Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.869
5.621
113
Kamelči, dej mal dihi, najd si šiht, najd si babo, pol pa lahko kaj pokomentiraš. Ampak ne na ta način, g. moderator. Btw., stavo boš zgubu.
Lej....šiht maš...ne glede al sije al pa lije....na zraku si.....folk še zmer lahko URADNO obiskuješ....ampak jamraš pa še kr...
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.653
450
83
kalbo , to okol mask, pa prvič slišim. Da po maski vidiš politično pripadnost nekomu. Če sta se prej razlikovala po mnenjih, kdo ima prov in kdo ne, imata tokrat oba narobe.
Sej res nima smisla razpravljat o tem, ker je vse po sistemu "j-ebe lud zbunjenog". Razni ukrepi, pa navodila...vse že zmešano.... pol pa polcaja vprašaš neki, pa ti pove, da niti sami nimajo točnih navodil oz. si jih vsak po svoje razlaga. Imam občutek, da je cilj tega, da folk več ne bo vedu kaj sme in kaj ne sme. Nekateri morajo v karanteno, čeprav so samo videli nekoga, ki je okužen, drugim merijo, kolko je bil narazen od okuženega. In če je 2m.... delaj dalje, tretjim rečejo, da se naj malo opazuje .....
Da tisti, ki živijo od socialne podpore in nimajo nepremičnin ne upoštevajo nobenih ukrepov. (no, dolenjci bodo vedeli, kdo je to). Sprehajajo se po ustanovah, trgovinah, kot da je lep sončen poletni dan nekje ob morju. Seveda, kazen jim je nesmiselno napisati, ker od socialne podpore je ne morejo plačat.
Da je po vseh teh ukrepih število okuženih večje dokazuje (po moje) samo to, da tako mora biti. Stroka menda pri ukrepih ne sodeluje več, ampak samo politika.
Me pa res zanima, glede na to, da je čas NAVADNE gripe. A poznate koga, ki je ima navadno gripo? Ali to še obstaja? Al je politika navadno gripo, prehlad, povišano temperatura, vnetje grla ukinila? A migranti še hodijo čez mejo, al se sedaj lovi tiste, ki prestopijo občinsko mejo in ne držane. Dobi migrant kazen, ker je prestopil občinsko mejo al državno. Sedaj je menda napovedano za en teden omilitev ukrepov za nekatere. Očitno je v določenih regijah-občinah premalo okuženih. Treba malo sprostiti ukrepe, da se bo številka povečala?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.945
113
Lanos, mislim, da gripa praviloma bolj izbruhne v drugem delu zime. Če ukrepi kaj veljajo, bi morali dobro delovati proti gripi, ki bi naj bila vseeno manj nalezljiva.
Mislim, da je namig na kolektivno zaprtje med prazniki precej nevaren ukrep. Ljudje, ki delajo, nimajo časa misliti na "bedarije". Če bo večina na kolektivnih dopustih, se bo "zgodila" marsikatera privatna zabava. Jaz bi v tem primeru vsaj na polno odprl vse zunanje aktivnosti (smučišča, drsališča ...), kjer bi se situacijo dalo nadzirati, da imajo v primeru večje gneče maske in podobno. Kdor ne vzdrži doma, ima dokaj kontrolirano okolje, kjer nekaj lahko počne. Bolje kot da se skupaj nabere več ljudi za vrati stanovanja ali v ogrevani garaži.
Žal so eno ukrepi, drugo pa je, kako kako omejitev nadzirati.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.431
9.370
113
Ne vem kje ti vidiš jamranje!? Samo komentiram poteze vlade, zaradi katerih gre večini na bruhanje. Aja, sorry, a s tem žalim tvojega šefa?
Ne bo šlo z moderatorjem, nima dečko izkušenj v življenju, pa ga to mal hebe, ker določenih stvari niti ne more vedet, ker jih še ni doživel. Pol bo pa spet komu z norčevanjem stopu na živec, bo pa spet napačn vajb.....Ej moj kameleon, ne gre to tako ;) . Sej če boš reku NE, boš še zmeri za Janeza, sam čisto v vsem se ne boš strinju z njim.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.653
450
83
Pepe se ne strinjam s tabo! Oziroma te ne razumem, glede na moj post. Če pišeš samostojno mnenje...OK imaš pač svoje mnenje.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.945
113
lanos : samo gripa, ki si jo omenil v zadnjem delu, je "skupna".
Sicer pa si ne delam utvar, da imam recept, da bi se covid neha širiti.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.756
-8.625
113
A poznate koga, ki je ima navadno gripo? Ali to še obstaja? Al je politika navadno gripo, prehlad, povišano temperatura, vnetje grla ukinila
Jaz poznam. Tak ene 5m stran od mene zdej sedi. Ok, nima več, to je bilo kak mesec nazaj.
In prejšnji teden njena sodelovka.
Tamal je pa tudi bil že prehlajen to jesen
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.653
450
83
lanos : samo gripa, ki si jo omenil v zadnjem delu, je "skupna".
Sicer pa si ne delam utvar, da imam recept, da bi se covid neha širiti.
vse je to skupno Pepe
skupna policijska ura, karantena, propad...itd
Da bi se covid nehal širiti nima niti vlada recepta. Krivi bomo pa mi. Nikol politik. Stroka je menda izključena.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.730
789
113
toti Maribor
To ni nič novega. Mi to že imamo 5 tednov.
Nizozemska se pripravlja na najstrožje protikoronske ukrepe doslej. V petih tednih okoli praznikov bodo namreč med drugim zaprte šole in vse nenujne trgovine, je v ponedeljek napovedal premier Rutte.