Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.443
9.376
113
DA/NE je za vojake....policaje....tam je svet črno-bel....jaz sem mel vzgojo sicer po JUS standardih....al "u bojama" :p
Pol pa odgovori v barvah, pa ne z dolžino penisa od poštarja, al pa mojo psihoanalizo, ampak kaj dejansko misliš o umotvorih ta vikend, ker sem te to tudi vprašal. Bo zdaj šlo, al se boš še mal norca delal, sej veš, da iz samega sebe?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.264
6.465
113
pri taščici
Ti ja, kaj pa tele vrli blokarji ki jim je štacuna špajza. in razmišljajo ob 15.05 kaj kupit da bo za kosilo ob 16.00
Vsaka šola nekaj stane in v vsaki vojni so žrtve.
Kot opažam so Corona žrtve predvsem tisti ki se niso nič bali Corone.
Pa upam da je ne fašem.tudi sam. Ukrepe ki se.mi zdijompametninse jih držim. Kostanja v gozdu pa res nisem nabiral z.masko, niti na sprehod po travnikih ob vaši ne grem z.masko. kar je spoznala tudi vlada in bo jutri odpravila.

Glede na to da so nekateri po več kot en mesec v bolnici, me zanima na osnovi česa greš lahko po 10 dneh karantene (potrjeno pozitiven) nazaj v lajf kot da se ni zgodilo.nic.
Ob vseh testih ki jih sedaj delajo, jaz ne bi spustil nikogar v lajf dokler ni 2x negativen..
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ljudje živijo pozimi brez hladilnikov z vrečkami na okenjskih policah, tako da ne vidim probljema spljoh.

Sicer pa če večino sodim po sebi, mi po teh "mesecih" ležanja na kavču in "drkanja kurtza" nebi škodil kak teden posta. :evil:
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.443
9.376
113
Ok saj vem da boš s5 privlekel izjeme v odgovor....pa vendarle...

To corona sranje imamo sedaj že skoraj 1 leto....večina se nas je ali prilagodila ali pa naučila živet s tem sranjem....jamrajo pa več ali manj taki ki se ne znajo organizirat...

Taki ki bi jamral tud če bi bila jutri vojna naprimer....pač treba jamrat kva pa čmo...
No, pa mi ti povej, kaj si se imel ti za prilagajat, resno me zanima. Kritika vladnih nebuloz pa ni jamranje, če tega ne zastopiš, ti jest res ne morem pomagat. No kaj si se imel ti za prilagajat.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.443
9.376
113
Lej....v bloku nimam ravno 3h skrinj kot majo tastari v bajti... Pa vendarle....vem da pred kako peesdarijo pač napolnim hladilnik plus velik cekar stvari ki se ne pokvarijo iz danes na jutri....omake....ribje konzerve... Riž fižol itd...

Ne bom pozabil prvega vala (takrat ko je folj manično kupoval wc papir :D)....kupim cel voz nepokvarljive robe.....plus za sprot.... Pri Bio/Eko otočku pa par zmedenih bitij brska med ostanki kar še niso razgrabili od bio zadev (solatke....sadje...) lol :D
Kolk ljudi v povprečju nahraniš na dan? Aveš, ker ko jaz napolnim hladilnik, ki ni majhen, je za max teden dni, pa še to na škrge in je treba prekleto mislit, kaj boš kuhal vsak dan od 7 dni, ker nas je v familiji 5, od tega dva odraščajoča najstnika. To ni nobena izjema, izjema si prej ti. Mal ti izkušenj manjka, pa rekel bi, da si edinec, tko po obnašanju, al pa fejst tamlajši sinko.

Mal maš težave razumet, da ni samo hrana pa šiht in da so bile za nekatere prilagoditve na širšem področju. Recimo, kako uskladiš intenzivno delo od doma za fotra pa mat in zoome na treh različnih kompih od mulcev, pa da nimaš ravno palače? Pa nam nekak gre in tukaj res ni težav. Kaj pa če bi bli moji otroc vsi v od 1. do 5. razreda? Služba + šolanje na daljavo treh mlajših osnovnošolcev ni ravno lahek zalogaj. Za razliko od tebe si ga znam predstavljat in me res zanima, kako bi teb to uspevalo z nasmeškom na obrazu brez občasnega jamranja.
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.869
5.621
113
No, pa mi ti povej, kaj si se imel ti za prilagajat, resno me zanima. Kritika vladnih nebuloz pa ni jamranje, če tega ne zastopiš, ti jest res ne morem pomagat. No kaj si se imel ti za prilagajat.
Pa saj ravno to....vse kar sem se imel za prilagodit je bila maska na nosu......pir sem lahko pil doma.....ali pa v kaksni ožji družbi za roletami...regijo na sever lahko obiskujem....a mormo zato jamrat?

