Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.881
5.625
113

Vožnja z žičniškimi napravami in smučanje bosta s 1. januarjem dovoljena osebam, ki bodo predložile negativni test na covid-19, piše v novem odloku o omejitvah in načinu izvajanja javnega prevoza potnikov na ozemlju Slovenije. Smučanje bo dovoljeno tudi otrokom v spremstvu staršev.
Mislim da negativni test ne bo obvezen....vsaj kolikor sem spremljal....!

Če ni že padlo....pa še bo :)
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.881
5.625
113
Sorry....govoril sem za test na smučišču....kot pogoj za uporabo žičniških naprav/smučanje na, smučišču...

Edit: nemenabijat
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.419
3.517
113
Drzava.

Se pravi, da smo Slovenci spet izpadli majmuni. Južnjaki so se lepo odpeljali dol na počitnice, se lepo prošetali kakor jim je volja, za nazaj jim pa še plačamo test, katerga lahko ponucajo za smučanje na Krvavcu. Mi pa doma ne smemo iz občine. Neprecenljivo.
Vlada dela dobro.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.508
842
113
Se pravi, da smo Slovenci spet izpadli majmuni. Južnjaki so se lepo odpeljali dol na počitnice, se lepo prošetali kakor jim je volja, za nazaj jim pa še plačamo test, katerga lahko ponucajo za smučanje na Krvavcu. Mi pa doma ne smemo iz občine. Neprecenljivo.
Vlada dela dobro.
Za severnjake pa to ne velja. Ker ostanejo v Schengenskem območju, morajo predložiti negativen PCR test. Na svoje stroške in v dobro severnega zdravstvenega proračuna.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.881
5.625
113
Ne razumete.....redarji na, smučišču /parkirišču....blagajničarka....nimajo 0 z pcr testom...niti niso dolžni....niti ne smejo gledat/preverjat tvojega telefona in ostalih osebnih zadev!

Za to so inšpektorji/policija.....ki pa na, smučišče (lahko) pridejo po uradni dolžnosti...
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.192
1.685
113
40
Sodelavko ki se je vrnila iz Bosne so dali v karanteno.. In tudi ce ima negativen test, je ne more prekiniti, ker to baje velja samo za slo drzavljane...

Btw.. Se vedno torej zaradi smucanja ne mores ven iz regije, lahko pa grem v sosednjo obcino na travnik?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Za severnjake pa to ne velja. Ker ostanejo v Schengenskem območju, morajo predložiti negativen PCR test. Na svoje stroške in v dobro severnega zdravstvenega proračuna.
Pa ce se dobro spomnim, je Janez trajanje veljavnosti PCR testa pred kratkim skrajsal na 24 ur, zdaj dal pa nazaj na 48.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.973
767
113
Sicer tudi ne vem kako bojo te teste izvajali na meji. Sam sem šel zdaj med prazniki na test, ko je bil ravno v občini (imel stike v službi).
Pa sem pri normalnem tempu čakal 40min (cc 20 ljudi pred mano). Kako bojo to na meji izvajali, ko se bo množica vračala me res zanima.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Se pravi, da smo Slovenci spet izpadli majmuni. Južnjaki so se lepo odpeljali dol na počitnice, se lepo prošetali kakor jim je volja, za nazaj jim pa še plačamo test, katerga lahko ponucajo za smučanje na Krvavcu. Mi pa doma ne smemo iz občine. Neprecenljivo.
Vlada dela dobro.
Še boljše. Sam z vsemi znaki Covida nisem upravičen do testa do ponedeljka, razne če grem obrnit na enega od mejnih prehodov. :nigladek:
Zraven pa nagradno vprašanje za znalce: kaj naj žena naredi v ponedeljek zjutraj ko bi morala na šiht?
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.419
3.517
113
Temu se reče priporočeno pismo v parlament. Vprašanje naj napiše na list, v list zavije kocko in jo naj vrže na eno od sprejemnih mest - okno.