Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.412
3.525
113
Pepe Enim vam je point življenja 14 dni hrvaškega morja in potem vegetacija doma med relacijo posao-kuča-posao.... vmes vam je čips pa daljinc za TV najboljši prijatelj, sprehod po domači parceli je top doživetje dneva.
Drugi radi kam grejo, so radi v naravi, imajo več kot enega prijatelja (daljinec za TV), skratka so družabni, zato taki precej težko sprejmejo take omejitve.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.412
3.525
113

Tako je Janšist govoril za aplikacijo, pa se je izkazalo, da je to še več kot fail.
Zaenkrat še niti luči ni, kaj šele, da bi jo videli na koncu predora.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Prav gotovo so trenutni ukrepi zelo problematični za tiste, ki imajo tak posel, da so morali vrata zapreti. Ali za starše mlajših otrok zaradi šolanja od doma. Za njih to ni hec.
Zame pa ... Ne vem točno, kaj se je sploh spremenilo. Več delam od doma, ampak sem se tega počasi naveličal in začenjam pogosteje hoditi na delovno mesto. K sreči sodelavec v pisarni nima take potrebe in lahko grem, kadar se mi zjutraj zazdi, da bi šel. Aja, pa ena vodena rekreacija odpade. Tekaški krog sem prilagodil, da v primeru, ko grem po svetlem, ne letim naravnost v sosednjo občino. Preživel bi tudi, če bi bil omejen na svojo parcelo, ker je malo večja. Ko grem k staršem dobro uro vožnje daleč, si pač sprintam tisto izjavo. Očitno pa policisti v tej jesenski sezoni niso preveč alergični na "tuje" tablice, ker sem jih parkrat videl, pa me še niso ustavili. Spomladi je bilo drugače. Masko nosim, ko grem v trgovino ali dokler sem v bližini hiš.
Res so težki ti ukrepi. Ne vem, če bom preživel.
Ja prilagot se je treba pa bo.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
ksz

Od jutri prepovedano uživanje hrane in pijače na javnih površinah. Torej, če greste kam na daljši sprehod ne nosit s sabo vode, ker je tako ali tako ne smete popiti. Sploh, če imate to nesrečo, da ste v kateri od turistično bolj zanimivih občin, kjer redarji lovijo sprehajalce v katerem od prekrškov, da malo napolnijo proračun.
Glede na dinamiko spreminjanja ukrepov, si pa itak vedno v kakšnem prekršku.
Ja zunaj je zelo vroče in je potrebno vedno imet s seboj vsaj liter če ne dva vode po osebi. Mater ste tečni s temi flaškami vode.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Baje da je zakon da ne smes spit/pojest pred lokacijo kjer si kupil. Lahko pa drugje na primerni razdalji. Kar se meni osebno, glede na situacijo v lj, zdi cist ok.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Danes sem po hrvaškem radiu slišal njihovo epidemiologinjo, ki je rekla, da oni se ne bodo šli lock-down-ov in policijskih ur, ker očitno ne pomagajo.

In glej, pogledam podatke in imajo brez lock-downa, brez zaprtja šol, brez policijske ure, proporcionalno pol manj mrtvih kot mi.
Tolk nam tupite, da ja, Švedi se pa kao držijo ukrepov, pa ko imajo toliko balkancev, pa migrantov, pa imajo 1/10 proporcionalno mrtvih kot mi. Kaj je pa tolk posebnega na hrvatih?

Pa krivite boge slovence češ, kakšen fuj in fej narod smo. Blesavi smo, to je to.

Oh ti Andy lažnivček, misli da če napiše nek sestavek bomo kar verjeli...

Ne Andy, na hrvaškem so rekli da ne bo splošnega lock-downa. Bodo pa postopoma povečevali restrikcije (tudi do lock-downa) po posametnih županijah posebej glede na sliko. Ne bo pa policijskih ur(ker imajo predsednika z jajci in ne oprodo). In trenutno se stopnjujejo restrikicje 4 županijah in počasi v okrožju zagreb.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.363
157
63
37
Baje da je zakon da ne smes spit/pojest pred lokacijo kjer si kupil. Lahko pa drugje na primerni razdalji. Kar se meni osebno, glede na situacijo v lj, zdi cist ok.
Bilo je kar nekaj vprašanj, povezanih z določbo, pri čimer je konzumiranje hrane in pijače prepovedano na javnih površinah. Torej, pojasnilo ... V primeru npr. McDonald'sa ali prevzema "coffee to go" - prepoved konzumiranja se veže izključno na konzumiranje prevzete hrane na in ob prevzemnem mestu, torej na območje te dejavnosti, ne pa vsesplošno, to je omejeno z drugimi odloki, ki niso vezani na odloke ministrstva za gospodarstvo. vir: RTVslo

Kva pa jst vem kaj to pomeni. :)
 
19. jul 2007
2.820
1.536
113
Prav gotovo so trenutni ukrepi zelo problematični za tiste, ki imajo tak posel, da so morali vrata zapreti. Ali za starše mlajših otrok zaradi šolanja od doma. Za njih to ni hec.
Zame pa ... Ne vem točno, kaj se je sploh spremenilo. Več delam od doma, ampak sem se tega počasi naveličal in začenjam pogosteje hoditi na delovno mesto. K sreči sodelavec v pisarni nima take potrebe in lahko grem, kadar se mi zjutraj zazdi, da bi šel. Aja, pa ena vodena rekreacija odpade. Tekaški krog sem prilagodil, da v primeru, ko grem po svetlem, ne letim naravnost v sosednjo občino. Preživel bi tudi, če bi bil omejen na svojo parcelo, ker je malo večja. Ko grem k staršem dobro uro vožnje daleč, si pač sprintam tisto izjavo. Očitno pa policisti v tej jesenski sezoni niso preveč alergični na "tuje" tablice, ker sem jih parkrat videl, pa me še niso ustavili. Spomladi je bilo drugače. Masko nosim, ko grem v trgovino ali dokler sem v bližini hiš.
Res so težki ti ukrepi. Ne vem, če bom preživel.

