Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

zakon

Guru
16. maj 2008
8.730
789
113
toti Maribor

Poglej priponko 38489
Zanimivo kako kontra nam razmišljajo Nemci. Je bilo včeraj pri Dnevniku.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.438
1.876
113
In to vedo ze vsaj 6 mescev. Zapovedanga dela od doma (za tiste ki lahko, seveda) pa se kr ni in ni.

In še vedno ni blo narejeno ničesar glede spremembe zakonodaje glede dela od doma. Tam je stvar tako jebeno debilna, da praktično vsi, ki smo doma delamo to tako nekje na pol, definitivno ne popolnoma legalno. Firme z bolj zategnjenimi pravniki se ravno zaradi tega dela od doma kar intenzivno otepajo.

Zakaj za hudiča bi bil moj delodajalec odgovoren za to kake razmere imam jaz doma. Mislim fuck off vsem skupaj, če živim tu s familijio in vzgajam otroke bom pa že poskrbel zato da bom imel stvari tako kot je treba in ne rabim enega smrdljivega kravatarja da mi bo določal kaka naj bo miza.

To bi se dalo pohendlat v dveh stavkih:
  1. Delo od doma se lahko opravlja če se glede tega strinjata obe stranki (delodajalec in delojemalec)
  2. V tem primeru je primernost delovnega mesta na plečih delojemalca. Pika, konec!
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: sad, Matey in Romzi

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Kako veš, da stanje ne bi blo še slabše oziroma da se ne bi zgodil kolaps.
Kako pa veš, da bi bilo slabše? Imaš kakšno vzporedno kontrolno skupino?

V bistvu jo imamo, južno od nas. Pa jim gre, za 1x, še vedno boljše kot še 1x boljše od nas, pa nimajo U od ukrepov, ki jih imamo mi.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.029
4.020
113

Poglej priponko 38489

Hopla hopla, kaj pa če niso krive "maske" ampak "starši". Skratka več kot so starši v službah oz. niso ker se ukinja "varstvo" (vrtec > oš > sš) več se aktivno raznaša okužbo.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.182
-2.029
113
In še vedno ni blo narejeno ničsar glede spremembe zakonodaje glede dela od doma. Tam je stvar tako jebeno debilna, da praktično vsi, ki smo doma delamo to tako nekje na pol. Definitivno ne popolnoma legalno.
Bod vesel, da ni bilo narejeno ničesar.
Ko bo, ti bodo prišli gledat, če imaš požarne stopnice, pa da se luč ne blešči preveč, pa gasilni aparat, pa nedrsno podlago, elektrika če je prav napeljana........
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Zdaj smo na linearni rasti, če bi ostali na eksponentni....

Ne vidim neke eksponentne rasti od sredine oktobra naprej:

CRO1.png
CRO2.png


Primerjava s Slovenijo:

SLO1.png
SLO2.png


Se ti zdita grafa kaj podobna? O razliki ukrepov med njimi in nami raje ne bi.
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Pa ne mi grafov limat. Mal pust google, pa uporabi možgane. Če so najstniki prenašalci, bi imel zdele precej bolj divje.
Zakaj ne grafe? Ti številke in grafi, ki kažejo stanje, niso všeč? Jaz sem nalimal dejstva, podatke, ti pa navajaš ugibanja, špekulacije.

Grafi, ki sem jih nalimal, prikazujejo, da ni nobene razlike med ukrepi, ki jih imajo na Hrvaškem in ukrepi pri nas. Oz. je razlika, oni imajo več kot pol manj mrtvih vsak dan kot mi.

Najlaže je upravičiti nove in nove ukrepe s tem, da rečeš, da če tega novega ukrepa ne bi bilo, bi bilo pa še slabše in za to ne ponuditi nobenega dokaza.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.427
9.367
113
Hrvaška in Slovenija sta pa ful primerljivi?
Dons imamo stanje tako kot imamo in ti, če odmisliš vse grafe, google, itd, pa če vklopiš logiko trdiš, da bi pri nas imel enako stanje, če bi bli otroc v šoli zadnji mesec? Pust Hrvaško, sam na to mi odgovor.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Zakaj ne grafe? Ti številke in grafi, ki kažejo stanje, niso všeč? Jaz sem nalimal dejstva, podatke, ti pa navajaš ugibanja, špekulacije.

Grafi, ki sem jih nalimal, prikazujejo, da ni nobene razlike med ukrepi, ki jih imajo na Hrvaškem in ukrepi pri nas. Oz. je razlika, oni imajo več kot pol manj mrtvih vsak dan kot mi.
Ja ker hrvatje se med sabo kregajo in s tem odvračajo pozornost od problema. Pri nas je samo problem da vse prikažejo kot je ne sosedi kjer imajo žarišča in šele razmišljajo o ukrepih. In kaj bo ja pri nas bodo cifre padle in seveda se bodo meje sprostile.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Ja ker hrvatje se med sabo kregajo in s tem odvračajo pozornost od problema. Pri nas je samo problem da vse prikažejo kot je ne sosedi kjer imajo žarišča in šele razmišljajo o ukrepih. In kaj bo ja pri nas bodo cifre padle in seveda se bodo meje sprostile.
Kako prosim? Pa poglej grafe in podatke, ffs. Kaj imajo podatki s tem ali se kregajo ali ne? S podatki vidiš število mrtvih in z grafi trende.
In trend imajo enak kot mi, podatke pa več kot še 1x boljše kot mi.

In to z VELIKO milejšimi ukrepi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen