame, ampak se dela pa budalo, da izgleda verodostojno.

kako kurca se bos okuzil na smuciscu??? pa dej naj razlozijo to tko plasticno, za nas, kmete, k se ne spoznamo na seve, bakterije in aerosole.

cist vse je nevarno. torej je tudi na siht nevarno hodit. a naj nehamo hodit, da MOGOCE ne bomo obremenili bolnic??
nek upor si bo treba izmislit. ce sami ne bojo nehal srat, bi moralo gospodarstvo pritisnit na njih.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.644
6.048
113
blizu močvirne prestolnice
Če bi bilo po moje, bi se šole zaprle kakšen teden pred prazniki odprle pa 15 v tem letu. Smučišča bi morala delovati, prav tako vse ostalo od trgovin, delavnic... To kar delajo je katastrofa, res pa vsi vemo, kakšna katastrofa bi šele bila pri kul pajacih.
 
  • Ljubezen
Reactions: McGiver

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113

Od sobote bo mogoče prehajati mejne prehode in kontrolne točke z negativnimi tako PCR-testi kot hitrimi testi, na meji ne bo več testiranja, je dejal Hojs. Odlok začne veljati v soboto ob 00.00. Razlika med testoma pa je, da mora biti hitri test narejen v državah članicah EU-ja oziroma v schengenskem območju; PCR-test pa je lahko opravljen tudi v tretjih državah oziroma v tistih institucijah, ki so navedene na spletni strani NIJZ-ja.

Hvala Janez. Z nasim denarjem si castil, da se je balkan po praznikih vrnil domov s hitrimi testi, ki smo jih mi placali, zdaj, ko so balkanci nazaj, pa znajte se kakor veste in znate oz greste v karanteno.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.457
9.396
113
Če bi bilo po moje, bi se šole zaprle kakšen teden pred prazniki odprle pa 15 v tem letu. Smučišča bi morala delovati, prav tako vse ostalo od trgovin, delavnic... To kar delajo je katastrofa, res pa vsi vemo, kakšna katastrofa bi šele bila pri kul pajacih.
Tega pa žal ne bomo nikol izvedel. Bi pa rekel, da bistveno drugač ne bi blo. Mi je pa fascinantno, da N.Si drži štango tem nebulozam.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.638
-300
113
Če bi bilo po moje, bi se šole zaprle kakšen teden pred prazniki odprle pa 15 v tem letu. Smučišča bi morala delovati, prav tako vse ostalo od trgovin, delavnic... To kar delajo je katastrofa, res pa vsi vemo, kakšna katastrofa bi šele bila pri kul pajacih.

no dej, povej kako bi bilo pri kul-u. jest ne vem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.194
-2.072
113
Če bi bilo po moje, bi se šole zaprle kakšen teden pred prazniki odprle pa 15 v tem letu. Smučišča bi morala delovati, prav tako vse ostalo od trgovin, delavnic... To kar delajo je katastrofa, res pa vsi vemo, kakšna katastrofa bi šele bila pri kul pajacih.
Pravzaprav niti najmanj ne vemo, kako bi delali kul pajaci.
Da bi bili slabši je samo mantranje sds-ovcev, z namenom da bi sami čimdlje ostali na oblasti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sousis in McGiver

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.194
-2.072
113
pocasi bo cas za drzavljansko nepokorscino.

tole zmisljevanje nesmiselnih ukrepov in se bolj nesmiselnih razlogov pocasi postaja utrujajoce in spodbuja nejevoljo.

ta vikend se je nameravalo nekaj smucisc odpret. verjetno je bilo veliko energije in evrov vlozenih, da so pripravili infrastukturo in zadostili nijz. in potem pride kaco al hojs in rece, jutri ne smete odpret.

zaradi moznih poskodb. a 14 dni nazaj ko so izdali ukrep z hitrimi testi poskodbe niso bile mozne?

ali so urgence res obremenjene zaradi kovida? mislim da niso.

pa a pri res ji nikogar z pametjo, ki bi vprasal hojsa in jansata po zdravi kmecki pameti? novinarji sam se kimajo. noben vec ne sprasuje takih pikantnih vprasanj.
Državljanska nepokorščina jaja.
Ko so protestirali biciklisti, ste pa tolkli po njih, jih žalili, da so samo lenuhi na sociali, zasmehovali, pa pisali, kakšne kazni vse bi jim morali policaji napisat. In s tem podpirali vlado. Js bi se prej vprašal, ali ste tisti, ki so podpirali vlado pri zdravi pameti.

Počasi in zanesljivo nas kuhajo, jemljejo svobodo, večajo represijo, širijo področje kaznovanja, višajo kazni....če zmanjka umrlih in okuženih, da zaostrijo ukrepe, so pa dobri tudi tisti, ki naj bi se poškodovali na smučišču in obremenjevali bolnišnice.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi in McGiver

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.638
-300
113
stari, napacnemu pises.

jest nisem nikol cez kolesarje govoril.

saj nekateri se vedno podpirajo ukrepe... tam cepijo za pecjo z masko na nosu in se smilijo samiseb, ja tkole mamo, treba potrpet, sej je sam se 14 dni.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.457
9.396
113
Razloži mu še, da bolniško časti država, da se ne bo še v to zapenjal :D
A mu nej še povem, da tri telefone obrnem na taprave konce kr s kavča pod deko med tem k gledam Bad boys 3, pa prhranim podjetju za eno plačo.... Še laptopa ne rabim prižgat..... Ga bo še kap.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Pandemija laznivih hitrih testov.

Aja, pa menda se prepoveduje vse sportne aktivnosti, tudi fitnese.
No eto, ce ste gledali Tarčo, je Stefanec povedal, da ko so v MS v ponedeljek testirali ucitelje sole za ucence s posebnimi potrebami, da je bilo na hitrih testih pozitivnih 80%, zato so jih poslali se na PCR teste, kjer so bile pozitivne le 4.

Vlada pa te iste hitre teste pristeva PCR testom, namesto da bi pozitivne s hitrih testov napotili na testiranje na PCR in sele te pozitivne steli k okuzenim.

Je kaj cudno, da imamo potem tak nenavaden skok 'okuzenih', ki to niso in s tem cela panika?

No in na podlagi teh laznih pozitivnih testov ta ista vlada zaostruje ukrepe. To je pa tko, ko ali nesposobni ali pa namerno zavajajoci manipulirajo s podatki.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash