Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Zdravstveni minister Tomaž Gantar naj bi danes na vlado poslal predlog za čim prejšnje popolno zaprtje vseh nenujnih gospodarskih dejavnosti za obdobje štirinajstih dni, neuradno poročata spletna portala Večer in Necenzurirano ter RTV Slovenija. Želi, da bi o tem vlada odločala in razpravljala najkasneje v četrtek, še navajajo. Gre torej za podoben model popolnega zaprtja, kot je veljal spomladi.

24ur
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.746
540
113
42
povsod malo
Gantar za popolno zaprtje vseh nenujnih dejavnosti
Zdravstveni minister Tomaž Gantar je danes na vlado in gospodarskega ministra Zdravka Počivalška poslal predlog za popolno zaustavitev oziroma zaprtje vseh gospodarskih dejavnosti za obdobje štirinajstih dni zaradi slabe epidemiološke situacije in posledične obremenjenosti zdravstvenega sistema, neuradno poročata spletna portala Večer in Necenzurirano ter RTV Slovenija. Želi, da bi o tem vlada odločala in razpravljala najkasneje v četrtek. Gre torej za podoben model popolnega zaprtja, kot je veljal spomladi.
Gantar je v dopisu, posredovanem v kabinet ministra za gospodarstvo, zapisal, da kljub sprejetju ukrepov za zajezitev širjenja covida-19 ugotavljajo, da se epidemiološka situacija ne izboljšuje dovolj hitro, posledično pa se nadaljuje tudi izjemno kritična obremenjenost slovenskega zdravstvenega sistema.
"Število hospitaliziranih pacientov narašča, izjemno visoko je še vedno tudi število pacientov s covidom-19, ki potrebujejo intenzivno zdravljenje. Ni mogoče prezreti dnevno visokih številk, ki govorijo o posameznikih, ki so boj s covidom-19 izgubili," je navedel Gantar v dopisu, ki ga je pridobila STA.
Minister Gantar zato ne vidi drugih možnosti za zajezitev epidemije, kot je popolno zaprtje oz. zaustavitev vseh nenujnih gospodarskih dejavnosti. Kot je dodal, bi omenjena ustavitev veljala 14 dni od sprejema te odločitve na vladi. Počivalška je zato pozval, naj vladi predlaga takšen ukrep, dopis pa je bil kot predlog neuradno že posredovan tudi na vlado.
Gantar je sicer zaostritev ukrepov na področju gospodarskih dejavnosti predlagal že v začetku novembra. Vlada je predlogom sledila ter v celoti prepovedala zbiranja, ustavila javni potniški promet in zaprla nenujne trgovine.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Gantar za popolno zaprtje vseh nenujnih dejavnosti
Zdravstveni minister Tomaž Gantar je danes na vlado in gospodarskega ministra Zdravka Počivalška poslal predlog za popolno zaustavitev oziroma zaprtje vseh gospodarskih dejavnosti za obdobje štirinajstih dni zaradi slabe epidemiološke situacije in posledične obremenjenosti zdravstvenega sistema, neuradno poročata spletna portala Večer in Necenzurirano ter RTV Slovenija. Želi, da bi o tem vlada odločala in razpravljala najkasneje v četrtek. Gre torej za podoben model popolnega zaprtja, kot je veljal spomladi.
Gantar je v dopisu, posredovanem v kabinet ministra za gospodarstvo, zapisal, da kljub sprejetju ukrepov za zajezitev širjenja covida-19 ugotavljajo, da se epidemiološka situacija ne izboljšuje dovolj hitro, posledično pa se nadaljuje tudi izjemno kritična obremenjenost slovenskega zdravstvenega sistema.
"Število hospitaliziranih pacientov narašča, izjemno visoko je še vedno tudi število pacientov s covidom-19, ki potrebujejo intenzivno zdravljenje. Ni mogoče prezreti dnevno visokih številk, ki govorijo o posameznikih, ki so boj s covidom-19 izgubili," je navedel Gantar v dopisu, ki ga je pridobila STA.
Minister Gantar zato ne vidi drugih možnosti za zajezitev epidemije, kot je popolno zaprtje oz. zaustavitev vseh nenujnih gospodarskih dejavnosti. Kot je dodal, bi omenjena ustavitev veljala 14 dni od sprejema te odločitve na vladi. Počivalška je zato pozval, naj vladi predlaga takšen ukrep, dopis pa je bil kot predlog neuradno že posredovan tudi na vlado.
Gantar je sicer zaostritev ukrepov na področju gospodarskih dejavnosti predlagal že v začetku novembra. Vlada je predlogom sledila ter v celoti prepovedala zbiranja, ustavila javni potniški promet in zaprla nenujne trgovine.
14 dni :valjamse:
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.257
2.416
113
Pomurje
Že brez tega spat ne morem, zdaj pa še to prečitam.
Če bo isto kot spomladi, bo to brez veze.
Spomladi so vsi okrog mene delali, na črno in kasirali nadomestila.

Vse gre v kura.c.
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.746
540
113
42
povsod malo
Že brez tega spat ne morem, zdaj pa še to prečitam.
Če bo isto kot spomladi, bo to brez veze.
Spomladi so vsi okrog mene delali, na črno in kasirali nadomestila.

