Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.414
3.526
113
Vidim, da sem se zapletel v pogovor s čudakom. V trgovino "MORAŠ". Zakaj točno pa? Osnovni minimum hrane imaš menda ja doma.

Ti nisi samo čudak, ampak ne vidiš drugega kot sebe. Kam naj skladišči hrano nek študent, ki ima sobo v najemu? Kam naj skladišči nekdo, ki ima garsonjero? Kam naj skladiči nekdo, ki v živi v bloku v dvosobnem stanovanju in gospodinjstvo šteje 11 članov? (Osebno poznam) Taki morajo vsak dan v štacuno. Samo en butast Pepe tega ne vidi, še manj pa dojame.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.653
450
83
Pepe , v vseh temah se zapleteš v prepir.
Res ne vem, kaj hočeš povedat. Zdej že mal drugače pišeš
Vem, da ne vidiš dlje, kot okol svoje okolice
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.869
5.621
113
In to napišeš ti, ki ne znaš odgovorit na enostavno vprašanje z DA ali NE. Se rajši norčuješ. Zanimiv si ti vajb in mi res ni jasno, kdo je dal teb moderatorski naziv.
DA/NE je za vojake....policaje....tam je svet črno-bel....jaz sem mel vzgojo sicer po JUS standardih....al "u bojama" :p
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ti nisi samo čudak, ampak ne vidiš drugega kot sebe. Kam naj skladišči hrano nek študent, ki ima sobo v najemu? Kam naj skladišči nekdo, ki ima garsonjero? Kam naj skladiči nekdo, ki v živi v bloku v dvosobnem stanovanju in gospodinjstvo šteje 11 članov? (Osebno poznam) Taki morajo vsak dan v štacuno. Samo en butast Pepe tega ne vidi, še manj pa dojame.
Študenti so v hotelu mama. Če nisi od maja 2020 poskrbel da maš eno polico da shraniš curk sol moko in konzerve za teh 10 ali 14 dni potem ti ni pomoči.
Ne sedaj z nekimi ekstremi kar 11 šlanov v dvosobnem je. Pač sedaj maš čas da vidiš kolk poješ doma v 7 dnmeh in potem kupi za 14 dni.
Drugače pa tole spada v rubriko kaj moraš imet v avtu ko gre lublancvan na morje soncka lovit in ga v Postojni ujame snežni metež ter obtiči v koloni in ...

A ti napiše seznam menijev za 14 dni ? Pa ne pozab na wc papir in upaj da vmes ne zmnka interneta ali pa štroma.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.414
3.526
113
Študenti so v hotelu mama. Če nisi od maja 2020 poskrbel da maš eno polico da shraniš curk sol moko in konzerve za teh 10 ali 14 dni potem ti ni pomoči.
Ne sedaj z nekimi ekstremi kar 11 šlanov v dvosobnem je. Pač sedaj maš čas da vidiš kolk poješ doma v 7 dnmeh in potem kupi za 14 dni.
Drugače pa tole spada v rubriko kaj moraš imet v avtu ko gre lublancvan na morje soncka lovit in ga v Postojni ujame snežni metež ter obtiči v koloni in ...

A ti napiše seznam menijev za 14 dni ? Pa ne pozab na wc papir in upaj da vmes ne zmnka interneta ali pa štroma.
Še en Pepe ko se je pofočkal. Še kdo?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.869
5.621
113
Še en Pepe ko se je pofočkal. Še kdo?
Ok saj vem da boš s5 privlekel izjeme v odgovor....pa vendarle...

To corona sranje imamo sedaj že skoraj 1 leto....večina se nas je ali prilagodila ali pa naučila živet s tem sranjem....jamrajo pa več ali manj taki ki se ne znajo organizirat...

Taki ki bi jamral tud če bi bila jutri vojna naprimer....pač treba jamrat kva pa čmo...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.945
113
Ti nisi samo čudak, ampak ne vidiš drugega kot sebe. Kam naj skladišči hrano nek študent, ki ima sobo v najemu? Kam naj skladišči nekdo, ki ima garsonjero? Kam naj skladiči nekdo, ki v živi v bloku v dvosobnem stanovanju in gospodinjstvo šteje 11 članov? (Osebno poznam) Taki morajo vsak dan v štacuno. Samo en butast Pepe tega ne vidi, še manj pa dojame.
Funkcionalna nepismenost je velik problem slovenskih državljanov.
Z odprtimi trgovinami je imel težave lanos. Jaz jih nimam. Zame je zaprtih preveč stvari. Samo opozoril sem, da kdor mislil, da se bo okužil kot lanos v trgovini, da naj pač ne hodi vanjo. Težko bodo državni organi vsakemu do riti dostavljali hrano.
Vsem, ki samo pizdite nad trenutnimi ukrepi, pa predlagam, da nehate pisariti take in drugačne nebluze po forumih in zapišete raje konstruktivne predloge, kaj storiti, da se virus ne bo širil, ljudje pa bomo lažje živeli. Verjetno je zgolj slučajnost, da je vaše stališče in smiselnost zapisov enaka smiselnosti trenutne opozicije, ki še ni spravila enega smiselnega predloga ven. Včasih so opozicije ustanovile vlado v senci in predstavile svoj paket idej.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.653
450
83
Funkcionalna nepismenost je velik problem slovenskih državljanov.
Z odprtimi trgovinami je imel težave lanos. Jaz jih nimam. Zame je zaprtih preveč stvari. Samo opozoril sem, da kdor mislil, da se bo okužil kot lanos v trgovini, da naj pač ne hodi vanjo. Težko bodo državni organi vsakemu do riti dostavljali hrano.
Vsem, ki samo pizdite nad trenutnimi ukrepi, pa predlagam, da nehate pisariti take in drugačne nebluze po forumih in zapišete raje konstruktivne predloge, kaj storiti, da se virus ne bo širil, ljudje pa bomo lažje živeli. Verjetno je zgolj slučajnost, da je vaše stališče in smiselnost zapisov enaka smiselnosti trenutne opozicije, ki še ni spravila enega smiselnega predloga ven. Včasih so opozicije ustanovile vlado v senci in predstavile svoj paket idej.
Pepe vsak stavek, ki ga napišeš je laž in podtikanje. Dvakrat sem te že vprašal, kje sem napisal, da ima težave z odprtimi trgovinami? Če ne razumeš prebrano, obdrži za sebe,
Jaz težav nimam. Prvo nebuloze nehaj pisati Ti, predloge pa raje ne dajaj, ker jih pametnih nimaš. Ponavljaš stavke, ki jih izreka tvoj vodja po TV in twiterju.
A ti boš rešu svet ja s svojimi predlogi. :valjamse:Če pa kdo kaj napiše, mu pa odvrneš, da je čudak, ker ne ponavlja iz TV in twiterja.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.900
2.620
113
Pa si želiš tako rešitev? Ali so te samo polna usta? Saj vemo kaj pomeni karantena na Kitajskem, pa še kje drugje.

