Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.746
540
113
42
povsod malo
Gledam, da je bilo do sedaj testiranih +450.000 oseb. Pozitivnih je povprečno 20% in če pravijo, da je še vsaj 2x toliko neodkritih smo že nekako na 30-40% naravne precepljenosti?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.544
2.602
113
še v SLO - ampak komaj
Razen tega, da je “precepljenost” pri Covidu bolj tak ozr. ni dokazano, da je imunost po prestani okužbi dovolj dolgo trajna, te še matematika iebe.
Kako si prišel do tistih 30-40%? A to si računal samo na klene Slovence al na celotno prebivalstvo Slovenije?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.140
3.610
113
Marlbor
Razen tega, da je “precepljenost” pri Covidu bolj tak ozr. ni dokazano, da je imunost po prestani okužbi dovolj dolgo trajna, te še matematika iebe.
Kako si prišel do tistih 30-40%? A to si računal samo na klene Slovence al na celotno prebivalstvo Slovenije?
Nisi včeraj spremljal medijev, ki so poročali, da so znanstveniki odkrili, da je imunost pri večini očitno vendarle večletna? Določeni testi bodi sicer morda tudi lahko pokazali prisotnost virusa, ne bo pa se razvila bolezen in oseba ne širi virusa (se ta ne more razmnoževati).
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Si predstavljam, da bi policaji lahko bili doma, namesto da lovijo tiste, ki na cesti pojejo rogljiček, al pa burek, kako naj bo pa doma medicinska sestra, kirurg, čistilka, a trgovka naj kar od doma zlaga v police pa kasira? A je o tem Fikfakova tudi kaj povedala, kako to izvest?
crnobog ti je jasno napisal kako je s tem, Fikfakova se pa dela kot da nič ne ve o tem.
V normalno veliki firmi po vseh reglcih praktično ne moreš delat od doma.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Razen tega, da je “precepljenost” pri Covidu bolj tak ozr. ni dokazano, da je imunost po prestani okužbi dovolj dolgo trajna, te še matematika iebe.
Kako si prišel do tistih 30-40%? A to si računal samo na klene Slovence al na celotno prebivalstvo Slovenije?

Ne glede, ali si prebolel ali pa bos cepljen, dolgotrajna imunost je obetajoca.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.342
764
113
Vem, ker je bolan hodil na delo kljub temu, da mu je bilo svetovano, da naj ne, da je lahko Covid. No pol se je pa sel testirat za Covid in je bil pozitiven in oblezal.
Za njim pa je hkrati oblezalo se 7 njegovih bliznjih sodelvcev. So pa vsi bolj starejsi.

Ni treba bit neki Sherlock, da ti je to jasno. So se mu sodelavci lepo zahvalili, da jim je to prinesel.
In oistali so bili izolirani od vseh možnih vplivov, ni trgovine, ni stikov z domačimi, ni ničesar... samo služba pa v kapsulo.... sicer je pa res... jaz sem zadnjič spil 3 pire v eni gostilni, pa tri v drugi, pa tri v tretji, v četrti sem pa samo enega, pa od tega sem pijan domov prišel...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Seveda. Vseh sedem + ta sodelavec so imeli vsak svoj vir okužbe. Jackpot.
Pa vseh teh 7 sodelavcev je po nekem hudem naključju zboleli hkrati, cca 3-4 dni za tem, ko je ta oboleli še hodil v službo, pa vsi so v istem prostoru.

Firmo so pol za ta čas kar zaprli.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.342
764
113
Pa vseh teh 7 sodelavcev je po nekem hudem naključju zboleli hkrati, cca 3-4 dni za tem, ko je ta oboleli še hodil v službo, pa vsi so v istem prostoru.

Firmo so pol za ta čas kar zaprli.
Sej pravim, v tistem času okoli firme in okoli obolelih ni bilo daleč proč nikogar, ki bi brez simptomov širil darove kitajcev. Nikogar. 100%. Amen
Saj ne rečem, velika verjetnost je, da se je zgodilo tako, kot si ti rekel, ni pa 100% al si tolk trmast da tud to ne dopustiš... lahko je en od teh 7ih trosil virus naokoli, pa je en prej zbolel, ostali kasneje, sam ti imaš analizirano, testirano, nagledano na youtube da drugače kot po tvoje pač ni moglo biti.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.412
3.525
113
Live from Švicerland
IMG-20201119-WA0000.jpg
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.601
-205
113
ooo... kdaj bo pri nas tako...

sam covid povsod. pa covid, pa covid-19, pa novi corona virus, pa coronski virus, pa u pm, sej vemo o cem govorijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Sej pravim, v tistem času okoli firme in okoli obolelih ni bilo daleč proč nikogar, ki bi brez simptomov širil darove kitajcev. Nikogar. 100%. Amen
Saj ne rečem, velika verjetnost je, da se je zgodilo tako, kot si ti rekel, ni pa 100% al si tolk trmast da tud to ne dopustiš... lahko je en od teh 7ih trosil virus naokoli, pa je en prej zbolel, ostali kasneje, sam ti imaš analizirano, testirano, nagledano na youtube da drugače kot po tvoje pač ni moglo biti.
No, on je fasal od prizenjene hcerke, ki je zbolela pred njim. Od njih vseh, ne ve se od koga od njih, je pa fasal se 90 letni pradedek, ki je posledicno ta teden v bolnisnici umrl. A bo ok?
 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.405
15.381
113
Nisi včeraj spremljal medijev, ki so poročali, da so znanstveniki odkrili, da je imunost pri večini očitno vendarle večletna? Določeni testi bodi sicer morda tudi lahko pokazali prisotnost virusa, ne bo pa se razvila bolezen in oseba ne širi virusa (se ta ne more razmnoževati).

Imaš morda kak link oz. pri katerih medijih je bilo to objavljeno? Sliši se drugače fenomenalno, ko bi vsaj res bilo tako.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.412
3.525
113
Kacin: ......je spomnil in dodal, da se je očitno zadnje konce tedna "martinovalo več, kot bi se lahko". :valjamse: :aplauz:
Briljantno, humorni vložki so vedno dobrodošl.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.601
-205
113
hehe... ja sej kaj pa če drugega rečt? protestniki so že mimo. šolarjev ni. dopustnikov ni. vrtcev ni. DSO so zaprti.

Počakajmo še na Gantarja... da bo povedal, da sledi še večji lockdown, to je zaprtje proizvodnje in vseh firm. ker drugače bo odstopil.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.220
1.041
113
A sploh še kdo verjame tem številkam o okuženih in umrlih?
Kolk sem slišal je mrtvih precej več, zboleli verjetno tudi. Na Žalah je kot v Bergamu, nimajo kam mrtvih zlagati.
Številke se frizirajo, ker nočejo priznat da so zajebal kot so dolgi in široki.