Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.945
113
Da bi se covid nehal širiti nima niti vlada recepta. Krivi bomo pa mi. Nikol politik. Stroka je menda izključena.
Bojim se, da nam ne bi bilo všeč, kaj bi stroka najraje videla. Lahko smo še srečni, da jo politika malo postavi na stran in omili njihove ideje.
Če si priznamo ali ne, je vlada naredila dovolj (in preveč ) ukrepov. Večina ljudi ima možnost, da se distancira od drugih. Ker to je edino, kar na koncu deluje. Kako se ljudje tega držijo, pa se vidi v številkah. Če zboli učiteljica, ki je že več kot mesec dni doma, potem verjetno ni kriva vlada, da ji ni omogočila, da živi v varnem okolju? Ali je? Malo težje je denimo za zobozdravnike. Ekipa h kateri hodim jaz, je zbolela. Ampak zobozdravstvene storitve so precej nujna storitev, stik pa zelo bližnji in brez specialne opreme ni 100 % varnosti.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.433
9.368
113
Bojim se, da nam ne bi bilo všeč, kaj bi stroka najraje videla. Lahko smo še srečni, da jo politika malo postavi na stran in omili njihove ideje.
Če si priznamo ali ne, je vlada naredila dovolj (in preveč ) ukrepov. Večina ljudi ima možnost, da se distancira od drugih. Ker to je edino, kar na koncu deluje. Kako se ljudje tega držijo, pa se vidi v številkah. Če zboli učiteljica, ki je že več kot mesec dni doma, potem verjetno ni kriva vlada, da ji ni omogočila, da živi v varnem okolju? Ali je? Malo težje je denimo za zobozdravnike. Ekipa h kateri hodim jaz, je zbolela. Ampak zobozdravstvene storitve so precej nujna storitev, stik pa zelo bližnji in brez specialne opreme ni 100 % varnosti.
Veš, enkrat sem enmu našmu planerju reku, ko je skaku, da če on splanira omrežje tako, da se ga ne da postavit, je boljš, da ni splaniru. Podobno je pa z našo "stroko" in ukrepi. Zato bi pa moral bit na čelu stroke v boju z epidemijo epidemiolog, ne pa SDS hišna infektologinja.

Se strinjam, da je vlada naredila ogromno na strani ukrepov, ki zadevajo državljane, zelo veliko je naredila v smeri žuganja državljanom, na strani, kjer bi morala država naredit kaj, je bilo premaknjenega zelo malo ali nič. Piskrček so seveda pristavili tudi ljudje, ki jim ni jasno, kako se nosi maske in kaj je distanca, nekaj so dodal Potrči, nekaj zidanice.
Samo mimo zgodb, da se še laiku logičnih stikov ni pošiljalo v karanteno, da se je čakalo po 14 dni na kodo za vnos v aplikacijo, da morajo po DSOjih na delo potrjeno pozitivni....teh kiksov je ogromno.... mimo teh zgodb se pač ne da. Če smo se v držanju ukrepov spotaknili, smo na tej točki Slovenci pogrnili na celi črti. In posledice so jasne. Med tem, ko bodo severneje od nas že gradili na ruševinah, bomo mi še vedno držali ukrepe.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.869
5.621
113
On je v corona "vajbu" :) kdor ne misli kot on....je nepismen! Sam on je drugačen...on ni lev al pa desn... On je žlahtno sredinski :D
 
