Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.946
9.130
113
Realy? Se ti da? V trenutku, ko je napisu, da je šeral Potrča je bla pri meni debata zaključena. Potrč ni glih brihten, sam PR mu gre pa vrhunsko in je briljantno pakiral bulšit v realne zadeve. Dejva rečt, da je 15% Potrča boleče res in teh 15% da pol kredibilnost 85% nebulozam. Večina youtube teoretikov zarot deluje na ta način. Ti so bli Potrčevi "strokovnjaki". Niti približno ne bi mel tok uspeha, če bi imela vlada vsaj približno ok PR, pa je bil porazen.
Ena boljših k je krožla takrat okol je bla, da se pod masko dušiš z monoksidom. Ene par ljudi k sem jih imel za pametne, me je razočaral.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: naliM in SamSvoj

Floki

Guru
6. sep 2007
9.963
3.080
113
A res ni noben tukaj gor ki sam dela na covid oddelku in lahko pove s prve roke kako je.

Moja sestra dela na covid oddelku, ne pa v intezivni. In ne ni res da imajo samo 50 ljudi. . Od kje mu tu številke lahko pa sam pove. Če bi pogledal na njhovo stran bi videl da imajo samo v LJ več kot 400 zaposlenih.
Ampak rabiš 3 izmene pa precej več zaposlenih na bolnika in pri tem številu bolnikov je tudi to premalo.
 
Nazadnje urejeno:

sousis

Guru
16. nov 2019
1.531
1.018
113
Glede "fejkanega" št. mrtvih - saj ne umirajo vsi samo zaradi korone, ali? Si predstavljam, da poleg dnevne številke umrlih od korone imamo še neko X številko umrlih zaradi drugih vzrokov.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.925
41
113
Glede "fejkanega" št. mrtvih - saj ne umirajo vsi samo zaradi korone, ali? Si predstavljam, da poleg dnevne številke umrlih od korone imamo še neko X številko umrlih zaradi drugih vzrokov.

tole bi tudi bilo zanimivo slišat. se mi zdi, da statistični urad tega ne objavlja tekoče, ampak lahko bi naredili kakšno izjemo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

jest5

Guru
18. avg 2007
25.463
-8.395
113
Nič novega in presenetljivega.

Ti, ti, ti pacek, kako si drzneš podvomiti v nezmotljive vladne odločitve
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.060
4.065
113
Če je to res, so očitno tud njemu pojedl živce. Kdo bo naslednji.

Kot je dejala vodja posvetovalne skupine za covid-19 pri ministrstvu za zdravje Bojana Beović, je epidemiolog Mario Fafangel ministrstvo za zdravje obvestil, da jo zapušča. Fafangel je na ministrstvo poslal sporočilo z obvestilom, v njem pa je navedel, da skupino zapušča, ker niso bili upoštevani številni njegovi predlogi, je na naša vprašanja pojasnila Beovićeva, ki pa več ni želela razkriti. Pojasnila ministrstva še čakamo.
Fafangel je sicer nedavno dejal, da se z nekaterimi veljavnimi ukrepi za omejitev širjenja epidemije covida-19 ne strinja.

Torej še en epidemiolog, ki ga niso upoštevali in je adijo. A se potem čudite, da imamo tako, kot imamo? Vam ni jasno, da nas vodijo klovni?

ŠE MALO ZDRŽTE! :norec:
 
2. okt 2007
3.634
2.100
113
in je sredi epidemije iz "strokovne skupine" odšel glavni epidemiolog, skupino pa vodi infektologinja. Res, kamo smo prišli :sprasujemse:
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
52 mrtvih :bonk:

zanimivo kakšnega smajlija si uporabil.
a ni to malo hujša gripca in pri kateri ne potrebujemo nobenih strožjih ukrepov ker jo skoraj vsak preboli kot en prehlad?

si predstavljaš kaj bi nam naredilo da bi res upoštevali alter epidemiologe kot si sam? že tako smo blizu da bo folk pred vrati ZDja/bolnice ostal in ne bo dobil pomoči.
samo toliko v info - precej stvari vlada od strokovne skupine ni mogla/upala upoštevat ker "nekateri ne zdržijo". kdo so ti "nekateri" boš pa sam dovolj dobro vedel.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.060
4.065
113
Boš spet s takimi , da bi lahko bilo še slabše? Ti še ni jasno, da pri nas epidemijo vodijo nesposobneži?
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
torej trdiš da bi brez ukrepov bilo isto?
samo ja/ne, ne rabim tvojega dolgovezenja
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.459
4.569
113
Ko ti svetovalno skupino zapusti glavni epidemiolog države, ker njegovi predlogi NISO bili upoštevani, bi moralo še najbolj butastim biti jasno, v kakšno katastrofo nas pelje vlada in "stroka". Oz. mogoče pa nas želijo pripeljat tja, a? Kar naenkrat sploh ni novih ukrepov oz. vsaj poizkusov, samo držimo status mrtvih do neskončnosti, medtem ko se cifer mrtvih in obolelih ne spreminjajo več. Tako smo zabluzili, da se je še Fafangel zjokal in izstopa iz te norije ven, ker spet poudarjam, njegovih priporočil NISO upoštevali (pa je že večkrat povedal, da mnogih idiotskih, ki jih imamo sedaj, ne priporoča).