Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.182
-2.029
113
Sicer pa kot je Romzi rekel mal nazaj. Dovolj bi bilo:
* Maske, roke, razdalja
* Ob pozitivnem testu takoj v karanteno ti in vsi iz tvojega gospodinjstva s 100, ali pa vsaj 90% nadomestilom plače.
* Testiranje v dso jih.

Življenje bi lahko ostalo relativno normalno, in folk ne bi počasi, a vztrajno drsel v norost.
Ampak en problem bi pa ostal. Nad čim bi se potem Hojs naslajal?
Ampak tvoji predlogi slabo delujejo na pokojninsko reformo, ki se izvaja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Jaz vidim dve opciji zakaj je tako:
- trenutna vlada se umakne zaradi "osebnih razlogov", "pritiskov komunistov" in "globoke države", v bistvu poskus zameglitve lastne nesposobnosti in v izogib odgovornosti za nastalo stanje
- narest dovolj škode, da bo iz evropske malhe padla kak miljardica ali dve, če se čisto slučajno na poti izgubi kak miljonček, nič hudega, "ljudje so umirali"
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in jonny77

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.598
-208
113
men pa ni jasno zakaj je gantar poslal pocivalsku da naj on sprejme sklep?!

kaj ima min za gospodarstvo z ukrepi za zdravstvo? al sam hoce njega v drek potunkat in nanjga prenest odgovornost? zanc je grozil z izstopom, zdej pa na drugega prenasa odgvornost... cuden je ta gantar.

sicer pa, ce zdele to sprejmejo, bo 14 dni minilo ravno v tednu pred novim letom...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zato ker imajo tak dogovor, da vsak skrbi za svoj resor(t) in pač Počivalšek mora predlagat zaprtje gospodarstva.

______________________________________________________________________
Čimprej naj razpadejo, al pa začnejo operativno delat, meni je vseeno, sam naj laufa vse skupaj!
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Karkoli mislijo naredit naj naredijo ASAP z "danes zvečer na jutri zjutraj"!!!
Sprejemanje rigoroznih ukrepov danes z začetkom veljave v "ponedeljek" je totalno brez veze, ker smo pač taki, da si bomo dali še duška do takrat, ker nas pa ne bo nihče jebal v glavo!
 
Nazadnje urejeno:
  • Haha
Reactions: Gonzo

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.427
9.367
113
No roko na srce, lockdown med božično novoletnimi prazniki bo naredil še najmanj škode gospodarstvu.
Sam nej se zmenjo, nej grejo pred kamere in skomunicirajo, tole smo naredil in to tud pol zagovarjat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Sedmega decembra!!!!! Po tem ko imamo že več kot en mesec okol 50 mrtvih vsak dan, naši veleumi končno ugotovijo da bi blo pametno redno testirat zaposlene v DSO jih. Sedmega decembra... in potem se sprašujemo kako da je samo pri nas toliko žrtev.

Zanimivo bi bilo videti podatek koliko postelj v bolnicah je zapolnjenih s prebivalci DSO. Trenutno je v domovih za starejše 19 tisoč ljudi. Najmanjša "enota" od vsega v gospodarstvu in zdravstvu za katero bi morali poskrbeti pa bi bile številke toliko nižje da bi bilo lahko marsikaj odprto. Pa za to ni treba par sto milijonov € da se to zrihta kot jih bo izgubilo gospodarstvo v 14 dneh.
Gantar išče rešitve na napačnem koncu. Testiranje vseh zaposlenih vključno z varovanci pride pri cenah hitrih testov dobrega pol milijona na teden s testiranjem 3 krat tedensko. To je drobiž v primerjavi koliko denarja leti iz gospodarstva zaradi zaprtja.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.500
4.619
113
Zanimivo bi bilo videti podatek koliko postelj v bolnicah je zapolnjenih s prebivalci DSO. Trenutno je v domovih za starejše 19 tisoč ljudi. Najmanjša "enota" od vsega v gospodarstvu in zdravstvu za katero bi morali poskrbeti pa bi bile številke toliko nižje da bi bilo lahko marsikaj odprto. Pa za to ni treba par sto milijonov € da se to zrihta kot jih bo izgubilo gospodarstvo v 14 dneh.
Gantar išče rešitve na napačnem koncu. Testiranje vseh zaposlenih vključno z varovanci pride pri cenah hitrih testov dobrega pol milijona na teden s testiranjem 3 krat tedensko. To je drobiž v primerjavi koliko denarja leti iz gospodarstva zaradi zaprtja.
To sem jaz zagovarjal že precej časa nazaj. Seveda sem bil označen, da nimam pojma in je očitno lažje sprašiti miljardo in zapreti celo državo.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Ja zdej je bolj problem ker je videti da se pri prebivalstvu ne bo nič na bolje spremenilo. V DSO dela ca 10-13 tisoč ljudi. Samo njih bi bilo treba privit na polno (ok pač rešit trenutno zafurano situacijo znotraj). Ampak prej bi bilo treba vedeti a je teh ljudi v bolnicah 5% ali 50%. Ker če je prvo potem nima veliko smisla, če je drugo potem pa že s tem rešiš vse probleme.
Saj vem najlažje je vse zapret, meni je z osebnega stališča vseeno, jaz lahko delam od doma naslednje leto bom pa tretino leta na dopustu ker ga bom imel 60 dni še z celim letošnjim :evil: . Ampak kredit slovenije bom pa odplačeval tako kot vsi ostali. Prav na jok mi je šlo mesec dni nazaj ko pogledaš nagrado za delovno uspešnost pa vidiš da je šlo 3 tisoč € v davke države (večina pobere ravno zdravstvo in penzija). Pa 2 tedna kasneje še pol tega od plače.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.543
2.602
113
še v SLO - ampak komaj
Sicer pa kot je Romzi rekel mal nazaj. Dovolj bi bilo:
* Maske, roke, razdalja
* Ob pozitivnem testu takoj v karanteno ti in vsi iz tvojega gospodinjstva s 100, ali pa vsaj 90% nadomestilom plače.
* Testiranje v dso jih.

Življenje bi lahko ostalo relativno normalno, in folk ne bi počasi, a vztrajno drsel v norost.
Ampak en problem bi pa ostal. Nad čim bi se potem Hojs naslajal?

in kritje stroškov delodajalcu (povedano drugače - ne delavec, ne delodajalec naj ne bi sami krili "stroške" karantene - in bo bistveno manj do nič izmikanja karanteni)

Ravno za ta scenarij je med drugim EU talala denar ... (in ne za 200,- EUR mesečnega corona dodatka "vsem")
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.009
3.523
113
41
Lj
"Kot je poročala Televizija Slovenija, je bil eden od predlogov tudi ta, da bi oba ministra stranke DeSUS, zdravstveni minister Tomaž Gantar in kmetijski minister Jože Podgoršek, odstopila s položaja, s tem pa bi stranka tudi zapustila aktualno vlado. Tako naj bi, neuradno, tudi javnost postala bolj optimistična in bi začela spoštovati ukrepe, saj je epidemiološka slika v Sloveniji še naprej slaba in se, z izjemo ustavitve eksponentne rasti okuženih, tudi ne izboljšuje. "


Kaj si bodo še zmislili, se pravi ker Desus stopi iz vlade bo javnost bolj optimistična?
 
  • Haha
Reactions: Car