Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.



:bonk: :bonk: :bonk:
:valjamse: :nigladek:
Jaz bedak mam pa shranjene račune od LED sijalk, ker sem mislil da imajo 3 leta garancije.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.598
-208
113
kzs

kako so lahko naredili 14dnevni lockdown, ce pa ustavno sodisce pravi, da so ukrepi lahko le za en teden in se potem podaljsujejo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi in Matey

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.934
113
V navezavi s Šarčevimi predpostavkami o vladnem (ne)ukrepanju zoper virus je premier povedal, da bi tudi on lahko postavil veliko vprašanj, bo pa le eno, in sicer, "če ste tako pametni, če toliko veste, kaj bi bilo treba narediti v času epidemije, zakaj ste vrgli puško v koruzo v času", ko je bilo jasno, da epidemija prihaja v Slovenijo.
Šarec ga je vnovič pozval k odgovoru na vprašanje, kako lahko podpira tovrstno politiko, ki zanika obstoj virusa, premier pa je povedal: "Ne delam si iluzij, da lahko vplivam na ravnanje ameriškega predsednika, glede na to, da nisem mogel vplivati niti na vaše ravnanje v času, ko ste vi zanikali virus, ko ste skupaj z Nino Pirnat govorili, da gre za malo hujšo gripo in je treba zgolj kašljati v rokav in da ni nobenega problema. In ko smo vas morali iz opozicije prisiliti v to, da ste razglasili epidemijo, vi pa ste takrat grozili vašemu ministru za zdravje in ga, bom rekel po neposrednih virih, celo fizično napadli, ko je sprejemal nekatere ukrepe, da bi se epidemija pravočasno zajezila."
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.405
15.378
113
HumanRightsJPG.jpg
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.674
5.830
113
kzs

kako so lahko naredili 14dnevni lockdown, ce pa ustavno sodisce pravi, da so ukrepi lahko le za en teden in se potem podaljsujejo?
lockdown v pon, ko Ivan že pokliče na US in zahteva potridtev za podaljšanje za 1 teden, potem ponovi vajo ?


Vlada je epidemijo podaljšala še za 30 dni

...in tako naprej v neskončnost...
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.746
540
113
42
povsod malo
In kaj boš naredil? Ustavno sodišče je reklo da je nekako v redu kar se dogaja. Če boš šel pred parlament protestirat pa morda dobiš 10k € kazni.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.598
-208
113
jah pol bi lahko tud za 5 mesecev sprejeli ukrep, pa ga tedensko obravnavali... in seveda potrjevali. pol je to bolj nesmiselno...
 

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
581
171
43
40
ksz

Jaz bi pa prosil, če kdo ve, kako je, če bi šel na pogreb v drugo občino. Katere papirje moraš imeti?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Osmrtnica, dokazilo o ožjem družinskem članu (rojstni/poročni list), objava pogreba in seveda napisano obrazložitev za policijo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja kaj pa si pričakoval? To je formalistično, če pa si "kul" pa boš šel brez vsega.
Lahko pa NIJZ ali Ministrstvo za delo, družino in enake možnosti kontaktiraš za dovoljenje.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.427
9.367
113
Mene v mesecu in pol, al kolk je že ta omejitev gibanja, ni noben niti povohal, pa sem se peljal mimo kar nekaj kontrol, tko redarskih, kot policijskih. Je pa res, da mogoče bela Dacia Duster ni ravno avto, ki bi si ga kdorkoli kupil privat.
Tud s tamalo sva redno na kontrolah na ORL v LJ, pa naju tud niso ustavli. Tko da imaš možnosti, da te taplavi ustavjo približno toliko kot da zadaneš sedmico na lotu.
 

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
581
171
43
40
Ja kaj pa si pričakoval? To je formalistično, če pa si "kul" pa boš šel brez vsega.
Lahko pa NIJZ ali Ministrstvo za delo, družino in enake možnosti kontaktiraš za dovoljenje.

Osmrtnico zastopim, objava pogreba... kako bo moja dokazovala, da je njena babica umrla, drug priimek,... Kaj šele jaz?

Nočem se nič kul špilat. Zato pa vprašam kaj pa kako.
 

Fly

Guru
21. jul 2007
2.624
504
113
No prejšnji petek smo šli na Hrvaško in je bil pri Divači ves promet preusmerjen na počivališče in je bilo tam kakšnih 30 policajev ki so ustavili veliko večino vozil. Moral si pokazati dokumente in dokazila za pot
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.945
113
Jeri : koliko ljudi je sedaj sploh lahko na pogrebu? Najprej to premislite, da vas ne bo preveč.
Za pot bi jaz izpolnil izjavo za dokazovanje gibanja izven občine in če bi uspel še kaj drugega dobiti in bi šel. Policisti lahko zmeraj preverijo, če so navedbe izjave resnične.
Kako policisti v resnici postopajo, tudi jaz nimam izkušenj iz sedanjega jesenskega časa, čeprav vsakih nekaj dni grem čez par občin. Ustavili so me enkrat spomladi na privatni poti še pred uvedbo izjav in takrat so malo komplicirali, da nas je za tak namen poti preveč.