  • Haha
Reactions: lanos

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.653
450
83
Bojim se, da nam ne bi bilo všeč, kaj bi stroka najraje videla. Lahko smo še srečni, da jo politika malo postavi na stran in omili njihove ideje.
Če si priznamo ali ne, je vlada naredila dovolj (in preveč ) ukrepov. Večina ljudi ima možnost, da se distancira od drugih. Ker to je edino, kar na koncu deluje. Kako se ljudje tega držijo, pa se vidi v številkah. Če zboli učiteljica, ki je že več kot mesec dni doma, potem verjetno ni kriva vlada, da ji ni omogočila, da živi v varnem okolju? Ali je? Malo težje je denimo za zobozdravnike. Ekipa h kateri hodim jaz, je zbolela. Ampak zobozdravstvene storitve so precej nujna storitev, stik pa zelo bližnji in brez specialne opreme ni 100 % varnosti.
Pepe si pa za hece. Ti zagovarjaš politiko, pred stroko??? Ukrepi, ki jih je dala vlada po številkah sodeč NE DELUJEJO. Enotedenska policijska ura se vleče že nekaj mesecev. Številke pa kar visoke. Pa ne mi zdaj o tem, da se tudi družina, ki ni v istem gospodinjstvu ne sme družiti. Torej gredo lahko v trgovino in se pogovarjajo. Ljudje se res ne družijo veliko, v večini držijo vseh ukrepov...številke pa ogromne in ne padajo. Učiteljica, ki je doma se še zmeraj lahko okuži. Sicer drugje a enako kot ti ki nisi učitelj. Folk se okuži (če se), ki živi že nekaj mesecev na relaciji dom-služba-trgovina ali celo dom-trgovina.
Pepe , preberi še enkrat moj tisti post, na katerega si začel odgovarjati.
Tvoj stavek "Večina ljudi ima možnost, da se distancira od drugih. Ker to je edino, kar na koncu deluje." to ni res. Distancirati se ne da 100% V trgovino moraš, v službo moraš (ti si v penziji, pol ga pa biksaš), na bensinsko moraš..... edino kar ni potrebo je, da ne greš v cerkev, pa k ljubici... :p
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.945
113
Pepe si pa za hece. Ti zagovarjaš politiko, pred stroko??? Ukrepi, ki jih je dala vlada po številkah sodeč NE DELUJEJO. Enotedenska policijska ura se vleče že nekaj mesecev. Številke pa kar visoke. Pa ne mi zdaj o tem, da se tudi družina, ki ni v istem gospodinjstvu ne sme družiti. Torej gredo lahko v trgovino in se pogovarjajo. Ljudje se res ne družijo veliko, v večini držijo vseh ukrepov...številke pa ogromne in ne padajo. Učiteljica, ki je doma se še zmeraj lahko okuži. Sicer drugje a enako kot ti ki nisi učitelj. Folk se okuži (če se), ki živi že nekaj mesecev na relaciji dom-služba-trgovina ali celo dom-trgovina.
Pepe , preberi še enkrat moj tisti post, na katerega si začel odgovarjati.
Tvoj stavek "Večina ljudi ima možnost, da se distancira od drugih. Ker to je edino, kar na koncu deluje." to ni res. Distancirati se ne da 100% V trgovino moraš, v službo moraš (ti si v penziji, pol ga pa biksaš), na bensinsko moraš..... edino kar ni potrebo je, da ne greš v cerkev, pa k ljubici... :p
Vidim, da sem se zapletel v pogovor s čudakom. V trgovino "MORAŠ". Zakaj točno pa? Osnovni minimum hrane imaš menda ja doma. Torej? Če nimaš, je kriva vlada? Naj ti JJ osebno na rit prinese 2 kg moke in 1 kg riža, da boš preživel 14 dni, ker si osebno nesposoben poskrbeti sam zase in za svojo družino?
Stroka bi nas zaprla v stanovanje in ni izhoda. Jaz si tega ne želim. Bi pa delovalo in v to ne dvomim. Če bo odločala samo stroka, bomo imeli varianto hišnega zapora od božiča do novega leta.
V info, nisem v penziji in imam toliko dela letos, da mi ne bo uspelo izkoristiti dopusta. Večinoma delamo od doma, 20 % jih je vsak dan na firmi, okužil se ni noben, razen ene zaposlene na domačih zabavah. K sreči je malo slutila, kje ga je biksala in je delala striktno od doma.
Distanciranje ne deluje? Kaj pa deluje? Sedaj poznam že nekaj okuženih, marsikdo mi je priznal, da ve, kdaj in kje ga je polomil.

