Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.427
9.367
113
Jeri : koliko ljudi je sedaj sploh lahko na pogrebu? Najprej to premislite, da vas ne bo preveč.
Za pot bi jaz izpolnil izjavo za dokazovanje gibanja izven občine in če bi uspel še kaj drugega dobiti in bi šel. Policisti lahko zmeraj preverijo, če so navedbe izjave resnične.
Kako policisti v resnici postopajo, tudi jaz nimam izkušenj iz sedanjega jesenskega časa, čeprav vsakih nekaj dni grem čez par občin. Ustavili so me enkrat spomladi na privatni poti še pred uvedbo izjav in takrat so malo komplicirali, da nas je za tak namen poti preveč.
Po navadi, večina policajev reagira na dober dan in prijazno besedo fer in razumevajoče. Če imaš pa nastop ko odpreš šipo, v stilu, kaj se greste, da si dovolte mene ustavljat, pa verjamem, da se procent normalnih policajev drastično zniža.
Tko da za zgornji pogreb babice, bi jaz izpolnil izjavo in jo po dober dan pokazal policistu. 99% policajev bo zaželelo varno pot in nasvidenje. Če izračunaš možnosti, da te sploh ustavijo in da naletiš na idiota od policaja, je možnosti, da te doleti kazen manjša kot da ti na glavi pristane jumbojet.
 
Nazadnje urejeno:

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
581
171
43
40
Jeri : koliko ljudi je sedaj sploh lahko na pogrebu? Najprej to premislite, da vas ne bo preveč.
Za pot bi jaz izpolnil izjavo za dokazovanje gibanja izven občine in če bi uspel še kaj drugega dobiti in bi šel. Policisti lahko zmeraj preverijo, če so navedbe izjave resnične.
Kako policisti v resnici postopajo, tudi jaz nimam izkušenj iz sedanjega jesenskega časa, čeprav vsakih nekaj dni grem čez par občin. Ustavili so me enkrat spomladi na privatni poti še pred uvedbo izjav in takrat so malo komplicirali, da nas je za tak namen poti preveč.

7 nas bo, z mano vred. Sam grem samo zaradi moje.
Bom pripravil kar lahko. Hvala.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.182
-2.029
113
Tegale zelo, zelo enostavnega nasveta ogrooooooomno ljudi ne šteka. V to kategorijo zagotovo pade ena določena smrklja z avtobusa in sem preprican da tudi en Woltov kolesar.
Japajade.
Če bi bil policaj normalen, nebi niti pristopil k tistemu kolesrju, pa k tisti družini v Kranju, ki si je razdelila rogljiček, pa tudi nad najstnico nebi poslali cele patrulje.

Policaji sami iščejo zaplete, ljudi sprovocirajo do te mere, da povzdignejo glas, potem pa udri po siromaku, in sproščajo svoje frustracije in kažejo svojo nadvlado.
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.050
3.786
113
Po navadi, večina policajev, reagira na dober dan in prijazno besedo fer in razumevajoče. Če imaš pa nastop ko odpreš šipo, v stilu, kaj se greste, da si dovolte mene ustavljat, pa verjamem, da se procent normalnih policajev drastično zniža.
Tko da za zgornji pogreb babice, bi jaz izpolnil izjavo in jo po dober dan pokazal policistu. 99% policajev bo zaželelo varno pot in nasvidenje. Če izračunaš možnosti, da te sploh ustavijo in da naletiš na idiota od policaja, je možnosti, da te doleti kazen manjša kot da ti na glavi pristane jumbojet.

Se najdejo tudi mini hojsi, ob enajstih zvečer na celovški vidi kranjsko tablico in se mu dvigne, obrne in leti za tabo kot bi lovil nekoga, ki je pravkar 10 pešcev povozil in spizdil in potem navdušen kot bi na tomboli zadel prileti do avta, ohoho, a kar iz kranja,....mislm, dej debil, smanji doživljaj. Še dobro da je 99% ostalih normalnih in vedo da so v službi da pomagajo, ne zajebavajo.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Se najde tudi imbecil, ki te izmeri z laserjem na 480 m , da si vozil 84 km/h, v mestu. V resnici si pa vozil 52 km/h s tempomatom. Še več, celo poblendal je vmes nekdo dobrosrčni, ti pa - he he, hvala, saj vozim pravilno :bonk: . Celje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.427
9.367
113
Japajade.
Če bi bil policaj normalen, nebi niti pristopil k tistemu kolesrju, pa k tisti družini v Kranju, ki si je razdelila rogljiček, pa tudi nad najstnico nebi poslali cele patrulje.

Policaji sami iščejo zaplete, ljudi sprovocirajo do te mere, da povzdignejo glas, potem pa udri po siromaku, in sproščajo svoje frustracije in kažejo svojo nadvlado.
Tud pri debilnem policaju dosežeš z mirnostjo in odločnostjo dosti več, kot s povzdigovanjem glasu in norenjem. Sem tudi že enemu Ljubljanskemu redarju rekel, naj si potegne kol iz riti in naj se obnaša funkciji primerno tko čisto mirno. Pisal mi je pa kazen za telefon, čisto upravičeno, obnašal se je pa hujš kot šerif. Njegov kolega za njim se je začel smejat, ta bi pa pomoje potegnil pištolo, če bi jo imel.

Ti pa verjamem glede na napisano tu gor, da znaš imet težave z večino policajev. Pomoje je iskati vzrok nekje drugje, kot pri policajih.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.595
705
113
O ukrepih...

Iz prve roke:
Kot neuporabnik, mimogrede točno vem, v katere garaže so preseljene gostilne, a policaji paradirajo na občinskih mejah.

Ko na urgenco pripeljejo udeležence množičnega pretepa med slavjem, se samo skomigne z rameni.

