Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.598
-208
113
Nevem kako je pri vas na Pagu, pri nas ni potrebe da bi več kot 2-3 x na mesec šli v trgovino, trenutno je pa samo za hrano odprto. Tako da greš v šoping z listkom in to je to.
Res pa je da v shrambi imamo zamrzovalno škrinjo in ne gum.
Saj se je vedelo da bo slabo v jeseni, in kdor je hotel se je pripravil. Je pa res da če pol poletja pa vsak vikend letaš okol potem res nimaš časa.

kaj se pa lahko tako grozno pripraviš čez poletje?? A imaš v skrinji salame, kruh, sir, pašete, testnenine, razne omake, sadje, zelenjavo?

Če ti rabiš pol poletja, da nafilaš skrinjo, pol je pa tud pri teb kej narobe.

dej, sama foušija te je.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.427
9.367
113
Kje se jemljete vsi net Einsteini? Generaciji 50+ je res simpl naročat preko neta ja. Še generacija 30 - 50 ima velik procent ljudi, ki ne rabijo neta, da zadihajo zjutraj in služijo svoj denar. Ti si isti rang, kot idiot pred Zdr. domom, ki bakici pri 75 na vratih reče, da mora iti domov izpolnit obrazec na netu najprej.
Prek neta se že da, sam miki, očitno to ljudje dejansko uporabljajo, ker je gužva in je prost termin kr težko dobit.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.598
-208
113
Malo prebiram americane, opazujejo kako so se dvignile stevilke v Evropi in kako je npr Češka uspela zelo divje stevilke v relativno kratkem casu zajeziti. Prihaja Thanksgiving, kar bi lahko bila pri njih tempirana bomba, že itak nimajo v ZDA bleščečih številk (kljub vsemu so ta trenutek 5× boljši kot mi), ampak so resne skrbi, da bo pri njih totalno sr*nje, če jim bodo številke res pobegnile.
Nemci so tudi napovedali 5-mesečne ukrepe (da se ne gredo jo-jo: odpiranja za dva tedna in potem zapiranja nazaj).
Realno gledano nas čaka zmeren lock-down do pomladi (kako zmeren bo, bomo pa sami naredili).

kje bi se dalo videti, kakšne ukrepe točno imajo nemci? ker za 5 mesecev narest lock-down je tud za DE lahko pogubno...
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.500
4.619
113
kje bi se dalo videti, kakšne ukrepe točno imajo nemci? ker za 5 mesecev narest lock-down je tud za DE lahko pogubno...
Njihov lockdown je hudo ohlapna zadeva. Pri nas bi ploskali z ušesi, da bi imel tak "lockdown". Šole odprte, gospodarstvo laufa, trgovine v večini bodo odprte, restavracije tudi...skratka ni to lockdown by Kaco/Gantar..
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
kaj se pa lahko tako grozno pripraviš čez poletje?? A imaš v skrinji salame, kruh, sir, pašete, testnenine, razne omake, sadje, zelenjavo?

Če ti rabiš pol poletja, da nafilaš skrinjo, pol je pa tud pri teb kej narobe.

dej, sama foušija te je.
Ja nafilaš jo sproti z zelenjavo in mesom. Paštete pa konzerve imaš lahko zraven gum. Ajd pa moko tud.
A nobeden doma ali pa na vikendu/morju nima vrtička da si pridela kaj domačega ? Kakšno jablano da nabere jabolk?
Zadnjič bil dimnikar in rekel da ima letos zelo veliko dela, ker so vse vikende okupirali iz mest in so hoteli imeti pregledane dimnike.Tako da eni so pripravleni, je pa res da na morju lahko celo leto ješ ribe in druge morske žvali .
 
19. jul 2007
2.820
1.536
113
Mimogrede, komu se zdi zdravo, da se za vstop v trgovino stoji v vrsti na dežju in mrazu?
Ob dežju bi vsekakro svetoval dežnik.

