Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.431
9.370
113
sicer mi gre tip na ku.rac ,ampak on pravi, da gor ljudje upoštevajo priporočila in ne iščejo zarot v vsakem stavku, ki jim ga posreduje vlada, in dragi moji sofuromaši, to je tisto, kar nas loči od Balkancev in če hočete izraz Evropejcev, vsi si silno želite ,da bi bili več kot je Ante iz Splita, Safet iz Bihače ali pa ĐorĐe iz Leskovaca, ampak dragi moji , obnašanje je tisto, kar nas prikuje ,trdo in neizprosno, pa čeprav si ne želimo ,nazaj na Balkan, ker Nemci, Avstrijci in ostali razviti svet se ne sprašuje, kakšno zaroto proti lastnem narodu ima njihova vlada , ampak kako bi lahko sami doprinesli k izboljšanju razmer, me zanima, če bi v trentni situaciji vladal SD, če bi se vsi skeptiki ravno tako spraševali katere podatke aplikacija ostani zdrav želi od vas, da vas potolažim, 99% ljudi na tem forumu ima lajf tako dolgočasen , da ga tudi vlada ne želi spremljati
Mimo si ga sunil s takšnim odgovorom, vsaj meni. Vlada si je v treh dneh trikrat premislila in trikrat ruknila ven nek odlok, ki je skoraj kontradiktoren prejšnjemu. V soboto in nedeljo razpravljajo o ukrepih, ven letijo tviti kot po tekočem traku, mnogi si nasprotujoči nidani nebuloz. Maske na polju, maske mimo polja, do danes so obvezne sam maske, spet jutri ne več..... Pol bi se pa primerjali s severnejšimi od nas.....ja ne gre, tko pri vladi kot pri ljudeh. Mimogrede, jaz in moji bomo maske nosil tako kot jih nosimo že od pomladi.

In da ti še odgovorim, če bi bil na oblasti SD, lahko u tren oka našteješ tule tiste, ki bi bili kontra ukrerpom brez da bi sploh prebrali kaj ukrepi so....kamelko dragi naš se je že pofočkal, on niti ni na tekočem, sam zagovarja pa na polno in se norčuje. In trikrat lahko ugibaš, o čem bi predaval gospod kdovamlaže na nori24, če bi bil na oblasti SD.

Glede aplikacije. Režim se kao pametnim ljudem, ki so se užgali po socialnih omrežjih kako vas bo Janša še v spalnico gledal. Jih je nekih 10 komadov vključno s kako sestrično, ki sem jo lepo ugasnil, ker je blo res boleče gledat vse te objave in ugotovit kako neumni so lahko ljudje, izobraženi ljudje. Aplikacijo imam od prvega dne, čeprav je neuporabna, zato pa ni kriva zgolj raja. Pa še in še je takšnih zadev.

Aja, pa da ne boš misli, da so teorije zarote slovenska pogruntavščina. Pri nas smo samo spolitizirali zdravstveni problem. Za Janšo in kontra Janši, za Janšo nosjo maske ko pribit, unim kontra pa v maskah nastaja monoksid.... :bonk:
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: gr69 in jest5

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.431
9.370
113
Tisti, ki udrihate čez stroko - a se še spomnite, da sta po hitrem postopku letela stran z vrha NIJZ najprej Pirnatova in potem Eržen? In je zdaj na vrhu inštitucije, ki naj bi bila ena od glavnih v boju proti epidemiji, strokovnjak za odvisnosti od drog? Glavni epidemiolog v državi se je pa raje sam odstranil, da mu ni treba več sodelovati z vlado? Beovićka pa vsake toliko daje izjave, ki kažejo na povsem drugo mnenje od tistega, s katerim potem upravičuje sprejete ukrepe.
Bingo. Če si predstavljaš človeka, kot je Fafangel samo namesto vseh nastopov, ki jih je sproduciral Krek, bi bilo že OK. Sam Fafangel ne bo tiho politikom.
 
Nazadnje urejeno:

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Me zanima koliko časa bo potrebno, da prilagodijo program na iosu. Apple je včeraj poslal ven 12.5 verzijo (covid ready) za starejše aparate.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.431
9.370
113
O stem se pa strinjam.......karkoli nam bo prišlo na pot......bosta vi2 z poštarjem in vama podobni zgrožena in polna pripomb :)
In še naprej delaš norca iz samega sebe. Karkoli nam pride na pot, boste ti in tebi podobni zagovarjali točno tisto, kar bo zagovarjal Janez Janša in seveda tisto, kar bodo rekli na nori24. Kakorkoli obrneš in se hočeš zmazat, si dokazal že večkrat, da pašeš v točno to kategorijo slepcev.

