Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.687
5.836
113

Vožnja z žičniškimi napravami in smučanje bosta s 1. januarjem dovoljena osebam, ki bodo predložile negativni test na covid-19, piše v novem odloku o omejitvah in načinu izvajanja javnega prevoza potnikov na ozemlju Slovenije. Smučanje bo dovoljeno tudi otrokom v spremstvu staršev.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.836
10.518
113
kod Džej-Zija
Očitno ta tvoj zmanjša ne zmanjša v taki meri, da bi bilo učinkovito. Isto, kot loviti komarje na prostem in se tolažit, da sicer nisi učinkovit, samo manj jih je pa.
Ni ravno čisto isto. Maske delujejo, če se dosledno držimo pravil nošnje. Maska pod nosom ali celo pod brado pa res ni učinkovita. Ali pa najnovejša covidiot domislica, imaš masko pravilno nameščeno, a si jo z roko držiš stran od obraza za lažje dihanje. Ja, to sem videl pred parimi dnevi v Leclercu.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.

V 55. členu PKP7 je namreč določeno, da nadzor nad izvajanjem ukrepa iz prvega odstavka 39. člena zakona o nalezljivih boleznih pri opravljanju nalog inšpekcijskega nadzora iz svoje pristojnosti oziroma nalog in pooblastil policije, poleg Zdravstvenega inšpektorata Republike Slovenije, opravljajo tudi:

– Uprava Republike Slovenije za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin,
– Inšpektorat Republike Slovenije za kmetijstvo, gozdarstvo, lovstvo in ribištvo,
– Tržni inšpektorat Republike Slovenije, – Finančna uprava Republike Slovenije,
– Inšpektorat Republike Slovenije za infrastrukturo,
– Inšpektorat Republike Slovenije za delo,
– Inšpektorat Republike Slovenije za šolstvo in šport,
– Inšpektorat Republike Slovenije za kulturo in medije,
– Inšpektorat Republike Slovenije za notranje zadeve,
– Inšpektorat Republike Slovenije za okolje in prostor,
– Inšpektorat za javni sektor,
– Inšpektorat Republike Slovenije za obrambo,
– Inšpektorat Republike Slovenije za varstvo pred naravnimi in drugimi nesrečami,
– Urad Republike Slovenije za kemikalije,
– Urad Republike Slovenije za preprečevanje pranja denarja,
– Urad Republike Slovenije za nadzor proračuna,
– Uprava Republike Slovenije za pomorstvo,
– Uprava Republike Slovenije za varstvo pred sevanji,
– Uprava Republike Slovenije za jedrsko varnost,
– Urad Republike Slovenije za meroslovje,
– Uprava Republike Slovenije za informacijsko varnost,
– Javna agencija za civilno letalstvo Republike Slovenije,
– Javna agencija Republike Slovenije za zdravila in medicinske pripomočke,
– Agencija za komunikacijska omrežja in storitve Republike Slovenije in
– Policija.
Neuporabna birokratska solata.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.142
3.610
113
Marlbor
Kdaj se dobijo ta vikend na Brdu, jutri ali v nedeljo zvečer? Da dorečejo kaj bo odprto in kaj zaprto v ponedeljek.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.419
3.517
113
Tale s testom na smučišču je bolana do skrajnosti. Lahko se šetam ob smučišču brez testa, če sem na smučkah pa rabim test. Po ulici lahko hodim brez testa, na smučišče ne morem, če ne pokažem sms. V zaprt prostor štacune lahko grem brez, na smučišče na frišen luft pa ne.
Na blagajni smučišča pokažeš "skrinšot" negativnega testa od xy osebe in greš dalje.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.419
3.517
113
Ni ravno čisto isto. Maske delujejo, če se dosledno držimo pravil nošnje.
S tem bi se delno strinjal, samo bi maska morala biti tip 2 ali 3.
Tega se niti dohtarji kateri so kao trenirani ne držijo, ker enostavno pozabiš. Da pa striktno sterilno uporabo pričakuješ od splošne populacije, je pa s tabo nekaj narobe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.836
10.518
113
kod Džej-Zija
S tem bi se delno strinjal, samo bi maska morala biti tip 2 ali 3.
Tega se niti dohtarji kateri so kao trenirani ne držijo, ker enostavno pozabiš. Da pa striktno sterilno uporabo pričakuješ od splošne populacije, je pa s tabo nekaj narobe.
Ihan je povedal, da striktno sterilna uporaba niti ni zahtevana. Dovolj je, da je maska pravilno nameščena in je to to. Sem pa proti raznih bufom, šalom in podobnim traparijam.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.323
5.608
113
Tale s testom na smučišču je bolana do skrajnosti. Lahko se šetam ob smučišču brez testa, če sem na smučkah pa rabim test. Po ulici lahko hodim brez testa, na smučišče ne morem, če ne pokažem sms. V zaprt prostor štacune lahko grem brez, na smučišče na frišen luft pa ne.
Na blagajni smučišča pokažeš "skrinšot" negativnega testa od xy osebe in greš dalje.
To majo kako bazo za kontrolo? Al pokažeš SMS in ti da mir inšpektor?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.634
-281
113
ampak prehod v drugo regijo vseeno ni dovoljen, a ne? tud ce imas smucke v prtljazniku in negativen test, kajne?
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.419
3.517
113
Ves čas tega kvazi lock downa se dnevno vozim po Sloveniji, pa tudi enkrat nisem srečal nobene kontrole.Včasih je treba živeti malo nevarno. ;)
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.403
3.844
113
Ljubljana
hmpg.net
Se pravi sedaj so v prvi vrsti boja proti Covid-19 naslednji:
– Urad Republike Slovenije za preprečevanje pranja denarja,
– Urad Republike Slovenije za nadzor proračuna,
– Uprava Republike Slovenije za pomorstvo,
– Uprava Republike Slovenije za varstvo pred sevanji,
– Uprava Republike Slovenije za jedrsko varnost,
– Urad Republike Slovenije za meroslovje,
– Uprava Republike Slovenije za informacijsko varnost,
– Javna agencija za civilno letalstvo Republike Slovenije,

morda Urad Republike Slovenije za meroslovje ima vezo, ker bo meril razdaljo med osebami brez maske, kaj pa ima s tem
Uprava Republike Slovenije za varstvo pred sevanji ali Uprava Republike Slovenije za jedrsko varnost?
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.817
2.043
113
Najverjetneje gre za strokovne skupine, v katerih imajo mnogi opravljen izpit o upravnem postopku in se jih lahko ponuca za nadzor.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.483
1.055
113
Ima kdo info kje deluje kakšno otroško smučišče? Gumbki, sidra varianta? Na Gorenjskem... Pokljuka?