Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.903
2.620
113
Tukaj se popolnoma strinjam s tabo da hitrih testov nebi smeli šteti v statistiko.
Zanima me samo kako vlada trenutno zaostruje ukrepe. No ajde za smučanje so si premislil pa se spet ukinil drugače pa a ni postarem?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Predsednik vlade in oba podpredsednika. Se nam spet obeta popoln lockdown?

Jp, sej to sem danes napovedal - veckrat. Poglej si Uradni list, mislim, da je ze objavljeno.

In to vse na podlagi strasnih stevilk, ki so jih prinesli nezanesljivi hitri testi, ki so obrnili trend na slabse, kljub temu, da takega trenda po praznikih, realno, na podlagi PCR testov, ni.

Zato pa sem prosil ekipo Covid sledilnika, da graf stolpcev okuzenih po dneh v tednu obarvajo tako, da se jasno loci, koliksen del pozitivnih je s PCR in koliksen je s HAT testov.
Bomo hitro videli, koliko je ura in kako fajn so nas spet nategnili.

Takole nekako pa bo izgledalo:
graf.png
 
Nazadnje urejeno:

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.194
-2.072
113
Tukaj se popolnoma strinjam s tabo da hitrih testov nebi smeli šteti v statistiko.
Zanima me samo kako vlada trenutno zaostruje ukrepe. No ajde za smučanje so si premislil pa se spet ukinil drugače pa a ni postarem?
Tisti ukrepi, so veljali 14 dni oz 1 teden. In po tem času so prenehali veljat. Ali ni US reklo, da je treba vsakič na novo proučit ukrepe???
Če je sedaj isto, pomeni da je vlada ukrepe ponovno uvedla.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.194
-2.072
113
No eto, ce ste gledali Tarčo, je Stefanec povedal, da ko so v MS v ponedeljek testirali ucitelje sole za ucence s posebnimi potrebami, da je bilo na hitrih testih pozitivnih 80%, zato so jih poslali se na PCR teste, kjer so bile pozitivne le 4.

Vlada pa te iste hitre teste pristeva PCR testom, namesto da bi pozitivne s hitrih testov napotili na testiranje na PCR in sele te pozitivne steli k okuzenim.

Je kaj cudno, da imamo potem tak nenavaden skok 'okuzenih', ki to niso in s tem cela panika?

No in na podlagi teh laznih pozitivnih testov ta ista vlada zaostruje ukrepe. To je pa tko, ko ali nesposobni ali pa namerno zavajajoci manipulirajo s podatki.
Vse prav pride, samo da imajo izgovor, da nam še malo zategnejo uzde. Če je mrtvih manj, je pa treba število okuženih povečat.
Koliko je pa pripomoglo k širjenju tisto druženje med prazniki, bomo pa kmalu videli po rezultatih PCR testov.

 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Vse prav pride, samo da imajo izgovor, da nam še malo zategnejo uzde. Če je mrtvih manj, je pa treba število okuženih povečat.
Koliko je pa pripomoglo k širjenju tisto druženje med prazniki, bomo pa kmalu videli po rezultatih PCR testov.
Jp, ampak a si opazil, da vlada sploh ne objavlja vec locenih stevilk pozitivnih PCR in HAT trestov? Samo se skupni sestevek.

To, da pada stevilo mrtvih, stevilo hospitaliziranih in stevilo na intenzivni negi, jih ne zanima. Samo zlagane stevilke hitrih testov, ki jih hitro pristejejo PCR testom in viola, nov lockdown, solanje od doma in zuganje, ces, a vidite, smo vas spustili za praznike, pa kaj je zdaj.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.194
-2.072
113
Jp, ampak a si opazil, da vlada sploh ne objavlja vec locenih stevilk pozitivnih PCR in HAT trestov? Samo se skupni sestevek.

To, da pada stevilo mrtvih, stevilo hospitaliziranih in stevilo na intenzivni negi, jih ne zanima. Samo zlagane stevilke hitrih testov, ki jih hitro pristejejo PCR testom in viola, nov lockdown, solanje od doma in zuganje, ces, a vidite, smo vas spustili za praznike, pa kaj je zdaj.
Kaj pa procent pozitivnih, ali tu tudi računajo skupno število testiranih?
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.644
6.048
113
blizu močvirne prestolnice
Mrevlje, pa je janšist o tem kako bi morala zgledati vsa nabava medicinske opreme
Hitre teste in drugo medicinsko opremo bi morala država oz. ustanove kupovati direktno od proizvajalcev, po cenah, ki veljajo v EU. Ne preko konjskih mešetarjev, ki so enkrat kripto”carji”, drugič klijejo v udbovskih mrežah, itd. Zelo preprosto. Ampak, nismo normalna država.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.759
-8.627
113
Jp, sej to sem danes napovedal - veckrat
Lej jaz sem ti to napovedal že konec septembra. Konec jeseni zapiranje(sicer so malo pohiteli z idiotskimi ukrepi, jaz sem računal na omejitve gibanja sredo novembra), okoli novega leta nekaj sproščanja(treba nastaviti rit cerkvenim ter trgovcem) in nato nova runda. Tam do marca, aprila bomo takole
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.465
1.195
113
Hahaha medtem ko eni uživajo na baliju ker so dali 3 podpise, ostali narod pa bo lizal njihove palčke če bo želel iti v štacuno po kruh za katerega je celi mesec garal da je dobil 700€

