Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

sad

Guru
24. avg 2007
20.889
9.561
113
Tega ne vem, ti si napisal, da je prišel s simptomi, torej sem predvideval, da se je vedelo za to.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.798
384
83
Vipavska dolina
Točno tako, kje pa piše da ima vsak izrazite simptome in ob pojavi teh je pozitiven na covid? Pri nas so že celo leto merili temperaturo ob prihodu na delo, ampak guess what, marsikdo (tudi jaz) nisem imel povišane temperature, nisem kašljal...
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ta šef nad sabo nima šefa, je kar lastnik in direktor.
O izločevanju iz družbe ne vem no, koga z mnogo večjimi grehi ne izločmo. Ti lohk iz izkušenj povem, da so ti začetni simptomi tko čudni, da jih komot zamenjaš za posledico težkega dne, ker niso tipični. Men se je prvi dan začel kot bi se spraznu na kolesu, al bi pa prejšnji dan pretiravu na trenažerju. O bolečem grlu, glavobolu, smrkanju ne duha ne sluha. Tko da ja, smotan je, ni pa za izločit iz družbe.
O simptomih... jih mam, ampak tako blage, kot bi jedel nekaj kar mi ne paše, dons popoldne pa povsem izgubu okus in voh. :oops1:
Zdaj pa nagradno vprašanje: kam se obrnit za testiranje? Dežurna ambulanta (Metelkova)?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.456
9.388
113
Moja se je v nedeljo obrnila kar na covid telefon v našem ZD objavljen na spletni strani. V uri in pol je imela termin za test. Se je pa ponoč čudn počutla in šla gledat služben telefon in vidla mail od šefa. Itsk pol dvoma ni blo več.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.579
1.065
113
Torej, ce prav berem, zdaj v praksi lahko kljub vsem omejitvam prides od kjerkoli na mejo, opravis v pol ure hitri test (brezplacno?) in gres naprej brez kakrsnihkoli omejitev. Za ven it pa samo placas 400 al kolk evrov kazni zaradi prehoda obcinske meje. :bonk:
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.456
9.388
113
Tega ne vem, ti si napisal, da je prišel s simptomi, torej sem predvideval, da se je vedelo za to.
Sem napisal ja. Dec se je res zvečer čudn počutu, zjutri je bil dober in šel na šiht. Ker zdej vem točno kaj je opisoval v nedeljo v telefon ga čist razumem, čeprav sam pomoje ne bi šel. Simptomi so res čudni, nalezljivo je pa res neverjetno.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
... covid telefon ... ponoč čudn počutla in šla gledat služben telefon in vidla mail od šefa...
evo, sem rekel, da je Kovid spolno prenosljiv ... sa muško na žensko ... preko ViruSssa na mail priponki ... bo treba antivirus ženi montirat prej ko gre nazaj :evil: ...
------------------------------------
" ... " Houston, We Have A Problem" ! ..." :jezen:
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.508
842
113
Torej, ce prav berem, zdaj v praksi lahko kljub vsem omejitvam prides od kjerkoli na mejo, opravis v pol ure hitri test (brezplacno?) in gres naprej brez kakrsnihkoli omejitev. :bonk:
Narobe bereš.
Če oseba, ki prihaja iz rdeče države in vstopa na zunanji schengenski meji, ob vstopu pa ne predloži negativnega testa PCR ali ne sodi v nobeno od 12 izjem, sme vstopiti le na mejnem prehodu, kjer so zagotovljeni pogoji za testiranje s hitrim antigenskim testom
Torej moraš priti npr iz VB, od ju3 dalje. Če si v EU27 ali Švici, Norveški ipd, moraš pred prihodom opraviti počasni PCR test (in biti negativen).
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Narobe bereš.

Torej moraš priti npr iz VB, od ju3 dalje. Če si v EU27 ali Švici, Norveški ipd, moraš pred prihodom opraviti počasni PCR test (in biti negativen).
Torej iz Hrvaske vstopis v Slovenijo lahko s hitrim testom :fredi:

Zdaj pa naj se Hrvati omogocijo vstop s hitrim testom :zmaga:
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.579
1.065
113
jekleni AndY1 Hrvaška ni v schengenu, a ne? Samo da trenutno tudi Hrvati ne spuščajo brez PCR. Al pa greš in si pač 14 dni v karanteni na HR. Samo potem tvegaš, da se pri nas v 14 dneh 20-krat spremenijo pogoji za prestop meje, državne ali občinske. :p
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Ne, Hrvaska ni v Schengnu, tako da za nazaj velja hitri test, za na Hrvasko pa za enkrat se PCR test, mislim da do 15. januarja. Domnevam pa, da bodo tudi oni uvedli hitri test na teh istih mejnih prehodih za vstop v Hrvasko.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kar nekaj šlogarjev in šlogarc pravi, da bo 2021 še slabše kor 2020. Upam, da si čez tri mesece ne bomo želeli nazaj 2020.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.419
3.517
113
A pa je ta šef odrasel človek ali 3 leta star froc?
Ker nima veze ali je nalašč prišel v službo. Po devetih mesecih sranja, ko povsod poudarjajo, da ob simptomih ostani doma, je tip prišel v službo? Tako bo sedaj verjetno cel oddelek doma. Top. Da bi bil jaz njegov šef, bi ga povprašal po zdravju, predvsem bi pa razmislil ali je tak človek za šefa.

Itak pa to sedaj za vas ne bo nič spremenilo, ampak če bi take egoistične neumneže družba izločila, bi kakšen egoist več ob simptomih ostal doma. Tako je pač smotko, namesto da bi ga povprašali po zdravju.
To lahko pišeš zdaj in modruješ. Ko si pa na njegovem mestu bi pa sigurno naredil enako. Dvoličnost, pač.