Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.443
9.377
113
Mi razložiš to glede ustave?
Meni je tudi to totalno butasto, da te prisilijo v uporabo aplikacije. Ob splavitvi pa, vse je prostovoljno. Če se ne bomo postavili po robu takim neumnostim bo na koncu tako, da če nimaš negativnega testa nabitega na čelo, ne smeš ven iz stanovanja.
Mi gredo pa smetarji kot je 8888 isto na k... Tip resno napiše to vprašanje na splet, namesto, da bi razmišljal tako: oče ima 92 let, je gluh, verjetno nima ravno dobrih refleksov in je torej verjetnost prometne dokaj visoka oz. bistveno višja, kot če ga mi obiščemo. Torej bomo šli mi na obisk. Ker vsaj jaz si trenutno ne želim it v bolnišnično oskrbo, ker je kot izgleda dokaj visoka verjetnost, da bom tam staknil Covid. Kaj bi to naredilo 92 letniku, je pa verjetno vsakemu jasno. Ampak ne, on mora mešat po dreku, da bo še bolj smrdelo, očitno nekaterim še ne smrdi dovolj.
Enake možnosti pa to.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.443
9.377
113
nećeš se leba najest od principov...

žal je tko
jest mam vsake tri leta zdravniški pregled, kjer mi počnejo stvari, ki so po mojem mnenju globoko protiustavne
ampak... ni problema, mi dajo prej za podpisat papir, da se z vsem strinjam, pa je vse kul

sej mi ni treba podpisat, ampak ... pol pa čao služba... in kaj nej zdej?

in tko boš pač prostovoljno pokazal telefon
če ga ne boš, boš pa pač doma

pa tud cepit se boš šel prostovoljno, noben te ne bo silil

ne da to zagovarjam, glih kontra, ampak tega je na vsakem koraku kolkr češ in če si se šele zdaj spotaknil ob to, pol ne vem kje si živel do zdej?
Mal neprimerljive stvari primerjaš.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
982
113
...evo, so ze spremenili naslov...jebem..ti.mat.er. Samo jebanje ljudstva in ustrahovanje...Novinarcki, kaj je sploh rekel Gantar? A boste povedali po resnici? Sej vemo, da berete Alter!
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Če dedek ne more k vam boste pa vi pripeljali vnuke. Mogoče že ta vikend ? ali je to pretežko?
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.383
3.836
113
Ljubljana
hmpg.net
" V app storih je namreč na voljo že verzija 1.3, medtem ko je GitHubu še vedno objavljena zgolj izvorna koda prvotne verzije iz letošnjega poletja. Tako žal ne vemo, kaj točno je vlada dodala v aplikacijo - oziroma, kaj je bilo z izvirno verzijo narobe. Obenem ne vemo, kdo za vlado dela te popravke, saj je njihovo pogodba z izvirnim zunanjim izvajalcem že potekla. "
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
" V app storih je namreč na voljo že verzija 1.3, medtem ko je GitHubu še vedno objavljena zgolj izvorna koda prvotne verzije iz letošnjega poletja. Tako žal ne vemo, kaj točno je vlada dodala v aplikacijo - oziroma, kaj je bilo z izvirno verzijo narobe. Obenem ne vemo, kdo za vlado dela te popravke, saj je njihovo pogodba z izvirnim zunanjim izvajalcem že potekla. "

ja, klienta za twitter so not zapakiral :p
 
2. okt 2007
3.754
2.224
113
tole s kazanjem aplikacije je zelo blizu temu, kar smo do sedj gledali v razni sci-fi filmih. Torej se, po mnenju nekaterih tukaj, brez težav strinjajo s tem, da nam vgradijo čip, tisti, ki ga ne bo imel, bo pač zaprt doma. A to hočete v prihodnosti?

Aplikacija je samo "predpriprava", da se testira pripravljenost in naivnost ljudi. Itak pa vemo, da tako kot je sedaj zastavljena, (žal) ne pomaga kaj dosti. Še posebej, ker na github-u ni zadnja koda in se ne ve, kaj je bilo spremenjeno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in mirsi

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
A to hočete v prihodnosti?

jest nočem, ampak mi je jasno da to bo

jest tud nisem hotel radarjev
nisem hotel vaganja jurčkov v gmajni
nisem hotel obveznih zdravniških pregledov
nisem hotel prepovedi kajenja
nisem hotel štemplanja v službi
nisem hotel čelade na mopedu

a nej še naštevam?

vi ste to hotl, jebite se zdej s to aplikacijo, ki je v bistvu najbolj brezvezna stvar kar jih je blo do zdaj :mad:
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.443
9.377
113
tole s kazanjem aplikacije je zelo blizu temu, kar smo do sedj gledali v razni sci-fi filmih. Torej se, po mnenju nekaterih tukaj, brez težav strinjajo s tem, da nam vgradijo čip, tisti, ki ga ne bo imel, bo pač zaprt doma. A to hočete v prihodnosti?

