Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Hrvaška in Slovenija sta pa ful primerljivi?
Dons imamo stanje tako kot imamo in ti, če odmisliš vse grafe, google, itd, pa če vklopiš logiko trdiš, da bi pri nas imel enako stanje, če bi bli otroc v šoli zadnji mesec? Pust Hrvaško, sam na to mi odgovor.
Ne bom pustil Hrvaške, ker ona nam je najboljši približek kontrolne skupine, ki jo imamo. In oni imajo otroke v šolah in otroke v vrtcih in imajo trend enak kot mi, podatke pa več kot še 1x boljše kot mi.

Vse ostalo, kar pišeš, je špekulacija.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
No, še sami so priznali, da NIMAJO POJMA kaj počnejo in s tem tudi, da so dosedanji ukrepi neučinkoviti:

NIJZ bo znova bolj analiziral izvore okužb.


Tako da njihove glave bodo zdaj naumile, da je potrebno obstoječim ukrepom dodati še nove, namesto da bi priznali, da obstoječi ukrepi NE delujejo, jih odpravijo in se jih lotijo na novo.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

jest5

Guru
18. avg 2007
25.755
-8.627
113
No, še sami so priznali, da NIMAJO POJMA kaj počnejo in s tem tudi, da so dosedanji ukrepi neučinkoviti:



No ukrepi niso glih neučinkoviti.
So pa napačno usmerjeni, ter je med njimi kar nekaj idiotizmov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Kako prosim? Pa poglej grafe in podatke, ffs. Kaj imajo podatki s tem ali se kregajo ali ne? S podatki vidiš število mrtvih in z grafi trende.
In trend imajo enak kot mi, podatke pa več kot še 1x boljše kot mi.

In to z VELIKO milejšimi ukrepi.


Po pravici se je škoda debatirat s teboj. vem kako bo dokler bodo tvoji bližnji in ti zdrav boš take lapal, ko bo prvi v blonišnici in bodo rekli da nimajo respiratorja frej boš pa norel.Tako kot vsi drugi osebki ---- me, myselfe and me...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Po pravici se je škoda debatirat s teboj. vem kako bo dokler bodo tvoji bližnji in ti zdrav boš take lapal, ko bo prvi v blonišnici in bodo rekli da nimajo respiratorja frej boš pa norel.Tako kot vsi drugi osebki ---- me, myselfe and me...
Misliš, da ne poznam nikogar bližnjega, ki bi bil v bolnici zaradi covida? Poznam, star je bil 90, umrl je pa včeraj, počivaj v miru.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.427
9.367
113
Ne bom pustil Hrvaške, ker ona nam je najboljši približek kontrolne skupine, ki jo imamo. In oni imajo otroke v šolah in otroke v vrtcih in imajo trend enak kot mi, podatke pa več kot še 1x boljše kot mi.

Vse ostalo, kar pišeš, je špekulacija.
To, da je Hrvaška približek kontrolne skupine je tvoja špekulacija, al imaš za to kak dokaz? Ker če nimaš dokaza je vse kar limaš.... aja špekulacija. Odgovori na preprosto vprašanje, al ti ne gre.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Kdo pravi, da mi ne gre.

Je zadosti dober priblizek. Boljsega kot to ne mores imeti razen ce bi imel kaksno slovensko pokrajino za kontrolno skupino brez ukrepov.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Sej sem ti. Hrvaska je najblizji in najboljsi primerek kontrolne skupine.
Tudi grafi iz prvega vala to dokazujejo.

Lahko pa poves, v cem se tolk od nas razlikujejo, da ne morejo biti oni nasa kontrolna skupina.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.427
9.367
113
Vprašal sem te, če trdiš, da bi imeli danes enako stanje, če bi bili vsi otroci ves čas v šoli. Na to mi nisi odgovoril.
To kar si napisal so špekulacije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

jello

Guru
22. sep 2008
10.050
3.789
113
ma sej te novinarji so pa tud ze zoprni... kr vrtajo in vrtajo skoz z enimi in istimi vprasanji. "zakaj je zarisce na gorenjskem?" ja pac dons je tam, jutri bo drugje, "zakaj je najvec mrtvih v DSO?" in podobne bedarije. .. sploh ne vem kaj jih zdej vabijo. naj dajo 14 dni mir in pol na spet na polno analizirajo.

aja, sam o cem bi pol porocal, ker se nic drugega ne dogaja....

Hm, mogoče zato ker imamo poleg NIJZ in ministrstva za zdravje še par organov in inštitucij in v njih tisoč in enega, ki se poklicno ukvarjajo s tem in so prav plačani za to? :sprasujemse: Da od sebe brcnejo še kakšen drug podatek kot 5 absolutnih številk. Štet zna vsak otrok. Ampak, če nijz-u odstreliš glavo in nastaviš 10 krekov potem imamo to kar imamo. Prešteješ mrtve in postrežeš z analizo. In analizo tipa "na gorenjskem jih je največ ker so pridni".

Aja, ne, problem je v novinarju, ker ni toliko raziskovalca da bi šel sam brskat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi in jendomen

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Vprašal sem te, če trdiš, da bi imeli danes enako stanje, če bi bili vsi otroci ves čas v šoli. Na to mi nisi odgovoril.
To kar si napisal so špekulacije.
Tako je. Enako bi bilo. Se je krivulja po zaprtju sol obrnila kaj navzdol?
Ni se, niti malo ne.

Dodaten dokaz za to je Hrvaska, kjer zaradi tega, ker niso zaprli sol, krivulja okuzb in smrti ne rasteta eksponentno, ampak ostaja linerarna, kot pri nas.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Za 1x se vedno dosti bolje kot mi. Priporcionalno bi oni morali imeti 200 smrti na dan glede na nas, imajo jih pa v povprecju zadnjih 14 dni, okoli 20.

Skupno imajo 6321 mrtvih, kar pomeni, da ko bomo imeli 1300 mrtvih, smo jih dohiteli. Trenutno imamo 932 mrtvih in cca 40 mrtvih vsak dan.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Ali pa so se iz prvega vala naucili, da je treba predvsem zascititi starejse, pa jim to zdaj uspeva bolje kot nam.

Ker to, da imas okuzene mlade ni problem. Problem so starejsi okuzeni. V veliki vecini ti umirajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.427
9.367
113
Tako je. Enako bi bilo. Se je krivulja po zaprtju sol obrnila kaj navzdol?
Ni se, niti malo ne.

Dodaten dokaz za to je Hrvaska, kjer zaradi tega, ker niso zaprli sol, krivulja okuzb in smrti ne rasteta eksponentno, ampak ostaja linerarna, kot pri nas.
Krivulja se ni obrnila navzdol, je pa začela postajat poševnejša, če razumeš. Torej ti pri zdravi zavesti trdiš, da bi blo stanje danes povsem enako, če bi pustil otroke v šolah? Preverjam še enkrat, če slučajno slabo berem. Še enkrat, Hrvaška ne more bit noben dokaz.