Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.220
1.041
113
ksz
Gledam češke številke, oni so sorazmerno pri nekje 70% števila okužb pri nas. Jasno ni edino, to, kako da imajo cca. polovično smrtnost v primerjavi z nami. Ali drugače štejejo, ali pa Janez za jebeštrga dela.
Če bi pri nas striktno izdajali karantenske odločbe samo za tiste najbolj očitne tesne stike (družina, ožji sodelavci), bi bili - sem prepričan - danes na 500 okužbah dnevno.
Kako boš v karanteno tesne stike dal, če okuženi asimtomatski hodi delat.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.754
-8.627
113
Ne vem zakaj taka fama okol cepiva. A cepivo za gripo je pa izkoreninilo gripo?
Pa a se ti slučajno sploh cepiš proti gripi? Eeeee vidiš, že tu je en problem.

Kot drugo pa imaš en ogromen kupček različnih sevov gripe, cepivo pa vsako leto pokrije le 3 ali 4.

Corona vsaj zaenkrat še ni dovolj mutirala in eno cepivo pokrije vse njene podvarjante. Sicer izkoreninilo se je ne bo, ker itak da se ne bodo vsi cepili
 

B81

22. jul 2007
36.321
10.147
113
ksz
Gledam češke številke, oni so sorazmerno pri nekje 70% števila okužb pri nas. Jasno ni edino, to, kako da imajo cca. polovično smrtnost v primerjavi z nami. Ali drugače štejejo, ali pa Janez za jebeštrga dela.
Če bi pri nas striktno izdajali karantenske odločbe samo za tiste najbolj očitne tesne stike (družina, ožji sodelavci), bi bili - sem prepričan - danes na 500 okužbah dnevno.
Ce bi klicali stike, kot na zacetku, bi bilo bolje. Pac smo neodgovorni.
 
  • Ljubezen
Reactions: SamSvoj

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.140
3.610
113
Marlbor
ksz
Gledam češke številke, oni so sorazmerno pri nekje 70% števila okužb pri nas. Jasno ni edino, to, kako da imajo cca. polovično smrtnost v primerjavi z nami. Ali drugače štejejo, ali pa Janez za jebeštrga dela.
Če bi pri nas striktno izdajali karantenske odločbe samo za tiste najbolj očitne tesne stike (družina, ožji sodelavci), bi bili - sem prepričan - danes na 500 okužbah dnevno.
Predvsem verjetno namerno ne okužujejo ranljivih skupin, tako kot se to pri nas počne.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Aha zdaj mi bolj jasno zakaj je 50 mrtvih na dan.
Zaradi mene sigurno ne. Tako dolgo že nisem bil nikjer da moram it en dan avto mal zalaufat pa naredit en krog, da ne bo čisto zaribal.
Zgornja opazka je odnos vladajočih in stroke do situacije kot jo imamo.
Pizdomater, a je težko testirancu , ki čaka v vrsti na tisto špriklo za v surlo, na vhodu dat vprašalnik, kjer bi navedel vse osebe s katerimi živi v skupnem gospodinjstvu?
In podpis pod izjavo, da so podatki resnični, za kar tudi kazensko odgovarja, blablabla.
V primeru pozitivnega testa takoj izdati odločbo za vse omenjene, tistim med njimi ki imajo zaposlitev pa kriti 100% nadomestila za čas karantene.
Če bi se šli pa kvantno fiziko, bi na vprašalnik napisali še sodelavce, s katerimi si v tesnih stikih.
How fuckin' hard can it be?
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.220
1.041
113
Nima nobene odločbe. Vsi vedo, da se je okužil v službi, če je 90% sodelavcev oddelka pozitivnih doma (vsi v tesnih stikih, pisarna), ker pa ne kaže znakov je bil lepo zaprošen od strani vodstva da dela v dobrobit podjetja. Zdaj pa v podjetju izoliran od ostalih, še wc ima samo zase.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.220
1.041
113
Kako bo asimptomatski okuženi hodil delat, če ima karantensko odločbo, odsotnost z dela 100% krije država, v primeru kršitve odločbe pa ga čaka višja kazen, kot bi v tistih 10 ali 14-ih dneh zaslužil?
Odsotnost z dela ne krije država. Podjetje mora izpolniti obrazec za poškodbo na delu, ZZZS pa pravi da prvih 30 dni po zakonu mora plačati delodajalec.
Tisti pa ki je dejansko zbolel je pa lepo zaprošen naj ne pove da se je okužil v službi.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Jaz ti pišem kako bi moralo biti, ti pa mi repliciraš kako je. Hkrati tudi razlagam kako relativno enostavno bi bilo v teh časih poloviti velik delež rizičnih stikov.
Pa jih ne.
Zakaj je tako? Ne vem, čedalje bolj se mi zdi da namerno.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.480
1.047
113
Ko ti svetovalno skupino zapusti glavni epidemiolog države, ker njegovi predlogi NISO bili upoštevani, bi moralo še najbolj butastim biti jasno, v kakšno katastrofo nas pelje vlada in "stroka". Oz. mogoče pa nas želijo pripeljat tja, a? Kar naenkrat sploh ni novih ukrepov oz. vsaj poizkusov, samo držimo status mrtvih do neskončnosti, medtem ko se cifer mrtvih in obolelih ne spreminjajo več. Tako smo zabluzili, da se je še Fafangel zjokal in izstopa iz te norije ven, ker spet poudarjam, njegovih priporočil NISO upoštevali (pa je že večkrat povedal, da mnogih idiotskih, ki jih imamo sedaj, ne priporoča).