Aja, še en nasvet (ki je meni samoumeven, se mi pa dozdeva, da se je to malo poizgubilo), če imaš občutek, da je nekdo v vrsti za kogar ni primerno, da stoji predolgo v vrsti, mu odstopiš prednost (ja, za znaten delež ljudi pa bo svež zrak dobro del)
 
19. jul 2007
2.820
1.536
113
1605526631823.png
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.598
-208
113
Ja nafilaš jo sproti z zelenjavo in mesom. Paštete pa konzerve imaš lahko zraven gum. Ajd pa moko tud.
A nobeden doma ali pa na vikendu/morju nima vrtička da si pridela kaj domačega ? Kakšno jablano da nabere jabolk?
Zadnjič bil dimnikar in rekel da ima letos zelo veliko dela, ker so vse vikende okupirali iz mest in so hoteli imeti pregledane dimnike.Tako da eni so pripravleni, je pa res da na morju lahko celo leto ješ ribe in druge morske žvali .

no dej... ne bodi pameten. Veš da nimajo vsi enakih pogojev niti za shrambo niti za pridelavo. K da folk hodi samo po moko v trgovino. In ja, treba je hodit v trgovino na 14 dni, če hočeš kolikor toliko raznovrstno in sveže jest.

Dopuščam možnost, da si en izmed Doomsday prepers in imaš v stalažah robe za 2 leti življenja. v tem primeru se opravičujem za ugovarjanje.
 
  • Haha
Reactions: sandra

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
no dej... ne bodi pameten. Veš da nimajo vsi enakih pogojev niti za shrambo niti za pridelavo. K da folk hodi samo po moko v trgovino. In ja, treba je hodit v trgovino na 14 dni, če hočeš kolikor toliko raznovrstno in sveže jest.

Dopuščam možnost, da si en izmed Doomsday prepers in imaš v stalažah robe za 2 leti življenja. v tem primeru se opravičujem za ugovarjanje.
Pozabljam da je enim bližnji diskont nadomestil hladilnik in zamrzovalnik.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Ja nafilaš jo sproti z zelenjavo in mesom. Paštete pa konzerve imaš lahko zraven gum. Ajd pa moko tud.
A nobeden doma ali pa na vikendu/morju nima vrtička da si pridela kaj domačega ? Kakšno jablano da nabere jabolk?
Zadnjič bil dimnikar in rekel da ima letos zelo veliko dela, ker so vse vikende okupirali iz mest in so hoteli imeti pregledane dimnike.Tako da eni so pripravleni, je pa res da na morju lahko celo leto ješ ribe in druge morske žvali .
Imam pol skrinje zelene solate, ker imamo radi ledenko. :fredi:
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.406
2.161
113
Ja v kontekstu z delovnim taboriscem....očitno ne najde drugih izzivov v lajfu kot kako odvihrat na Pag čez ovinke z porabo pod 5.5....

Očitno mu je treba pokazat še kakšno drugo idejo v življenju! Če živi v hiši mu dela okoli nje in v njej v takem času ne bi smelo zmanjkat....
Telih 4,5 litra jaz še vedno ne razumem. Jaz ko grem z motorjem na jadranko ne gre poraba pod 6 litrov.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.945
113
Prav gotovo so trenutni ukrepi zelo problematični za tiste, ki imajo tak posel, da so morali vrata zapreti. Ali za starše mlajših otrok zaradi šolanja od doma. Za njih to ni hec.
Zame pa ... Ne vem točno, kaj se je sploh spremenilo. Več delam od doma, ampak sem se tega počasi naveličal in začenjam pogosteje hoditi na delovno mesto. K sreči sodelavec v pisarni nima take potrebe in lahko grem, kadar se mi zjutraj zazdi, da bi šel. Aja, pa ena vodena rekreacija odpade. Tekaški krog sem prilagodil, da v primeru, ko grem po svetlem, ne letim naravnost v sosednjo občino. Preživel bi tudi, če bi bil omejen na svojo parcelo, ker je malo večja. Ko grem k staršem dobro uro vožnje daleč, si pač sprintam tisto izjavo. Očitno pa policisti v tej jesenski sezoni niso preveč alergični na "tuje" tablice, ker sem jih parkrat videl, pa me še niso ustavili. Spomladi je bilo drugače. Masko nosim, ko grem v trgovino ali dokler sem v bližini hiš.
Res so težki ti ukrepi. Ne vem, če bom preživel.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.579
1.065
113
ksz

Od jutri prepovedano uživanje hrane in pijače na javnih površinah. Torej, če greste kam na daljši sprehod ne nosit s sabo vode, ker je tako ali tako ne smete popiti. Sploh, če imate to nesrečo, da ste v kateri od turistično bolj zanimivih občin, kjer redarji lovijo sprehajalce v katerem od prekrškov, da malo napolnijo proračun.
Glede na dinamiko spreminjanja ukrepov, si pa itak vedno v kakšnem prekršku.