A zraven se na kol pribija, ljudi, ki so bili lačni.
In tiste, ki se drznejo rekreirati v tuji občini...


Je mogoče čas za samorefleksijo?
npr: bebavo ljudstvo > bebavi politiki > bebavi ukrepi
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.945
113
No, bebave so predvsem tvoje predpostavke, da policisti paradirajo na občinskih mejah. Tu se začne, ko govorimo o bebavosti. Nobene patrulje nisem v zadnjem mesecu srečal na občinski meji.
Vstop v privatno garažo ali stanovanje pa za policiste niti ni nujno tako preprost. In verjetno si v večini primerov tega tudi želimo. Mar ne? Aja, k sosedu naj kar grejo.
 
  • Haha
Reactions: SamSvoj

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.182
-2.029
113
Tud pri debilnem policaju dosežeš z mirnostjo in odločnostjo dosti več, kot s povzdigovanjem glasu in norenjem. Sem tudi že enemu Ljubljanskemu redarju rekel, naj si potegne kol iz riti in naj se obnaša funkciji primerno tko čisto mirno. Pisal mi je pa kazen za telefon, čisto upravičeno, obnašal se je pa hujš kot šerif. Njegov kolega za njim se je začel smejat, ta bi pa pomoje potegnil pištolo, če bi jo imel.

Ti pa verjamem glede na napisano tu gor, da znaš imet težave z večino policajev. Pomoje je iskati vzrok nekje drugje, kot pri policajih.
No ko je tema od kovida.
Kaj pa obratno, misliš da bo vlada pri ljudeh, kar se tiče spoštovanje ukrepov več dosegala z lepo besedo, ali pa več z ustrahovanjem, represijo, žaljenjem ljudmi in jim nabijanjem krivde za vse ?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.182
-2.029
113
No, bebave so predvsem tvoje predpostavke, da policisti paradirajo na občinskih mejah. Tu se začne, ko govorimo o bebavosti. Nobene patrulje nisem v zadnjem mesecu srečal na občinski meji.
Vstop v privatno garažo ali stanovanje pa za policiste niti ni nujno tako preprost. In verjetno si v večini primerov tega tudi želimo. Mar ne? Aja, k sosedu naj kar grejo.
Js tud nobenega okuženega ne poznam, torej ni okuženih. :evil:

Policaji so se spomladi lepo pred kamerami tv hiš kazali, kako so pisali kazni sprejajalcem med Koprom in Izolo, ker pa to ni poželo splošnega odobravanja, se sedaj toliko ne kažejo, kar pa ne pomeni, da ti nebi nabili kazni, če zaznajo prekršek.
Sedaj se raje kažejo pri kaznovanju tistih, ki kak rogljiček pojedo na ulici.

Zadnjič za 1 november, je policaj zaznal moj avto z "tujo" registracijo na poti s pokopališča, sem ravno speljal. Je takoj obrnil, peljal za mano, kakih 2km po lokalnih poteh, no potem je odnehal in spet obrnil, verjetno je med tem časom preveril lastništvo avta, in uvidel, da ne bo nič s kaznijo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.427
9.367
113
No ko je tema od kovida.
Kaj pa obratno, misliš da bo vlada pri ljudeh, kar se tiče spoštovanje ukrepov več dosegala z lepo besedo, ali pa več z ustrahovanjem, represijo, žaljenjem ljudmi in jim nabijanjem krivde za vse ?
Ti imaš v določenih primerih zelo prav, samo tebe hebe, ker na vsako stvar skočiš in si proti vsemu, s tem nekak podreš in diskreditiraš tudi tisto, kjer imaš poanto. Lepa beseda? Daj no, misliš, da je potreba po represivnih organih in organih pregona kar tako al kaj? Bi pa lahko jekleni Kaco mal drugače komuniciral in ukrepi bi lahko imeli zadaj mal drugačno strategijo, oziroma bi strategino moral imet, to je pa res.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.157
4.485
113
občasno pa tudi slepa kura zrno najde. bravo za zgornja dva prispevka mata point.
ker tole skakanje na čisto vse je že dolgo passe in edino kar naredite s tem je da se vas ne jemlje resno oz dobite zajebantske odgovore nazaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.945
113
Policaji so se spomladi lepo pred kamerami tv hiš kazali, kako so pisali kazni sprejajalcem med Koprom in Izolo, ker pa to ni poželo splošnega odobravanja, se sedaj toliko ne kažejo, kar pa ne pomeni, da ti nebi nabili kazni, če zaznajo prekršek.
Mislim, da imaš zelo votel spomin in na veliko manipuliraš, da bi dokazal svoj prav. Spomladi so najprej mediji in župani turističnih krajev zagnali halo, da ljudje hodijo nekaznovano v njihove lepe kraje in se sprehajajo. Problem je bil v tem, da so bile gostilne zaprte in se turistom ni dalo kasirati. Zakaj bi torej hodili na Obalo? In potem smo dobili prvo zaprtje na območje občin ...
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
No, bebave so predvsem tvoje predpostavke, da policisti paradirajo na občinskih mejah. Tu se začne, ko govorimo o bebavosti. Nobene patrulje nisem v zadnjem mesecu srečal na občinski meji.
V nedeljo na Katarini nad Ljubljano oz. v vasi Topol. Tik pred vasjo je meja med občinama Medvode in Dobrova-Polhov Gradec.
In to grejo dejansko tja, kjer je jasno da gre za pohodnike, ki pravzaprav niti ne vejo točno, po kateri občini hodijo.
Lahko mi verjameš da se tam čez ne vozi nek tranzit ampak je izhodiščna točka za pohode ne glede na to, s katere strani prideš gor. Skratka, lov na čarovnice.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car in shift