Za pir boš pa že še lahko dal ko se sprosti....pa na morje in ostale izlete bomo tud še šli....

Job šel v "lockdown"....dobil vse kar mi pripada + priporočilo.....se že uvajam drugje....v boljših pogojih...

Razumem da vsi niso iste "sreče".... Sam za vse pa tud ne mora bit JJ kriv :D

Vidiš zakakj sem se delal norca iz suhoparne zahteve po DA/NE.... :p
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ja kaj hočeš povedat da naj zbiramo zamaške da bo še za en hladilnik al je problm da jese samo stvari ki morjo bit v hladilniku ?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.182
-2.039
113
Kostanja v gozdu pa res nisem nabiral z.masko, niti na sprehod po travnikih ob vaši ne grem z.masko. kar je spoznala tudi vlada in bo jutri odpravila.
Pa ti si pameten bolj kot vlada, pa cela strokovna svetovalna skupina skupaj.
Si že septembra vedel, da so maske na sprehodu brezveze, vlada je pa to šele sedaj spoznala :)
Hanzija za precednika :)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.869
5.621
113
Kolk ljudi v povprečju nahraniš na dan? Aveš, ker ko jaz napolnim hladilnik, ki ni majhen, je za max teden dni, pa še to na škrge in je treba prekleto mislit, kaj boš kuhal vsak dan od 7 dni, ker nas je v familiji 5, od tega dva odraščajoča najstnika. To ni nobena izjema, izjema si prej ti. Mal ti izkušenj manjka, pa rekel bi, da si edinec, tko po obnašanju, al pa fejst tamlajši sinko.

Mal maš težave razumet, da ni samo hrana pa šiht in da so bile za nekatere prilagoditve na širšem področju. Recimo, kako uskladiš intenzivno delo od doma za fotra pa mat in zoome na treh različnih kompih od mulcev, pa da nimaš ravno palače? Pa nam nekak gre in tukaj res ni težav. Kaj pa če bi bli moji otroc vsi v od 1. do 5. razreda? Služba + šolanje na daljavo treh mlajših osnovnošolcev ni ravno lahek zalogaj. Za razliko od tebe si ga znam predstavljat in me res zanima, kako bi teb to uspevalo z nasmeškom na obrazu brez občasnega jamranja.
Ej počas hranim že 2 na dan :D jebiga po Rožniku in Šmarni gori se mi ne da gužvat (je ista izpostavljenost ko v trgovini)....za na kolo je pa že premrzlo....

Lej kolker "vem" vsaj ti lahko delaš od doma.....se pač potem tebe ponuca za fasungo....sicer če se nalezeš se etak tudi ostali 4je ampak ok....še vedno lahko delaš svoje poslanstvo z glavobolom (te korona simptomi)...

Kar se kuhanja tiče....če nisi znal kuhat pred korono....ti je tud zdaj težko :D Al kaj si hotel pivedat? Da ti prej ni blo treba kuhat za 5 in ste živeli od zraka? Men se to sliši kot jamranje!

Edin "mindfuck" je pač ta šola na daljavo....ampak kakor pišeš si etak @ v familiji....ocen za letos ne bo (je kaka sprememba tozadevno)?......tko da lahko učiš tamale po svoji logiki/šolskem programu....kar ti olajša zadeve...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.443
9.376
113
Pa saj ravno to....vse kar sem se imel za prilagodit je bila maska na nosu......pir sem lahko pil doma.....ali pa v kaksni ožji družbi za roletami...regijo na sever lahko obiskujem....a mormo zato jamrat?

Za pir boš pa že še lahko dal ko se sprosti....pa na morje in ostale izlete bomo tud še šli....

Job šel v "lockdown"....dobil vse kar mi pripada + priporočilo.....se že uvajam drugje....v boljših pogojih...

Razumem da vsi niso iste "sreče".... Sam za vse pa tud ne mora bit JJ kriv :D

Vidiš zakakj sem se delal norca iz suhoparne zahteve po DA/NE.... :p
Pir mam doma, zaenkrat ga še nisem izselil iz hladilnika, če bo treba pa to narest se pa preselim v kamper.;)

Izleti, morje in ostalo so še tamajnš problem. Mi je pa fascinantno, da s tako pozitivo gledaš na vsak drek, ki ti ga sproducirajo. Pa s tem ne mislim mask, distance, pa "bodidoma".
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.141
3.610
113
Marlbor
Ne berem redno tele covid teme, danes.me je spet tale politika malo dala misliti.
Baje so danes odprli tiste regije, ki imajo.manj okuzenih na 100k.
Gledam tabelo NIJZ, in najmanj okuženih ima Zasavje. Ampak odprli ga pa niso.
Je vlada gledala kakšne druge podatke kot od NIJZ. Al tudi ta vlada ne obvlada ecxela tako kot Cerarjeva.
Zakaj bi Zasavje sproščali? Kaj pa ima Ljubljančan za počet v Zasavju, sedaj v teh prazničnih dneh? Če nimajo morja, če nimajo smučišč, če nimajo pršuta in vinčeka, ... naj kar ostanejo zaprti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi in sad