Si se zdaj že prebil skozi ves umotvor, ki so ga sproducirali čez vikend in mi lahko daš odgovor na preprosto vprašanje... Se ti zdi vse OK in primerno?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.869
5.621
113
Vidiš ko "kafane" ne delajo več....da bi tam lahko dal za rundo in preveril mnenje :p

Lej situacija je kakršna pač je...tudi jaz sem se moral prilagodit brez jamranja in poiskat rešitev....sem ko pravi mali Cerarček :D
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
nikakor ne podpiram te bedarije z aplikacijo. nasprotujem pa mirsiju, ki pravi da je obvezna, kar ni res. ker model kr govori, kakor njemu najbolj paše.
v bistvu me mirsi bolj moti kot pa koronavirus.
:valjamse: , v bistvu sva že dva

In seveda smo za slab sistem v naših DSO krivi civilisti, ki s to vojno nimamo kaj dosti, razen da se skrivamo med štirimi stenami. :bonk:
Še vedno so zame vsaj v 90% za okužbe krivi ukrepi in navodila v zdravstvenih in oskrbovalnih ustanovah. To so edina prava žarišča ...

Ne niso problem navodila, ta so že vrdu napisana, problem je njihovo izvajanje, ki ga marsikje sploh ni. Primer hitrih testov ki bi jih morali izvajati že vsi DSO in bolnice pa jih ne sploh DSO. Pa je bil članek na to temo iz DSO kjer to delajo in so zelo hitro zamejili širjenje okužb.
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.431
9.370
113
Vidiš ko "kafane" ne delajo več....da bi tam lahko dal za rundo in preveril mnenje :p

Lej situacija je kakršna pač je...tudi jaz sem se moral prilagodit brez jamranja in poiskat rešitev....sem ko pravi mali Cerarček :D
Na vprašanje pa še vedno nisi odgovoril. Sej je enostavno vprašanje in odgovora sta samo dva možna, da ali pa ne. Cerarčki, kafane, nimajo s tem nikakršne povezave, so zgolj tvoj balast, s katerim maskiraš svojo nerazgledanost in neizkušenost. Če bi pa prebral, kaj je napisal poštar in ti ne bi takoj usekalo na "dejmopoštarjakomunistajebatmode" bi mogoče spregledal, kaj poštarja in še marsikoga od nas dejansko moti. Prilagodili smo se pa vsi in marsikdo od nas se je moral prilagodit na kar precej več področjih od tebe. Zdej pa še enkrat in prosim, samo da ali pa ne, se ti zdi s tem, kar so naši vodilni sproducirali čez vikend vse v najlepšem redu?
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.710
587
113
Mimo si ga sunil s takšnim odgovorom, vsaj meni. Vlada si je v treh dneh trikrat premislila in trikrat ruknila ven nek odlok, ki je skoraj kontradiktoren prejšnjemu. V soboto in nedeljo razpravljajo o ukrepih, ven letijo tviti kot po tekočem traku, mnogi si nasprotujoči nidani nebuloz. Maske na polju, maske mimo polja, do danes so obvezne sam maske, spet jutri ne več..... Pol bi se pa primerjali s severnejšimi od nas.....ja ne gre, tko pri vladi kot pri ljudeh. Mimogrede, jaz in moji bomo maske nosil tako kot jih nosimo že od pomladi.


Pusti zdaj vlado in njene bolj ali manj smiselne ukrepe, smo ljudje in naša osebna odgovornost do soljudi mora biti na prvem mestu. Če želimo zaščititi ranljive skupine to zahteva, da se obnašamo v skladu s pravili, tudi na delovnem mestu in doma. Aplikacija NIJZ-ju in vsem nam omogoča lažje sledenje stikom in še vedno ne razumem zakaj je to politično vprašanje. Prav tako ne razumem povsem kritik vladne oz. državne komunikacije - ali smo otroci da ne znamo razumet, da ljudje umirajo in da moramo ravnati v skladu z mnenjem stroke? Naj ukrepe pride komunicirat Bernarda Žarn in jih bomo potem drugače razumeli ker bo boljši PR? Ker bo v njih več "upanja"? Smo res tako egoistični, da nas boli samo če smo sami v težavah ali naši najbljižji, sice pa ne?

