Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.457
9.394
113
Ti resno verjameš v svojo tezo, da država (vlada) skupaj z zdravstvom uživata v tem, da zapirata ljudi in gospodarstvo in da to počnejo iz inata? Se strinjam, da so mnogi ukrepi neposrečeni in ponesrečeni, ampak delat iz tega zaroto oblasti proti svoboščinam ljudi(vključno s celotnim zdravstvom in NIJZ-jem) je pa malo pretirano, se ti ne zdi?

Pa recimo da to tezo kupim, mi pa prosim razloži zakaj to počnejo in kaj je koncni cilj? Kraja? V normalnih razmerah je krasti veliko lažje - danes ljudje in novinarji komaj čakajo na vsako napako.

Btw, teste ki ustrezajo kriterijem in so najcenejši na razpisu bi kupil vsak izmed nas, ne glede da so "ljudje" , ki jih prodajajo kreteni. Zato ker tako pravi zakon. Testi so imeli eu certifikat in vso potrebno dokumentacijo, uvoznik testov so pa španci baje.
Pa smrkci tud obstajajo anede? Da se ne da krast. Hahahaha optimist.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.436
15.419
113
ja... sej... 3 mesece smo trpel, potem se pač začne iskat bližnjice.

V bistvu so nekateri začeli iskati bližnjice že takoj ob najavi in še pred uvedbo določenih ukrepov. Res pa se po toliko česa potem iskanja bližnjic začne posluževati še več ljudi, to pa ja.

#MeneŽeNeBojoJebal
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.439
1.879
113
Ti resno verjameš v svojo tezo, da država (vlada) skupaj z zdravstvom uživata v tem, da zapirata ljudi in gospodarstvo in da to počnejo iz inata? Se strinjam, da so mnogi ukrepi neposrečeni in ponesrečeni, ampak delat iz tega zaroto oblasti proti svoboščinam ljudi(vključno s celotnim zdravstvom in NIJZ-jem) je pa malo pretirano, se ti ne zdi?

Večina vlade najbrž ne. So pač samo butasti in nesposobni.

Zagotovo pa Hojs in Janša. Prvi, ker je enostavno zloben in naravnost uživa po eni strani v tem da ustreže svojemu nadgospodu, po drugi pa v tem da je folk po njegovi volji zaprt in trpi.
Janši pa je to eno samo discipliniranje ničvrednih minionov, ki nočemo in nočemo spoznati kakšno srečo imamo, da je na oblasti prav on, in ga nikakor nočemo priznati kot neskončno dobrega, nezmotljivega gospodarja, ki bi nam v svoji neizmerni dobroti vladal do konca svojih dni. Namesto tega mu mečemo polena pod noge z nečednostmi, kot je zakonodaja in ustava. Prav nam je!
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.457
9.394
113
Najboljša je pa tista, da bi vsi kupil te čungalunga, teste. Pa ta kiks je še najmanj.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.194
-2.072
113
Ti resno verjameš v svojo tezo, da država (vlada) skupaj z zdravstvom uživata v tem, da zapirata ljudi in gospodarstvo in da to počnejo iz inata? Se strinjam, da so mnogi ukrepi neposrečeni in ponesrečeni, ampak delat iz tega zaroto oblasti proti svoboščinam ljudi(vključno s celotnim zdravstvom in NIJZ-jem) je pa malo pretirano, se ti ne zdi?
Js v to resno verjamem, in tudi mislim, da je diktatura in strahovlada najboljši politični sistem. Za vladajoče seveda. Kaj pa npr manjka Kimu????
O kakšnih sadističnih nagnjenjih pa pogooglaj po zgodovini, od kurjenja čarovnic, mučenjih do nacistov...

Pa recimo da to tezo kupim, mi pa prosim razloži zakaj to počnejo in kaj je koncni cilj? Kraja? V normalnih razmerah je krasti veliko lažje - danes ljudje in novinarji komaj čakajo na vsako napako.
Končni cilj je absolutna oblast, nadzor in kontrola nad prebivalci in bogatenje.
Nebi rekel, da je v normalnih razmerah lažje krast. Daj prodajaj v normalnih razmerah prtičke po 80c, če ti rata. In novinarje je treba podredit, ukinitev financiranja, če ne bodo pisal vladi všečno, represije, kazni.... Ja novinarji prežijo na vsako napako, zato pa vlada namerno dela napake in spuščajo meglo, da se novinarji vtikajo v krvavec, rogljiček..... v ozadju pa potekajo miljonski posli. koneckoncev v teh izrednih razmerah še protestirati ne smeš.
Btw, teste ki ustrezajo kriterijem in so najcenejši na razpisu bi kupil vsak izmed nas, ne glede da so "ljudje" , ki jih prodajajo kreteni. Zato ker tako pravi zakon. Testi so imeli eu certifikat in vso potrebno dokumentacijo, uvoznik testov so pa španci baje.
Haha, ti resno misliš, da so prodajalci slučajno povezani z sds? hehe razpise se vedno da prilagodit, da zmaga že prej izbrani dobavitelj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in Cash

Ted

Guru
8. sep 2007
1.710
587
113
Tako kot je Aliexpres češka ali pa španska firma, kadar dobavlja preko njih?
EU certifikat fotošopan na kitajskem ali pa celo v Sloveniji.