Kaj točno si sploh hotel povedati? Zapreti še živilske trgovine ali z ukinitvijo nočnega gibanja podpreti nočne zabave, da bo manj okužb? Poskušaj spraviti skupaj nekaj smiselnih, lepih stavkov v slovenskem jeziku brez pretiravanja z ločili. Kaj ti misliš, da bi delovalo, če ohranjanje razdalje ne deluje po tvojem mnenju?
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
2.006
828
113
V trgovino "MORAŠ". Zakaj točno pa? Osnovni minimum hrane imaš menda ja doma.
če si ti sposoben 14 dni preživet z 2 kilama moke in 1 kg riža....
pri nas smo "šopingiranje" zreducirali na 1x tedensko (ne petek/sobota).. a vseeno - v trgovino MORAŠ.. tudi v službo MORAJO nekateri (nekateri imamo pa srečo, da smo na daljavo... je pa to tudi prekletstvo)...
ne MORAŠ it v cerkev (ok ljubico pustmo), ne vem če ti je glih treba it k pedikerki in kozmetičarki, ne verjamem, da folk množično kupuje avte - ampak ravno to so stvari, ki jih vlada zdej odpira o_O in to odpirajo selektivno za en teden.. zakaj že?
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.653
450
83
Pepe , ja... za tebe so vsi čudaki, ki imajo druge poglede in ne vidijo samo okrog svoje hiše kot ti. To ti jih je že več napisalo.
Očitno teb JJ nosi k riti vse. Zaprt si v hiši, upoštevaš ukrepe, število okuženih je pa vse večje. V trgovini se po tvoje ne moreš okužit, ker je viruso prepovedano v trgovino. Po tvoje je rešitev vlade tudi v tem, da družinski član (sin, hči, oče. mati), ki živi hiši zraven, se ne pa ne smejo družiti v eni od teh hiš. V trgovini se pa lhko in to s stotimi drugimi, ker virus po tvoje ne gre v trgovino, ker riž pa salato treba imeti doma. In teb je težko razumeti oziroma nemogoče razumeti, da ukrepi oz. nekateri ukrepi NE POMAGAJO. Po tvoje (kot si napisal) stroka nima kaj iskati pri ukrepih. Samo vlada in JJ. Bedarija. Dej, ni treba istih besed uporablat, kot tvoj veliki šef. Aja.... svoje glave ne uporabljaš
Pa ne mi srat o nečem, kar nisem napisal. NIkjer nisem napisal, da treba živilske trgovine zapret. Kdo je pisal o podpiranju nočnega življenja. To so tvoje laži.
Pa še 99% tvojih besed . Podikanje in laži v večini tvojih postov
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.945
113
lanos : tvoje nebloze sem samo primerno interpretiral.
"Enotedenska policijska ura se vleče že nekaj mesecev" -> Ukinemo, da bomo lažje organizirali domače nočne zabave. V službo in domov že sedaj namreč lahko greš kljub policijski uri.
"Po tvoje je rešitev vlade tudi v tem, da družinski član (sin, hči, oče. mati), ki živi hiši zraven, se ne pa ne smejo družiti v eni od teh hiš." -> Napiši EN primer, kjer je to kdo kontroliral in so bili kaznovani. In še vsaj EN primer, kjer so se lepo družili, nekdo je bil okužen in je bil virus toliko pošten, da se ni razširil naprej na druge člane. Vem, če hočem dobro, bom stike s svojimi starši zmanjšal. Hodim samo jaz in ne cela družina, nabavim potrebščine in pazim, da par dni pred obiskom ne grem ne na delovno mesto in ne do strank. Vsak pa po svoji vesti. Ko pa koga pobere, je pa zdravstvo krivo.
"Folk se okuži (če se), ki živi že nekaj mesecev na relaciji dom-služba-trgovina ali celo dom-trgovina." -> To si je hudičevo težko razlagati drugače kot da je treba še teh nekaj trgovin zapreti. Kaj pa si sploh mislil povedati (če kaj?), pa veš le ti.

Že nekajkrat sem zapisal, da je po mojem ukrepov daleč preveč in so preostri. Bolje manj, ampak se naj tisti nadzirajo. Jasno pa je, da se ukrepi kršijo. Napisal sem tudi primer proizvodnega podjetja, ki ga poznam in so imeli nekaj okuženih delavcev v oktobru. NIJZ je celo poslal človeka k njim. Ampak na koncu so jim delo dovolili, ugotovili so namreč, da so se zaposleni okužili na dveh privatnih zabavah konec tedna in ne v proizvodnji. Okužbe med zaposlenimi se tudi sicer niso širile, čeprav ljudje niso vedel prvi dan, da so okuženi in so še nekaj dni bili v službi.
Pod črto: ljudje ga biksajo. Na veliko.