Razkuževanje rok, higiena kašlja, maske, distanca - pravila so že ves čas enaka in enostavna. Vsi ostali ukrepi so posledica nedelovanja in neupoštevanja teh osnovnih zakonitosti - seveda tudi zaradi objektivnih okoliščin.

In zdaj se zgodba ponavlja s cepljenjem. Ljudje bodo zaradi svojih strahov in prepričanj raje vlekli virus in polnili bolnice kot pa da bi se cepili - pa jim lahko znanost in stroka postrežeta z vsemi argumenti. Strah pred cepljenjem je večji kot pa pred samo boleznijo.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.869
5.621
113
Poštar je jamral v prvem valu ko so prišle maske...jamra zdej....jamral bo marca ko bodo odšle maske :)

Zdej mormo sam še ugotovit a ma putiko al nima...
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.431
9.370
113
Pusti zdaj vlado in njene bolj ali manj smiselne ukrepe, smo ljudje in naša osebna odgovornost do soljudi mora biti na prvem mestu. Če želimo zaščititi ranljive skupine to zahteva, da se obnašamo v skladu s pravili, tudi na delovnem mestu in doma. Aplikacija NIJZ-ju in vsem nam omogoča lažje sledenje stikom in še vedno ne razumem zakaj je to politično vprašanje. Prav tako ne razumem povsem kritik vladne oz. državne komunikacije - ali smo otroci da ne znamo razumet, da ljudje umirajo in da moramo ravnati v skladu z mnenjem stroke? Naj ukrepe pride komunicirat Bernarda Žarn in jih bomo potem drugače razumeli ker bo boljši PR? Ker bo v njih več "upanja"? Smo res tako egoistični, da nas boli samo če smo sami v težavah ali naši najbljižji, sice pa ne?

Razkuževanje rok, higiena kašlja, maske, distanca - pravila so že ves čas enaka in enostavna. Vsi ostali ukrepi so posledica nedelovanja in neupoštevanja teh osnovnih zakonitosti - seveda tudi zaradi objektivnih okoliščin.

In zdaj se zgodba ponavlja s cepljenjem. Ljudje bodo zaradi svojih strahov in prepričanj raje vlekli virus in polnili bolnice kot pa da bi se cepili - pa jim lahko znanost in stroka postrežeta z vsemi argumenti. Strah pred cepljenjem je večji kot pa pred samo boleznijo.

Sam zanima me, zakaj ti zdaj mene prepričuješ o osnovnih zadevah, se jih držim, oziroma se jih trudim držat v največji možni meri. Pa mogoče še to, vsi ostali ukrepi niti približno niso samo posledica neupoštevanja prvih. Glede spolitiziranja zdravstvenega problema sem pa že razložil, kaj sem s tem mislil.

Bi bilo pa fajn, če bi stvari pri nas peljali epidemiologi in ne infektologi ali celo strokovnjak za odvisnost od drog.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.710
587
113
Sam zanima me, zakaj ti zdaj mene prepričuješ o osnovnih zadevah, se jih držim, oziroma se jih trudim držat v največji možni meri. Pa mogoče še to, vsi ostali ukrepi niti približno niso samo posledica neupoštevanja prvih. Glede spolitiziranja zdravstvenega problema sem pa že razložil, kaj sem s tem mislil.

Bi bilo pa fajn, če bi stvari pri nas peljali epidemiologi in ne infektologi ali celo strokovnjak za odvisnost od drog.

Zgolj zato ker si mi dal iztočnico za razmišljanje :).
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.431
9.370
113
Zgolj zato ker si mi dal iztočnico za razmišljanje :).
Zadnjič, oziroma že kar nekaj časa nazaj sva se po dolgem času na pivu ali treh dobila s prijateljem, s katerim se poznava od prvega letnika SŠ. Vedno sva bila politično mal kontra in posledično so ble vedno debate. Pa mi reče, tastar tole ni OK, pa jest njemu, kaj. Ja stari, sej veš, midva se nikol v nekaterih stvareh nisva strinjala in so ble vedno neskončne debate, dons debat ni več. Če nosiš masko v trgovini si Janšist, če ne si komunist. Debate, kaj je smiselno in pametno ni več.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej in sad