In kje je garancija, da ni enako pri testu za 5 eur? Teh detajlov pac ne poznamo ali pač? Mi lahko kot davkoplačevalcu pojasniš kako bi lahko Gantar zaobšel zakon o javnem naročanju?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
In kke je garancija, da ni enako pri testu za 5 eur? Teh detajlov pac ne poznamo ali pač? Mi lahko kot davkoplačevalcu pojasniš kako bi lahko Gantar zaobšel zakon o javnem naročanju?
Mnenje več pravnih strokovnjakov je, da je odgovorna komisija za izbor, ker enostavno ni preverila kaj jim ponujajo.

Glej to smo že velikokrat - v Sloveniji imamo par velikih (nekateri jih imenujejo tudi dvorni) dobaviteljev, ki so vpeti v zanesljive mednarodne nabavne verige in trenutno XYZ "one man band" dobaviteljev od raznoraznih čang šlang dobaviteljev.

Z dobrim razpisom za javno naročilo preprečiš anomalije navzgor in navzdol: konkretno prvi propadli razpis je bila meja (po spominu) max. 5,5€ bruto za test. Noben se ni prijavil. Na ponovljenem razpisu je bila meja nekje okoli 5€, javil se je prodajalec za manj kot 2€! Ne me jebat!
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.710
587
113
Js v to resno verjamem, in tudi mislim, da je diktatura in strahovlada najboljši politični sistem. Za vladajoče seveda. Kaj pa npr manjka Kimu????
O kakšnih sadističnih nagnjenjih pa pogooglaj po zgodovini, od kurjenja čarovnic, mučenjih do nacistov...


Končni cilj je absolutna oblast, nadzor in kontrola nad prebivalci in bogatenje.
Nebi rekel, da je v normalnih razmerah lažje krast. Daj prodajaj v normalnih razmerah prtičke po 80c, če ti rata. In novinarje je treba podredit, ukinitev financiranja, če ne bodo pisal vladi všečno, represije, kazni.... Ja novinarji prežijo na vsako napako, zato pa vlada namerno dela napake in spuščajo meglo, da se novinarji vtikajo v krvavec, rogljiček..... v ozadju pa potekajo miljonski posli. koneckoncev v teh izrednih razmerah še protestirati ne smeš.

Haha, ti resno misliš, da so prodajalci slučajno povezani z sds? hehe razpise se vedno da prilagodit, da zmaga že prej izbrani dobavitelj.

Za piškav milijon bomo ustavili državo? Raje kradimo pri kakem Teš-u in drugih infrastrukturnih projektih. Tam je denar ne pa maske in testi za drobiž.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.710
587
113
Mnenje več pravnih strokovnjakov je, da je odgovorna komisija za izbor, ker enostavno ni preverila kaj jim ponujajo.

Glej to smo že velikokrat - v Sloveniji imamo par velikih (nekateri jih imenujejo tudi dvorni) dobaviteljev, ki so vpeti v zanesljive mednarodne nabavne verige in trenutno XYZ "one man band" dobaviteljev od raznoraznih čang šlang dobaviteljev.

Z dobrim razpisom za javno naročilo preprečiš anomalije navzgor in navzdol: konkretno prvi propadli razpis je bila meja (po spominu) max. 5,5€ bruto za test. Noben se ni prijavil. Na ponovljenem razpisu je bila meja nekje okoli 5€, javil se je prodajalec za manj kot 2€! Ne me jebat!

Si sodeloval na razpisu posredno ali neposredno? :) Potem podeli kak info še med nas plebejce. Se ne da pritožiti?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.545
2.603
113
še v SLO - ampak komaj
Dajte meni, ki sem očitno bolj počasne sorte, razložite kaj želimo (no - pač tisti, ki so to zagnali) doseči z masovnim in popolnoma nekoordiniranim, prosto po Prešerenu, HAT testiranjem?!
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.467
1.481
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
A tole drži???
 

Priponke

  • 1610036498445.png
    1610036498445.png
    659,6 KB · Ogledi: 153

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Si sodeloval na razpisu posredno ali neposredno? :) Potem podeli kak info še med nas plebejce. Se ne da pritožiti?
Nisem, sem pa zainteresirana javnost. :cool:

AndY1 ja kot sem že napovedal - smučišča so žrtveno jagnje za tiste 2/3 slovenceljnov, ki zavidajo vsakemu in vsem. Izvajanje obvezni HAT na 24 ur za smučanje pa je sedaj tudi pojasnjeno - če se kdo poškoduje ga lahko takoj obravnavajo kot covid negativnega.

Jaz bi počakal še na uradni list, ker lahko da bo še kak grenek bombonček not.