Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.934
113
Zajeta slika.PNG
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Aha, vem? Kako naj pa vem za koliko nazaj bodo popravili? Logicno, da se pogleda zadnje stanje, ki je na voljo.

Ne. Logično bi bilo, da počakaš vsaj en teden, pri švedih pa dva, pa potem še z zamikom 3 tedne, takrat so njihove številke v 95% korigirane. Ja tudi za dlje kot 5 tednov so spreminjali v prvem valu. Če tega ne veš se lahko potem gladko vzdržiš komentiranja.
 
19. jul 2007
2.820
1.536
113
V temi o RtvSlo sem se že večkrat obregnil o butastem podajanju informacij "stanje se izboljšuje, danes je bilo samo 890 smrti, v primerjavi s včerajšnjimi 913".
Onaniranje na dnevne številke je brezveze, treba je pogledati trende (npr. sedemdnevno drseče povprečje in podobno).
Če naenkrat številka odstopa, najprej preveriš vir in način zajema podatkov, ne pa najprej vlečeš sklepe (in drugim pametuješ, da še računati ne znajo).
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.009
3.523
113
41
Lj
Dodič Fikfak: Delodajalci zaposlenim ne dovolijo dela od doma
Težava je tudi v tem, da je bilo število delavcev na domu med prvo epidemijo bistveno večje, kot je danes. Točnih podatkov o tem ne zbirajo, je pa po nekaterih podatkih, ki so se pojavili v javnosti, med prvim valom od doma delalo do 70 odstotkov ljudi, zdaj pa je teh le 30 odstotkov. "Poznam številne organizacije, ki svojim delavcem, čeprav imajo pozitivne, ne dovolijo dela od doma. Prepričana sem, da gre za nezaupanje do delavcev," je opozorila Dodič Fikfakova in znova pozvala slovenske delodajalce, da zaposlenim, kjer je to mogoče, omogočijo delo na domu, ki naj se uvede in nadzoruje. "Vedeti je treba, da lahko na domu delajo tudi okuženi in nezboleli delavci. Ne silimo na vsak način v bolniški stalež. Če imamo definirano delo na domu, ni razloga, da okuženi delavec ne bi delal na domu, ne pa da okuženi dela v organizaciji, ker bo virus raznesel po drugih."


A ni čudno da za fizične osebe je tolik pravil kaj lahko delaš, do kdaj, kjer se lahko gibaš itd. ni da ni, kazni astronomske. Ko pride do pravnih oseb pa vlada nima nobenih vzvodov, samo prijazno se jih opozori da mogoče pa bi lahko kakšni delavci tudi od doma delali, prosim, če se da no, če pa tudi ne, ...
PS: Tu ne mislim tam kjer se ne da organizirati, ciljam na tisto statistiko ki jo je omenila, da je v prvem valu jih delalo 70% od doma, sedaj pa samo 30%, in zakaj zdaj takšna razlika?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Bingo!

Po mojem mnenju imamo od tukaj glavnino okuzb. Poznam nekoga, ki je okuzil 7 sodelavcev. Na sreco ne v nasi firmi.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.438
1.876
113
In še vedno ni blo narejeno ničesar glede spremembe zakonodaje glede dela od doma. Tam je stvar tako jebeno debilna, da praktično vsi, ki smo doma delamo to tako nekje na pol, definitivno ne popolnoma legalno. Firme z bolj zategnjenimi pravniki se ravno zaradi tega dela od doma kar intenzivno otepajo.

Zakaj za hudiča bi bil moj delodajalec odgovoren za to kake razmere imam jaz doma. Mislim fuck off vsem skupaj, če živim tu s familijio in vzgajam otroke bom pa že poskrbel zato da bom imel stvari tako kot je treba in ne rabim enega smrdljivega kravatarja da mi bo določal kaka naj bo miza.

To bi se dalo pohendlat v dveh stavkih:
  1. Delo od doma se lahko opravlja če se glede tega strinjata obe stranki (delodajalec in delojemalec)
  2. V tem primeru je primernost delovnega mesta na plečih delojemalca. Pika, konec!
Tole je moj rant od danes dopoldan, pred tiskovko. Nimam kaj drugega za dodat kot: "I told you so".
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.500
4.619
113
Ko sem jaz tukaj pisaril, da se delodajalcem jebe za Covid, delo od doma, varstvo otrok doma in vse povezano s tem in, da edino kar zahtevajo je, da se pojaviš na šihtu in delaš, ste me poskušali na vsak način utišat.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ko sem jaz tukaj pisaril, da se delodajalcem jebe za Covid, delo od doma, varstvo otrok doma in vse povezano s tem in, da edino kar zahtevajo je, da se pojaviš na šihtu in delaš, ste me poskušali na vsak način utišat.
Ja čakajo da dobijo kakšen dodaten denar? Dosti staršev je tudi ugotovilo da če so doma s sončki in še morjo delat da ne laufa.. drugače se pa ve kdo je spomladi delal od doma in naj delodajalce spomnejo da se da, oz. v primeru okužb ustrezno ukrepajo . Ker če gledaš je na cesti isto prometa tako je ta lockdown bolj samo za šolarje in šoping centre.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko in LeQuack

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.182
-2.029
113
Dodič Fikfak: Delodajalci zaposlenim ne dovolijo dela od doma
Si predstavljam, da bi policaji lahko bili doma, namesto da lovijo tiste, ki na cesti pojejo rogljiček, al pa burek, kako naj bo pa doma medicinska sestra, kirurg, čistilka, a trgovka naj kar od doma zlaga v police pa kasira? A je o tem Fikfakova tudi kaj povedala, kako to izvest?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.427
9.367
113
Ja čakajo da dobijo kakšen dodaten denar? Dosti staršev je tudi ugotovilo da če so doma s sončki in še morjo delat da ne laufa.. drugače se pa ve kdo je spomladi delal od doma in naj delodajalce spomnejo da se da, oz. v primeru okužb ustrezno ukrepajo . Ker če gledaš je na cesti isto prometa tako je ta lockdown bolj samo za šolarje in šoping centre.
Na cesti niti približno ni toliko prometa.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Se pravi ima okužba določen podpis, da veš točno, kdo je koga okužil... al je to tvoja domneva...?
Vem, ker je bolan hodil na delo kljub temu, da mu je bilo svetovano, da naj ne, da je lahko Covid. No pol se je pa sel testirat za Covid in je bil pozitiven in oblezal.
Za njim pa je hkrati oblezalo se 7 njegovih bliznjih sodelvcev. So pa vsi bolj starejsi.

Ni treba bit neki Sherlock, da ti je to jasno. So se mu sodelavci lepo zahvalili, da jim je to prinesel.