:valjamse: :valjamse: :valjamse:
 
  • Haha
Reactions: BornSkeptic
19. jul 2007
2.822
1.538
113
Jp, ampak a si opazil, da vlada sploh ne objavlja vec locenih stevilk pozitivnih PCR in HAT trestov? Samo se skupni sestevek.

To, da pada stevilo mrtvih, stevilo hospitaliziranih in stevilo na intenzivni negi, jih ne zanima. Samo zlagane stevilke hitrih testov, ki jih hitro pristejejo PCR testom in viola, nov lockdown, solanje od doma in zuganje, ces, a vidite, smo vas spustili za praznike, pa kaj je zdaj.

Jp, sej to sem danes napovedal - veckrat. Poglej si Uradni list, mislim, da je ze objavljeno.

In to vse na podlagi strasnih stevilk, ki so jih prinesli nezanesljivi hitri testi, ki so obrnili trend na slabse, kljub temu, da takega trenda po praznikih, realno, na podlagi PCR testov, ni.

Zato pa sem prosil ekipo Covid sledilnika, da graf stolpcev okuzenih po dneh v tednu obarvajo tako, da se jasno loci, koliksen del pozitivnih je s PCR in koliksen je s HAT testov.
Bomo hitro videli, koliko je ura in kako fajn so nas spet nategnili.

Takole nekako pa bo izgledalo:
Poglej priponko 40466
AndY1 - če pogledaš SAMO PCR TESTE, je bil v sredo postavljen mesečni rekord pri PCR testih (če gledaš samo PCR teste), samo modro/zelen graf. Za božič je mimimum podobno nizek kot ostali tedni prej (tako da težko rečeš, da se med prazniki ni nič testiralo, kar so nekateri pojasnjevali).
Resno katera EU vlada bi sproščala, če bi imela takšne rezultate kot jih imamo mi pri PCR testih.

Glavni razlog, da si upam trdit da nimaš prav, so pa še številke s terena. V zadnjih dnevih sem imel par telefonskih pogovorov s ljudmi iz posavske regije, tudi bil sem v Posavju in se pogovarjal s parimi ljudmi. Dejasnko so ljudje pozitivni, imaš kup ljudi, ki so v familiji s pozitivnimi in se niso testirali, ker je vsem jasno da so pozitivni. Ljudje umirajo, večinoma stari, vendar pa daleč od tega, da so samo stari, tudi 50-letniki so vmes.
Sveže preboleli, je priznal, da zidance/druženja laufajo na polno. itd.

En primer, posavje, v isti stavbi frizeraj in gostilna. Vse uradno zaprto, ko so lahko, so uradno odprli frizeraj, ki je pa služil za vhod v gostilno, v frizeraju ena oseba, v gostilni se pa trlo ljudi.

Ni potrebno nič vladi fejkat številke, ljudje sami nosijo na pladnju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver in zino

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.368
301
83
Že dolgo ni noben objavil tistega dokumenta o zaroti, ki kaže potek ukrepov, kera je naslednja faza letos? :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.480
113
Jp, ampak a si opazil, da vlada sploh ne objavlja vec locenih stevilk pozitivnih PCR in HAT trestov? Samo se skupni sestevek.

jaz, če malo pogledam splet, najdem tole, lepo in čitljivo razčlenjeno:
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Sveže preboleli, je priznal, da zidance/druženja laufajo na polno. itd.

En primer, posavje, v isti stavbi frizeraj in gostilna. Vse uradno zaprto, ko so lahko, so uradno odprli frizeraj, ki je pa služil za vhod v gostilno, v frizeraju ena oseba, v gostilni se pa trlo ljudi.

Ni potrebno nič vladi fejkat številke, ljudje sami nosijo na pladnju.
Super, celo Jelko to ve. Nadzora nobenega, zato je vse tako kot je.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino