Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Tko da veste, vlada bo zaostrila ukrepe in to na podlagi pristevka laznivih hitrih testov.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.480
113
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.457
9.394
113
tudi število PCR pozitivnih pada, 23 decembra je bilo manj okuženih kot včeraj
Sej veš, da med novoletnimi prazniki niso kej dost testiral. Če poslušaš ljudi ti je lohk to jasno. So bla navodila taka. No, če sešteješ ena plus ena, ti je lahko jasno od kje spet rekorrrrrdddddddnaaaa supersreda. Kacin in ta banda si zaslužjo vsak eno okol ušes najmanj za vsak izrečen... ne držite se ukrepov.

Aveš, ker med božičnimi prazniki v nedeljo 26.12. ni blo v uri in pol od klica na covid številko noben problem dobit termina, prav tako ne 30.12. En dan kasneje kjuzo do ponedeljka, sam za hude simptome je blo možno.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Bi rekel, da če ima upravljalec zagotovljeno testiranje na smučišču, se moraš testirat tam in ti test mlajši od 24 ur opravljen kjerkoli drugje v sloveniji ne velja.
glej 2. točko.
Sigurno ne, to je že zdavnaj razčiščeno: HAT od kjerkoli, PCR, vse staro do 24 ur.

Zaenkrat zelo neuradno - od jutri spet zaprta smučišča.

Narobe palčke so za bris iz grla, ne iz nosa!
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Bolje poglej COVID sledilnik. 23. decembra je bilo 2061, vceraj pa 2040. Glej samo PCR teste.

A če v naslednjem tednu naredimo samo 10 testov dnevno, in bomo imeli samo 1-2 pozitivnega vsak dan, lahko zopet letala v zrak spustimo in prekličemo epidemijo? Mislim saj pač na grafu bo kar naenkrat padec iz 2000 na 2..zmagal smo.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.508
4.620
113
Folk veselo dere na te hitre teste, kjer ti v nos do malih možganov porinejo palčko neznanega izvora in jo pomočijo v tester enako neznanega izvora z neznano natančnostjo, vse skupaj pa je dostavil malo bolj uspešen Alfa Mikič, ki je znan predvsem po nategih in postavljanju.

Vse skupaj z žegnom vlade. In ista vlada se sprašuje, zakaj je ne šmiri noben več 5%.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Folk veselo dere na te hitre teste, kjer ti v nos do malih možganov porinejo palčko neznanega izvora in jo pomočijo v tester enako neznanega izvora z neznano natančnostjo, vse skupaj pa je dostavil malo bolj uspešen Alfa Mikič, ki je znan predvsem po nategih in postavljanju.

Vse skupaj z žegnom vlade. In ista vlada se sprašuje, zakaj je ne šmiri noben več 5%.
Pri nas v Domzalah je šotor za testiranje prazen. V ponedeljek je bila vrsta dolga 100m. Mislim, da so ljudje ugotovili, koliko je ura.

Med tem sem poslal tudi mail ekipi Covid sledilnika in so mi odgovorili v roku ene ure, tako da kapo dol in sicer, da bi graf Primerjave po dnevih v tednu nadgradili tako, da bi znotraj posameznega dne bil stolpec posebej obarvan s stevilom PCR pozitivnih in posebej obarvan s stevilom HAT pozitivnih testov.

So odgovorili, da ze delajo na tem in da jih za enkrat matra Highcharts knjiznica, ampak da nekako bodo ze uredili.

Covid sledilnik je res zlata vredno orodje :zmaga:
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in mirsi

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.508
4.620
113
Pri nas v Domzalah je šotor za testiranje prazen. V ponedeljek je bila vrsta dolga 100m. Mislim, da so ljudje ugotovili, koliko je ura.

Med tem sem poslal tudi mail ekipi Covid sledilnika in so mi odgovorili v roku ene ure, tako da kapo dol in sicer, da bi graf Primerjave po dnevih v tednu nadgradili tako, da bi znotraj posameznega dne bil stolpec posebej obarvan s stevilom PCR pozitivnih in posebej obarvan s stevilom HAT pozitivnih testov.

So odgovorili, da ze delajo na tem in da jih za enkrat matra Highcharts knjiznica, ampak da nekako bodo ze uredili.

Covid sledilnik je res zlata vredno orodje :zmaga:
Dobro, da vlada nima nič z njim, ker bi bilo še eno neuporabno, manipulirano orodje za katero bi plačali par miljonov.

Res mi ni jasno, kako zagovorniki vlade in ukrepov ne vidijo realnosti, kjer si vlada s podrepniki in pijavkami dobesedno baše žepe na vse možne načine in vedno v škodo ljudi z nekvalitetnimi nabavami in kako jim trenutno stanje še kako ustreza. Nikakor jim ni v interesu sproščanje ukrepov, ker je treba rajo držati na kratko kar najdlje. V normalnih razmerah jih bodo odnesli s položajev takoj. V umetno izrednih pa se lahko držijo korita. Potrebno je ustvarjati zmedo, kjer nihče ne ve kdo pije in plača, saj se tako najlažje v ozadju krade, spravi marsikaj čez, kar drugače ne bi šlo. Vaše zdravje jim je popolnoma zadnja briga, zdravo gospodarstvo, blaginja za vse enako zadnja briga. Oni si bodo nakradli, vlekli dokler bo šlo, potem pa šli v opozicijo kozlat po takratni vladi, da so prezadolženi in delajo slabo.

Si ne delam utvar, da bi druga vlada delala kaj dosti drugače, ampak tako nizkotno očitno in amatersko pa verjetno ne bi delali.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Sigurno ne, to je že zdavnaj razčiščeno: HAT od kjerkoli, PCR, vse staro do 24 ur.

Zaenkrat zelo neuradno - od jutri spet zaprta smučišča.

Narobe palčke so za bris iz grla, ne iz nosa!
Matr mi gre na jetra ko imam prav. Od jutri ni več smučanja. :jok:

AndY1 v Domžalah je zmanjkalo testov + narobe palčke.
 
19. jul 2007
2.822
1.538
113
Dobro, da vlada nima nič z njim, ker bi bilo še eno neuporabno, manipulirano orodje za katero bi plačali par miljonov.

Res mi ni jasno, kako zagovorniki vlade in ukrepov ne vidijo realnosti, kjer si vlada s podrepniki in pijavkami dobesedno baše žepe na vse možne načine in vedno v škodo ljudi z nekvalitetnimi nabavami in kako jim trenutno stanje še kako ustreza. Nikakor jim ni v interesu sproščanje ukrepov, ker je treba rajo držati na kratko kar najdlje. V normalnih razmerah jih bodo odnesli s položajev takoj. V umetno izrednih pa se lahko držijo korita. Potrebno je ustvarjati zmedo, kjer nihče ne ve kdo pije in plača, saj se tako najlažje v ozadju krade, spravi marsikaj čez, kar drugače ne bi šlo. Vaše zdravje jim je popolnoma zadnja briga, zdravo gospodarstvo, blaginja za vse enako zadnja briga. Oni si bodo nakradli, vlekli dokler bo šlo, potem pa šli v opozicijo kozlat po takratni vladi, da so prezadolženi in delajo slabo.

Si ne delam utvar, da bi druga vlada delala kaj dosti drugače, ampak tako nizkotno očitno in amatersko pa verjetno ne bi delali.

Da pa ta zarota ne bo preveč očitna pa je IJJ par frendov prosil, da mu naj pomagajo pri tem spinu in poglej kaj so danes pospinali njegovi prijatelji..

Regionalni direktor WHO-ja Hans Kluge "To so alarmantne razmere, ki pomenijo, da moramo za krajši čas okrepiti javno zdravje in družbene ukrepe, da zagotovimo sploščitev strme vertikalne krivulje v nekaterih državah," je dejal Kluge ob porastu števila okužb v nekaterih državah in odkritju bolj nalezljivih sevov.