Ja Pepe, to si ti ki sploh ne veš kaj je self care/self love, tvoje duševno znanje ti ni mar, da ne omenjamo medsebojnih odnosov. Niso vsi taki kot si ti,
da si se kar prilagodil situaciji.

"Priznam. NE ZMOREM!!! Ne zmorem. Faza "zmešalo se mi BO" je že zdavnaj mimo. Meša se mi ZDAJ. In govorim samo o vsakodnevnih obveznostih.

Kakršenkoli self care/self love je itak high class privilegij. Moje delo pa očitno tudi. Lahko hodim z njimi na sprehode, kuham blatne juhice, zasledujem lisico, izdelujem plakate, jim berem, jih poslušam, ko berejo, se igram družabne igre, z njimi pečem, organiziram plesne popoldneve in filmske večere, kurim ogenj, se z njimi smejem, jočem, crkljam, igram, opazujem, kuham kakav ...

Vse to lahko počnem! Ne bom pa dopustila, da se moj odnos z njimi začne krhat, zato ker mi je država naložila še eno službo! Ne bom. Moje duševno zdravje in naši odnosi so mi veliko bolj pomembni od tega ali bo moj otrok znal večkratnike števila sedem naslednji teden ali naslednje leto! I don’t give a damn! Zato z naslednjim tednom dajem odpoved!!! Če je še kje mamica, ki se zlaže, da mora lulat, zato, da lahko trikrat vdihne, vedi da NISI SAMA!!! ..." (

Ana Dolinar, igralka
 
  • Haha
  • Ljubezen
Reactions: SamSvoj in Pepe

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.945
113
Pepe Enim vam je point življenja 14 dni hrvaškega morja in potem vegetacija doma med relacijo posao-kuča-posao.... vmes vam je čips pa daljinc za TV najboljši prijatelj, sprehod po domači parceli je top doživetje dneva.
Drugi radi kam grejo, so radi v naravi, imajo več kot enega prijatelja (daljinec za TV), skratka so družabni, zato taki precej težko sprejmejo take omejitve.
Kaj naj rečem: očitno si revček, ker moraš komentirati druge. Da te malo posnemam ... Čipsa ne jem. TV gledam izjemoma, družabnost pa zame ne predstavlja gostilna. Razen tega sem do tega tedna sem lahko bil legalno družaben, ker so bili dovoljeni treningi zunaj v manjših skupinah za registrirane športnike. Tudi, če so bili veterani.
Nekaj sem sicer tudi nekaj v naravi izven dvoje parcele. Vsak teden sem vsaj enkrat čez 1000 metrov visoko, ne glede na vreme in ne glede na ukrepe. Vrh je še v naši občini :). Običajno peš, včasih pa trail.
Za ostalo druženje pa res laufa zoom. Kam dalje pa bi v resnici v tem jesenskem času šel le na eno obiranje oljk in mogoče bi obiskal sorodnike v Avstriji. Za več ni časa.
Ni srečen, kdor veliko ima; srečen je, kdor malo potrebuje.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Kabum! Bravo.
Kar se pa citirane igralke tiče: če se se motim, je članica igralskega ansambla poklicne gledališke hiše, kar verjetno pomeni, da je javna uslužbenka in kljub vsemu dobiva plačo?
Če ja, naj bo vesela in hvaležna da je tako in ima vsaj enkrat dovolj časa za otroke, kar pri igralcih v običajnih razmerah ni ravno običajno.
Da ne začnem nabijat, kako so obremenjeni tisti, ki hodijo na šiht, popoldne pa špilajo še prfokse.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Prav danes sem po radiu poslušal trgovko, ki je rekla, da je morala dati odpoved, ker drugače ne more pedenati treh otrok, dva šolarja in dvoletnika.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.945
113
Marsikomu ni enostavno.
Kot sem že večkrat napisal, ukrepi bi morali trajati dalj časa, ne bi pa smeli biti tako restriktivni. Razen tega ima en kup trenutnih ukrepov samo "stranski" učinek na širjenje virusa. Če nekdo ne more kupiti tehnične robe, mogoče še kam drugam ne bo šel in še kolega mu ne bo prišel TV-ja pomagat priklopit. Dvomim pa, da so bile tehnične trgovine neko žarišče.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Mogoče bi pa blo fajn za kak dan, da občutiš kaj je to delo
Pejt to povedat zgornji trgovki, ki je morala dati odpoved, ker mora skrbeti za 3 otroke, ce si upas.

Do tega vikenda sem vsak dan delal do 2h ponoči in vstajal ob pol osmih zjutraj za standup. Vikendi so bili vse, kar mi je se ostalo.
Tko da ne ti meni, kdo koliko dela.
 
Nazadnje urejeno:

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.321
3.376
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Prav danes sem po radiu poslušal trgovko, ki je rekla, da je morala dati odpoved, ker drugače ne more pedenati treh otrok, dva šolarja in dvoletnika.

Žal ni edina... Poznam tri v turizmu, ki so danes "dobile" - dve sta dobili odpoved zaradi otrok, ena pa, ker so zaprli firmo... Samo danes, o prejšnjih tednih in mesecih ne govorim... Kompas je odpustil cca 150 ljudi... Jupi, a ne?.