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.945
113
Pepe vsak stavek, ki ga napišeš je laž in podtikanje. Dvakrat sem te že vprašal, kje sem napisal, da ima težave z odprtimi trgovinami? Če ne razumeš prebrano, obdrži za sebe,
Jaz težav nimam. Prvo nebuloze nehaj pisati Ti, predloge pa raje ne dajaj, ker jih pametnih nimaš. Ponavljaš stavke, ki jih izreka tvoj vodja po TV in twiterju.
A ti boš rešu svet ja s svojimi predlogi. :valjamse:Če pa kdo kaj napiše, mu pa odvrneš, da je čudak, ker ne ponavlja iz TV in twiterja.
Če imaš težavo pisati tako, da se te da razumeti, potem ne piši :)
P.S.: Nikoli nisem volil SDS-a, če te že zanima. Torej ne vleči dodatnih neumnosti v debato. Če nimaš argumentov, ne bluzi o nekem twiterju.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.626
6.026
113
blizu močvirne prestolnice
Ej počas hranim že 2 na dan :D jebiga po Rožniku in Šmarni gori se mi ne da gužvat (je ista izpostavljenost ko v trgovini)....za na kolo je pa že premrzlo....

Lej kolker "vem" vsaj ti lahko delaš od doma.....se pač potem tebe ponuca za fasungo....sicer če se nalezeš se etak tudi ostali 4je ampak ok....še vedno lahko delaš svoje poslanstvo z glavobolom (te korona simptomi)...

Kar se kuhanja tiče....če nisi znal kuhat pred korono....ti je tud zdaj težko :D Al kaj si hotel pivedat? Da ti prej ni blo treba kuhat za 5 in ste živeli od zraka? Men se to sliši kot jamranje!

Edin "mindfuck" je pač ta šola na daljavo....ampak kakor pišeš si etak @ v familiji....ocen za letos ne bo (je kaka sprememba tozadevno)?......tko da lahko učiš tamale po svoji logiki/šolskem programu....kar ti olajša zadeve...
Ocene so.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
982
113
Ok, kaj torej bo zaprto po 23.12. Jaz sem se ravno zaradi tega, ker imamo zadnji teden kolektivca, narocil na servis 28.12 Narocil sem se pa ze 2 tedna nazaj, ker sem mislil, da bodo ravno po Bozicu vse sprostili :bonk:
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.443
9.376
113
Ej počas hranim že 2 na dan :D jebiga po Rožniku in Šmarni gori se mi ne da gužvat (je ista izpostavljenost ko v trgovini)....za na kolo je pa že premrzlo....

Lej kolker "vem" vsaj ti lahko delaš od doma.....se pač potem tebe ponuca za fasungo....sicer če se nalezeš se etak tudi ostali 4je ampak ok....še vedno lahko delaš svoje poslanstvo z glavobolom (te korona simptomi)...

Kar se kuhanja tiče....če nisi znal kuhat pred korono....ti je tud zdaj težko :D Al kaj si hotel pivedat? Da ti prej ni blo treba kuhat za 5 in ste živeli od zraka? Men se to sliši kot jamranje!

Edin "mindfuck" je pač ta šola na daljavo....ampak kakor pišeš si etak @ v familiji....ocen za letos ne bo (je kaka sprememba tozadevno)?......tko da lahko učiš tamale po svoji logiki/šolskem programu....kar ti olajša zadeve...
Kok je teb vse simpl, res. Jest ti govorim o hruškah, ti men nazaj o ribah..... Šola na daljavo ni noben mindfuck sama po sebi, meni, ker mulci sami porihtajo, prilagoditve so ble logistično. In ja ocene so, brez skrbi. Tud kuhat ni problem, odgovor je bil na tvoje, kok pač nabutaš hladilnik in si zmagu. Za enga ni problem, dej to x5. Ni jamranje, je pa kr konkretna prilagoditev.

Delat od doma pa tud ni glih dopust, če me razumeš, sploh če ni miru. In še enkrat, jest posebnih težav nimam, če pa so pa Jamesona ruknem, samo ne ratuje enako vsem in delat se norca iz ljudi, ki jim ne ratuje iz različnih vzrokov je mal mimo, se ti ne zdi.

Vlada pa s svojimi instant ukrepi brez repa in glave prav nič ne pomaga svojim državljanom in ja, za marsikaj od tega je griv JJ in njegovi telebančki, za vse pa seveda da ne.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.869
5.621
113
A niso določene dejavnosti pod izjemami? Ker so must have (servisi vulkanizerji itd?)