Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.220
1.041
113
Krivulja se ni obrnila navzdol, je pa začela postajat poševnejša, če razumeš. Torej ti pri zdravi zavesti trdiš, da bi blo stanje danes povsem enako, če bi pustil otroke v šolah? Preverjam še enkrat, če slučajno slabo berem. Še enkrat, Hrvaška ne more bit noben dokaz.
Saj verjetno ima celo prav. Okuženih bi blo mogoče več med mlajšo populacijo, št umrlih pa se ne bi bistveno spremenilo, spremenil bi pa se procent umrlih glede na okužene.
Trenutno je tolk virusa že v obtoku, da so otroci in mladina še najmanjši problem, ker virus se širi čisto drugje.
Zanimivo da ni nobene študije in uradnih podatkov, kje po populaciji je največ odkritih pozitivnih in od kje so ga fasali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.029
4.020
113
Metodologija testiranj itak ni več enaka in številke ta teden niso primerljive. Ko so šli nazaj na star sistem testiranja je očitno zelo hitro zmanjkalo testirancev med širšo populacijo, sedaj se spet dela na veliko rutinske teste zaposlenih v zdravstvu in DSO + rizičnih skupin (DSO varovanci, pacienti v bolnišnicah). Je pa NIJZ en mesec nazaj ukinil poročanje ločeno po teh skupinah zato se tega ne vidi. Očitno je da so ta teden spet začele "aktivno" iskat okužene in jih testirat, kar se 14 dni nazaj ni delalo. To pa potem da ven številke kot so. Skratka nisem ravno pristaš zarot, samo malo smrdijo ta naključja oz. nekdo je prižgal ventilator zato da se žaba naivno lahko kuha dalje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Krivulja se ni obrnila navzdol, je pa začela postajat poševnejša, če razumeš. Torej ti pri zdravi zavesti trdiš, da bi blo stanje danes povsem enako, če bi pustil otroke v šolah? Preverjam še enkrat, če slučajno slabo berem. Še enkrat, Hrvaška ne more bit noben dokaz.
Razumem kaj mislis. Mogoce sem se narobe izrazil. Krivulja je bila se vedno ravna po zaprtju sol, torej odvod krivulje ni sel nic dol. Kar se je z zaprtjem sol verjetno zgodilo, da se je posledicno zaradi nepredvidenih posledic zaprtja sol okuzbe preneslo na drug vektor okuzbe.


The law of unintended consequences, often cited but rarely defined, is that actions of people, and especially of governments, always have effects that are unanticipated or "unintended." Economists and other social scientists have heeded its power for centuries; for just as long, politicians and popular opinion have largely ignored it.

Najboljsi primer dam lahko grozen dvig DMVja Pahorjeve vlade (Križanič) na luksuzna vozila, ker so mislili, koliko vec DMVja bodo pobrali na ta racun.
No, zgodilo se je obratno, ker folk ni vec uvazal in registriral luksuznih vozil v Sloveniji, ampak v tujini in posledicno je bilo pobranega manj DMVja.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.934
113
Andy dj nehaj lagat. To se ne spodobi.

Za 1x se vedno dosti bolje kot mi. Priporcionalno bi oni morali imeti 200 smrti na dan glede na nas, imajo jih pa v povprecju zadnjih 14 dni, okoli 20.



Na Švedskem so v zadnjem dnevu potrdili več kot 4000 novih primerov okužbe z novim koronavirusom, umrlo pa je 96 bolnikov s covidom-19,


 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.157
4.485
113
švedi poročajo za precej nazaj, tako da tudi ko reče povprečje zadnjih 14dni je jasno da za zadnjih 7 dni še ni pravih podatkov.
ampak pač, andy.
prekuževanje še na meniju ali?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Andy dj nehaj lagat. To se ne spodobi.




Jaz jemljem podatke tukaj: https://www.worldometers.info/coronavirus/country/sweden/

Enkrat si mi ze neupraviceno rekel, da lazem, tole je drugic, naslednjic odletis za vedno.
 

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.934
113
Tvoj link pokaže tole za včeraj.
Cajtng većer pa trdi da jih je umrlo 96.

Zajeta slika.PNG
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Ja in? Novica od STA je bila ob 15.18, jaz pa sem tisto napisal ob 14.23.

Kljub temu ne mores nekomu reci, da laze. To je huda obtozba, ze druga neupravicena v parih dneh. Kot sem ti rekel, tole je bilo zadnjic. Naslednjic letis.
 

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.934
113
Ja ok ..se ti opravičujem da sm napisu da lažeš.
Ampak link k ga spremljaš več kot očitno LAŽE.
Smrti 96...na tvojem linku pa 2.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Opravicilo sprejeto :zmaga:

Ni samo moj link, ki kaze te podatke. Ce vneses v google 'sweden covid deaths' ti bo vrnil podoben graf.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Opravicilo sprejeto :zmaga:

Ni samo moj link, ki kaze te podatke. Ce vneses v google 'sweden covid deaths' ti bo vrnil podoben graf.


Ce ze ne lazes se vsaj ne sprenevedaj.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ja in? Novica od STA je bila ob 15.18, jaz pa sem tisto napisal ob 14.23.

Kljub temu ne mores nekomu reci, da laze. To je huda obtozba, ze druga neupravicena v parih dneh. Kot sem ti rekel, tole je bilo zadnjic. Naslednjic letis.


Če že ne lažeš, pa samo napačne informacije podajaš za prave, zavedno/nezavedno mi je načeloma vseeno.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.029
4.020
113
Sej informacija o 96 mrtvih na švedskem je (skoraj gotovo) napačna. Naši pa še par tujih medijev so jo povzeli po reutersu. Švedi so uradno javili 96 novih registriranih mrtvih do včeraj, kar pomeni da so statistiki za nazaj dodali še 96 mrtvih. Švedi javljajo podatke samo 4x tedensko (torek, sreda, četrtek, petek), korekcije podatkov pa se dogajajo sproti in sploh vikend smrti se ponavadi objavijo enkrat med tednom.

Glede na uradne podatke so imeli včeraj (neuradno) 13 mrtvih.

Seveda bo sedaj blackjack rekel da to itak nekaj mutijo s tem štetjem in da tudi to ni resnično. Samo vsekakor je to uradno, za razliko od tega da naši mediji objavijo da je 96 mrtvih na švedskem včeraj. Kar ni pa niti rumeni tisk (no ko omenijo Potrča je to rumeni tisk) ampak prepisana šlamparija izgubljena v kontekstu.
 

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.440
652
113
Ena od državljank iz Murske Sobote je tako na več institucij in medijev poslala zahtevo z vprašanji, kjer je zahtevala dokaze, na podlagi katerih temeljijo ukrepi vlade.

Zahtevo je dobil v roke tudi Urad vlade za komuniciranje (UKOM), ki je 2. novembra zahtevo za informacijami javnega značaja zavrnil z nenavadno in bizarno obrazložitvijo, češ da »zahtevana informacija ne obstaja.«


 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113

Ce ze ne lazes se vsaj ne sprenevedaj.
Skok iz 10+ na 96 je nenavaden, se ti ne zdi?