Ja bi si želel tako rešitev. Hitro in učinkovito, ne pa to kar imamo sedaj da smo že drugič več mesecev zaprti pa vprašanje koliko časa še bomo. Lej v Aziji so zadevo zajezil. V Hubeju (Wuhan) je karantena trajala 76 dni, sedaj je živlenje tam dokaj normalno. Ne pozabit da smo mi spomladi bili že na skoraj 0 okuženih na dan. Če bi se takrat naprej pravilno ravnalo, bi sedaj tudi mi imeli lahko normalno živlenje. Tako smo pa zaprti ob tem pa še umirajo, pa vprašanje kako dolgo bo še tako. Priložnost smo zamudili!
 
Nazadnje urejeno:
  • Ljubezen
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej in SamSvoj

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Je pa neumno da se grete tukaj levi in desni. Vsaka vlada dela isto , vprašanje je samo kdaj začnejo z ukrepi. južni sosedje so čakali sedaj majo pa štalo.
kot so drugi pisali prilagodit se bo treba, pa spet najbolj glasni se nemorejo nočejo nevejo. Pravijo da je cepivo in stavim da se ne bodo tudi cepili.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ti nisi samo čudak, ampak ne vidiš drugega kot sebe. Kam naj skladišči hrano nek študent, ki ima sobo v najemu? Kam naj skladišči nekdo, ki ima garsonjero? Kam naj skladiči nekdo, ki v živi v bloku v dvosobnem stanovanju in gospodinjstvo šteje 11 članov? (Osebno poznam) Taki morajo vsak dan v štacuno. Samo en butast Pepe tega ne vidi, še manj pa dojame.
Še tole. Vsak pameten si je v primeru da faše korono in karanteno nabavil neko zalogo ,ali kako si to predstavljaš da bi preživel ta čas.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.264
6.465
113
pri taščici
Jaz se še nisem z vsemi sosedi skregal, tako da mogoče bi mi kdo prinesel na dvorišče robo iz trgovine katero bi mu naročil po telefonu. Če bi že res kaj nujno potreboval. Načeloma me lahko za.mesec dni zaprejo v hišo....
Dokler je voda na pipi, elektrika na stekarju in wifi v hiši ni večje panike..
Če sem preživel eno leto "zaprt v samici" leze na postelji, bom pa še kak dan v hiši z družinskimi člani.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.264
6.465
113
pri taščici
Ne berem redno tele covid teme, danes.me je spet tale politika malo dala misliti.
Baje so danes odprli tiste regije, ki imajo.manj okuzenih na 100k.
Gledam tabelo NIJZ, in najmanj okuženih ima Zasavje. Ampak odprli ga pa niso.
Je vlada gledala kakšne druge podatke kot od NIJZ. Al tudi ta vlada ne obvlada ecxela tako kot Cerarjeva.
 

Priponke

  • IMG_20201215_145447.jpg
    IMG_20201215_145447.jpg
    225,4 KB · Ogledi: 81

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.869
5.621
113
Lej....v bloku nimam ravno 3h skrinj kot majo tastari v bajti... Pa vendarle....vem da pred kako peesdarijo pač napolnim hladilnik plus velik cekar stvari ki se ne pokvarijo iz danes na jutri....omake....ribje konzerve... Riž fižol itd...

Ne bom pozabil prvega vala (takrat ko je folj manično kupoval wc papir :D)....kupim cel voz nepokvarljive robe.....plus za sprot.... Pri Bio/Eko otočku pa par zmedenih bitij brska med ostanki kar še niso razgrabili od bio zadev (solatke....sadje...) lol :D
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Ne berem redno tele covid teme, danes.me je spet tale politika malo dala misliti.
Baje so danes odprli tiste regije, ki imajo.manj okuzenih na 100k.
Gledam tabelo NIJZ, in najmanj okuženih ima Zasavje. Ampak odprli ga pa niso.
Je vlada gledala kakšne druge podatke kot od NIJZ. Al tudi ta vlada ne obvlada ecxela tako kot Cerarjeva.

To je napaka, Zasavje ima 850+