Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

19. jul 2007
2.820
1.536
113
Ne preveč ampak nesmiselni/neučinkoviti. Je občutna razlika.

Žal mi deluje kot človek, ki sedaj ne bo šel razglašat kaj bi on želel, me zanima.
Men se tudi zd škoda da ne bo kaj povedal. Mene bi tudi zanimalo, še bolj kot sami ukrepi, bi me zanimala njegova argumentacija in analiza.

Ne pa pozabit, da je bil njegov zadnji nastop pravzaprav odovor medijem, kaj je pravzaprav rekel, govoril o tem kako so njegove izjave trgali in konteksta. So citirali prvi del stavka in prikladno izpuščali druge dele stavka.

NIJZ: Izjave epidemiologa Fafangla so v nekaterih medijih vzete iz konteksta
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.900
2.620
113
Boš spet s takimi , da bi lahko bilo še slabše? Ti še ni jasno, da pri nas epidemijo vodijo nesposobneži?
Se strinjam s tabo da je nekaj šlo zelo narobe (pomoje v povezavi z ukrepi v zdravstvenih ustanovah in DSOjih) sam če misliš da bi bilo brez ukrepov isto se pomoje zelo motiš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.427
9.367
113
Torej še en epidemiolog, ki ga niso upoštevali in je adijo. A se potem čudite, da imamo tako, kot imamo? Vam ni jasno, da nas vodijo klovni?

ŠE MALO ZDRŽTE! :norec:
Vodijo nas klovni ja, samo nič drugačni od tebe, če razumeš, kaj ti hočem povedat. Si mogoče poslušal Fafangela? Al si slišal sam tist kar ti paše?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Gantar sestavlja novo strokovno skupino, v katero je povabil tudi Fafangla. Glede njegovega odstopa je pa povedal, da preveč njegovih predlogov niso upoštevali in da ga je zato minilo veselje do sodelovanja.
 

B81

22. jul 2007
36.321
10.147
113
Škoda, da ljudje ne razumejo(te), da smo Slovenci "najboljtapametnejši". Če bi se ljduje držali, bi šli že proti koncu. Saj pa vsi vidite, kakšno je stanje samo po trgovinah, kako se pazi itd... nikak. Jaz sem sklepal, da bo konec leta že po 100 mrtvih dnevno, tak smo še dobri, glede na to, kako se obnašamo. Menim pa tudi, da če ukrepov ne bi bilo, bi bilo kot v Italiji. Ne tako zelo hudo, ker oni so prasci, ampak podobno. Pri njih je bil to problem, pa objemanje itd...pri nas pa bi bil, ker smo pametni v božjo mater.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.140
3.610
113
Marlbor
Škoda, da ljudje ne razumejo(te), da smo Slovenci "najboljtapametnejši". Če bi se ljduje držali, bi šli že proti koncu. Saj pa vsi vidite, kakšno je stanje samo po trgovinah, kako se pazi itd... nikak. Jaz sem sklepal, da bo konec leta že po 100 mrtvih dnevno, tak smo še dobri, glede na to, kako se obnašamo. Menim pa tudi, da če ukrepov ne bi bilo, bi bilo kot v Italiji. Ne tako zelo hudo, ker oni so prasci, ampak podobno. Pri njih je bil to problem, pa objemanje itd...pri nas pa bi bil, ker smo pametni v božjo mater.
Kaj tebi ni jasno? Proti koncu bomo šli, ko nas bo večina šla skozi. Lahko pa bremzamo par let, da bomo prišli do pol milijona doz cepiva. Do takrat pa bo umiralo mesečno 1000 ljudi zaradi drugih bolezni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi in AndY1

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.380
3.833
113
Ljubljana
hmpg.net
Če bi to napisali pri nas (pa ne moremo, ker nismo naredil mass testinga, (Pri nas vodja svetovalne skupine za covid-19 pri ministrstvu za zdravje Bojana Beović pravi da lahko množično testiranje prebivalstva naredi tudi škodo s tem, ko lahko pri tistih, katerih test je v tistem trenutku negativen, da občutek lažne varnosti.) bi bil povzetek lahko ukrepi, rezultati, krivci - vlada že ne ;)
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.220
1.041
113
Sm vprašam za prijatla.
Ker ne vem kaka navodila so ampak direktorji si jih očitno razlagajo po svoje.
Če v oddelku zboli 90% zaposlenih , tista dva ki pa nista sta pa 100% asimtomatska. Ampak direktor pravi da naj delata. So ju samo malo bolj osamili v podjetju.
A niso bila tudi navodila one odstopljene sekretarke za DSO in zdravstvene delavce nekaj v tej smeri?
 

gimi

Fizikalc
23. avg 2019
362
116
43
kdaj bomo dobil bone za 5 litrov pira al 10 litrov vina od vlade, ker enim se nam bo sfukal, držimo se ukrepov ko prfuknjeni učinkov pa ni
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

B81

22. jul 2007
36.321
10.147
113
Kaj tebi ni jasno? Proti koncu bomo šli, ko nas bo večina šla skozi. Lahko pa bremzamo par let, da bomo prišli do pol milijona doz cepiva. Do takrat pa bo umiralo mesečno 1000 ljudi zaradi drugih bolezni.
Mislim, da tebi nekaj ni jasno. A mislis, da potem pa si ok al kaj? Imas enkrat gripo in si odporen for life? :cheer:

Ko bo cepivo, bo po vecini mir, prej pac ne...protitelesa imas po okuzbi nekaj mesecev, potem pa lahko fases se drugo rundo.
 
  • Haha
Reactions: SamSvoj

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
ksz
Gledam češke številke, oni so sorazmerno pri nekje 70% števila okužb pri nas. Jasno ni edino, to, kako da imajo cca. polovično smrtnost v primerjavi z nami. Ali drugače štejejo, ali pa Janez za jebeštrga dela.
Če bi pri nas striktno izdajali karantenske odločbe samo za tiste najbolj očitne tesne stike (družina, ožji sodelavci), bi bili - sem prepričan - danes na 500 okužbah dnevno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in Matey