Vse gre v kura.c.
e, zakaj pa misliš, da sem jaz ob 4 zjutraj pokonci?
Ker ne vem nič več samo živčen sem in slabim novicam se ne moreš izognit pa če ne gledaš/bereš novic celi dan 1x fseka.
Jaz ne morem na črno na šiht hodit, ker je v drugi občini; delo od doma pa ni možno.

Saj so že teden dni nazaj namigovali najprej Befofićka zdaj Gantar. Kaj jim pa samo še preostane? 24/7 zapor in samo do najbližje trgovine pa hiter nazaj preden te virus potamani.
Še malo pa bomo nosili ko Judje v getih korona znake, da boš že na daleč videl kdo je kdo ni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.624
6.022
113
blizu močvirne prestolnice
Kje živite? Velika večina hodi na delo tudi od doma je delo. Policajev ni na cesti, so samo redarji, poleg tega pa je polno ljudi povsod. Če v trgovine ne spuščajo potem se je za vprašati od kje folku keš če ne dela, vsaj po vašem. In ja kriza pride ampak kriza po celi EU ne samo pri nas. Bo pa mogoče manjša saj tokrat ne financirajo bank ampak podjetja in ljudi.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.157
4.485
113
e, zakaj pa misliš, da sem jaz ob 4 zjutraj pokonci?
Ker ne vem nič več samo živčen sem in slabim novicam se ne moreš izognit pa če ne gledaš/bereš novic celi dan 1x fseka.
Jaz ne morem na črno na šiht hodit, ker je v drugi občini; delo od doma pa ni možno.

Saj so že teden dni nazaj namigovali najprej Befofićka zdaj Gantar. Kaj jim pa samo še preostane? 24/7 zapor in samo do najbližje trgovine pa hiter nazaj preden te virus potamani.
Še malo pa bomo nosili ko Judje v getih korona znake, da boš že na daleč videl kdo je kdo ni.
lepo da si ugotovil da je služba pomembna :zmaga:
zdaj pa še to da je izobrazba tudi pomemba zadeva pa bo počasi.
najnovejšega potrča si že sheral?
 

B81

22. jul 2007
36.323
10.148
113
Zdaj ti bodo napisali, da bomo to vse itak mi plačali in da bo zaradi tega kriza še mnogo večja, kot sicer itd...:fredi:
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.182
-2.029
113
Janšo itak rušijo. Ko jim ga uspe zrušiti, on tik pred tem odpravi vse ukrepe, Slovenci se dajo od veselja iz ketne in hop v trgovine in lokale, situacija s Covidom se spet lepo namnoži in nam zje*e zdravstveni sistem, Janša pa potem reče, da je bilo vse pod nadzorom, ko je zadevo vodil on...

Zakaj se mi zdi, da je to čisto možen scenarij? Saj smo ja v Sloveniji...
Bo bolj možen scenarij, da bodo z rušenjem vlade počakali do spomladi, ko bo konec sezone virusa, in se potem hvalili, kako je nova vlada virus takoj zatrla.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.500
4.619
113
2 meseca umiramo na obroke, da bodo sedaj dokončno zaprli vse
isti dan, ko Fafangel odide, Gantar napove zaprtje vsega....
Imam občutek, da je Fafangel v tisti skupini resno vlekel voz norosti nazaj in želel usmerjene ukrepe, ne pa tolčenje z motiko po prebivalstvu, ker je dobro vedel, da bodo ljudje popizdili in nehali upoštevati tudi osnovna pravila. Upoštevali ga niso in rezultati so taki kot so. Vlada se lahko še tako skriva, ampak ukrepe so v večini postavili oni (rekli bodo na podlagi stroke, a glavna stroka je povedala, da ga niso upoštevali in je zato odšel, torej?) in čas je, da se prevzame odgovornost ali pa jim jo vbijejo v rit drugi.

Imam občutek tudi, da bo Desus in KUL zrušil tole vlado, potem bodo pa dali bolj proste roke Fafanglu nazaj. Do takrat bomo že tako prekuženi, da bodo rezultati že tako morali biti boljši, nova vlada pa me enako ne navdaja z optimizmom, izbira itak nimamo nobene.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.438
1.876
113
Sedmega decembra!!!!! Po tem ko imamo že več kot en mesec okol 50 mrtvih vsak dan, naši veleumi končno ugotovijo da bi blo pametno redno testirat zaposlene v DSO jih. Sedmega decembra... in potem se sprašujemo kako da je samo pri nas toliko žrtev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jest5 in mirsi

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.438
1.876
113
Sicer pa kot je Romzi rekel mal nazaj. Dovolj bi bilo:
* Maske, roke, razdalja
* Ob pozitivnem testu takoj v karanteno ti in vsi iz tvojega gospodinjstva s 100, ali pa vsaj 90% nadomestilom plače.
* Testiranje v dso jih.

Življenje bi lahko ostalo relativno normalno, in folk ne bi počasi, a vztrajno drsel v norost.
Ampak en problem bi pa ostal. Nad čim bi se potem Hojs naslajal?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.182
-2.029
113
Sedmega decembra!!!!! Po tem ko imamo že več kot en mesec okol 50 mrtvih vsak dan, naši veleumi končno ugotovijo da bi blo pametno redno testirat zaposlene v DSO jih. Sedmega decembra... in potem se sprašujemo kako da je samo pri nas toliko žrtev.
Nas pa krivijo z izjavami, kako imajo drugod enake ukrepe, ki pa pri nas ne delujejo, ker se jih ne držimo.