Evo, še jest eno mojo idejo obelodanim...

Številke in situacija je taka, da se zadeva z lahkoto lahko poslabša... Janšo itak rušijo. Ko jim ga uspe zrušiti, on tik pred tem odpravi vse ukrepe, Slovenci se dajo od veselja iz ketne in hop v trgovine in lokale, situacija s Covidom se spet lepo namnoži in nam zje*e zdravstveni sistem, Janša pa potem reče, da je bilo vse pod nadzorom, ko je zadevo vodil on...

Zakaj se mi zdi, da je to čisto možen scenarij? Saj smo ja v Sloveniji...
 
2. okt 2007
3.754
2.224
113
Evo, še jest eno mojo idejo obelodanim...

Številke in situacija je taka, da se zadeva z lahkoto lahko poslabša... Janšo itak rušijo. Ko jim ga uspe zrušiti, on tik pred tem odpravi vse ukrepe, Slovenci se dajo od veselja iz ketne in hop v trgovine in lokale, situacija s Covidom se spet lepo namnoži in nam zje*e zdravstveni sistem, Janša pa potem reče, da je bilo vse pod nadzorom, ko je zadevo vodil on...

Zakaj se mi zdi, da je to čisto možen scenarij? Saj smo ja v Sloveniji...

še kako verjetno, glede na to, da bo Gantar ustanavljal novo skupino, torej bo Beovička letela... me v SLO nič ne bi presenetilo
 
19. jul 2007
2.820
1.536
113
Na Radio Slovenija je bilo ob poročilih ob 22.00 rečeno da so neuradno zvedeli da naj bi bil najnovejši Gantarjev predlog 14-dnevna zaustavitev vsega nenujnega gospodarstva.

Kje kaj več napisanega?
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.579
1.065
113
Zdravstveni minister Tomaž Gantar naj bi danes na vlado poslal predlog za čim prejšnje popolno zaprtje vseh nenujnih gospodarskih dejavnosti za obdobje štirinajstih dni, neuradno poročata spletna portala Večer in Necenzurirano ter RTV Slovenija. Želi, da bi o tem vlada odločala in razpravljala najkasneje v četrtek, še navajajo. Gre torej za podoben model popolnega zaprtja, kot je veljal spomladi.

24ur
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.597
-208
113
ja sej to smo pricakovali... to so omenjali ze 14 dni nazaj... sicer je bil bolj v igri okoli bozica... sej mogoce se bojo zdej se 14 dni pregovarjal, pa ga pol sprejel...
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Gantar naj raje za DSO poskrbi pa do takoj na voljo precej frej postelj. Dokler bomo imeli toliko okuženih v njih ne bo nič bolje.
Zadev se loteva na napačnem koncu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in jonny77

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.032
3.922
113
Že davno bi morali dol zabit za 14 dni vsako firmo v kateri se pojavi virus in ločit okužene od zdravih ljudi v Faamiliji.

Ne pa da en član zboli , drugi pa ne dobijo niti navodil za samoinzolacijo oziroma karanteno.