Angela Merkel: Prepričana je namreč, da je pred Nemčijo še nekaj težkih mesecev. "Seveda so najhujši meseci pandemije še pred nami, in to se lahko sluti,"

Pa še na Japonsko je zvrcnil:
Izredne razmere v Tokiu
Japonska vlada je danes zaradi naraščanja števila okužb z novim koronavirusom v Tokiu in treh sosednjih prefekturah razglasila izredne razmere. Te bodo začele veljati v petek. V japonski prestolnici so danes drugi dan zapored potrdili rekordno število novih okužb, poročajo tuje tiskovne agencije.

Potem je pa še zvrcnil da naj Kitajci in ZDA malo sfrizirajo številke.
Na Kitajskem porast števila okužb, v ZDA rekordno število smrti
Na Kitajskem v zadnjih nekaj dneh zaznavajo največji izbruh novega koronavirusa v zadnjega pol leta. V celi celinski Kitajski so jih v zadnjem dnevu odkrili 63. Medtem je v ZDA umrlo rekordno število covidnih bolnikov v enem dnevu, 3865.


PS: Že par mesecev nazaj sem napisal, pozabi na IJJ, glej epidemijo z evropske perspektive, poglej ukrepe v Evropi in potem komentiraj. Taki komični komentarji, kot je tvoj zgornji pravazprav ustvarja zmedo (in pomaga da se ustvarja kloaka, v kateri se da ribariti v kalnem).
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi in cappy

Ted

Guru
8. sep 2007
1.710
587
113
Dobro, da vlada nima nič z njim, ker bi bilo še eno neuporabno, manipulirano orodje za katero bi plačali par miljonov.

Res mi ni jasno, kako zagovorniki vlade in ukrepov ne vidijo realnosti, kjer si vlada s podrepniki in pijavkami dobesedno baše žepe na vse možne načine in vedno v škodo ljudi z nekvalitetnimi nabavami in kako jim trenutno stanje še kako ustreza. Nikakor jim ni v interesu sproščanje ukrepov, ker je treba rajo držati na kratko kar najdlje. V normalnih razmerah jih bodo odnesli s položajev takoj. V umetno izrednih pa se lahko držijo korita. Potrebno je ustvarjati zmedo, kjer nihče ne ve kdo pije in plača, saj se tako najlažje v ozadju krade, spravi marsikaj čez, kar drugače ne bi šlo. Vaše zdravje jim je popolnoma zadnja briga, zdravo gospodarstvo, blaginja za vse enako zadnja briga. Oni si bodo nakradli, vlekli dokler bo šlo, potem pa šli v opozicijo kozlat po takratni vladi, da so prezadolženi in delajo slabo.

Si ne delam utvar, da bi druga vlada delala kaj dosti drugače, ampak tako nizkotno očitno in amatersko pa verjetno ne bi delali.

Ti resno verjameš v svojo tezo, da država (vlada) skupaj z zdravstvom uživata v tem, da zapirata ljudi in gospodarstvo in da to počnejo iz inata? Se strinjam, da so mnogi ukrepi neposrečeni in ponesrečeni, ampak delat iz tega zaroto oblasti proti svoboščinam ljudi(vključno s celotnim zdravstvom in NIJZ-jem) je pa malo pretirano, se ti ne zdi?

Pa recimo da to tezo kupim, mi pa prosim razloži zakaj to počnejo in kaj je koncni cilj? Kraja? V normalnih razmerah je krasti veliko lažje - danes ljudje in novinarji komaj čakajo na vsako napako.

Btw, teste ki ustrezajo kriterijem in so najcenejši na razpisu bi kupil vsak izmed nas, ne glede da so "ljudje" , ki jih prodajajo kreteni. Zato ker tako pravi zakon. Testi so imeli eu certifikat in vso potrebno dokumentacijo, uvoznik testov so pa španci baje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi in cappy

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.419
3.517
113
Vlada dela dobro:
Se spomnete, ko vam je vlada rekla decembra, naj podjetja v največji možni meri koristijo kolektivne dopuste? Pa po zadnjnem koronskem paketu tistim, kateri ne presegajo 2x minimalne plače pripada 200eur? No pazi zdej: teh 200eur se obračuna glede na PRISOTNOST v decembru. Torej tisti, kateri ste bili poslušni in ostali doma, ste popušili. :)
Važno, da vlada dela dobro.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pbutec in mirsi