Aplikacija je samo "predpriprava", da se testira pripravljenost in naivnost ljudi. Itak pa vemo, da tako kot je sedaj zastavljena, (žal) ne pomaga kaj dosti. Še posebej, ker na github-u ni zadnja koda in se ne ve, kaj je bilo spremenjeno.
Ja, sej kaj pa je to, mal te zapeče k te čipirajo nč tazga, kje je problem? Sej na zdravniškega za službo tud moraš, ane. Pa na meji s Hrvaško si tud izpolnu kam greš. Ne vem, eni se kr strinjajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: SamSvoj
2. okt 2007
3.754
2.224
113
jest nočem, ampak mi je jasno da to bo

jest tud nisem hotel radarjev
nisem hotel vaganja jurčkov v gmajni
nisem hotel obveznih zdravniških pregledov
nisem hotel prepovedi kajenja
nisem hotel štemplanja v službi
nisem hotel čelade na mopedu

a nej še naštevam?

vi ste to hotl, jebite se zdej s to aplikacijo, ki je v bistvu najbolj brezvezna stvar kar jih je blo do zdaj :mad:

torej so po tvojem moramo kar vdati neumnostim, nam jo vladajoče elite stresajo (leve, desne, črne, bele, rdeče,...)?

in ko bodo rekli, no pa skupaj skočimo iz mosta v mrzlo reko, boš kar šel po navodilih... :bonk:

P.S. pa aplikacijo #ostaniZdrav imam nameščeno od začetka (mislim, da še niti 1000 download-ov ni imela), pa masko uporabljam, se držim svojega mehurčka. Ne prenesem pa neumnosti, ki bi nam jih eni radi uturili...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
torej so po tvojem moramo kar vdati neumnostim, nam jo vladajoče elite stresajo (leve, desne, črne, bele, rdeče,...)?

in ko bodo rekli, no pa skupaj skočimo iz mosta v mrzlo reko, boš kar šel po navodilih... :bonk:

P.S. pa aplikacijo #ostaniZdrav imam nameščeno od začetka (mislim, da še niti 1000 download-ov ni imela), pa masko uporabljam, se držim svojega mehurčka. Ne prenesem pa neumnosti, ki bi nam jih eni radi uturili...


ti si eden redkih na tem forumu, ki si je izbral nick name v piko
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
vdali ste (smo) se že zdavnaj

sicer se pa spomnim kako je bil folk navdušen ko se je pripravljala prepoved kajenja po bifejih

sem takrat rekel: doći će maca na vratanca
zdej lahko rečem: i told you so

prbližn se mi sanja, kako bo šlo to naprej in lahko samo rečem, da me b.k.
ko bojo šnicle prepovedal pa alkohol me bo še mal zapeklo, ampak jebatga, poti nazaj ni več

što se mora nije teško, smo rekl včas
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ja in kaj bo boljše če se kregate. Saj moped tudi lahko voziš brez čelade, pa obvezni zdravniški so tudi. Ampak imaš izbiro. Nimaš mopeda nimaš takšnega šihta kjer je obvezni zdravniški....ne greš čez občinsko mejo ...za policaja skopleš iz omare regljo.
Saj isto bo s ceplenjem tam enkrat jeseni 2021 ko pridemo na vrsto...se nočeš cepit ja na šiht ne moreš pa izven svoje občine...
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
Ko zmanjka argumentov/volje za debato, pa začnemo žalit? :oops1:


kaj pa bi ti rekel človeku, ki si predstavlja, da so končno Amerika, Rusija in Kitajska stopile na isto stran in si prizadevajo isto na vsem svetu, in v vsem vidijo zaroto, si ne predstavljam, da bi naši predniki tako mislili ko je prišlo zdravilo za tuberkulozo ali otroško paralizo
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
vdali ste (smo) se že zdavnaj

sicer se pa spomnim kako je bil folk navdušen ko se je pripravljala prepoved kajenja po bifejih

sem takrat rekel: doći će maca na vratanca
zdej lahko rečem: i told you so

prbližn se mi sanja, kako bo šlo to naprej in lahko samo rečem, da me b.k.
ko bojo šnicle prepovedal pa alkohol me bo še mal zapeklo, ampak jebatga, poti nazaj ni več

što se mora nije teško, smo rekl včas

Še cepil se nisi ...ti pa že jokaš.