Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.321
6.531
113
Kaj pomeni sterilni svet je ze tista ginekologinja povedala. Ce kdo ne ve imamo v telesu vec bakterij, kot je nasih celic. Sterilnost pomeni smrt.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Model je gradil smiselnost svojih ostalih hipotez na (napačnem) predvidevanju, da je covid za otroke neškodljiv. Tako, da to ni ravno zanemarljivo. Enako kot bi rekel, covid nobenemu odraslemu človeku ni škodljiv pa čeprav dobro vemo, da umirajo ljudje vseh starosti in v vseh zdravstvenih stanjih. Ja, večinoma so to starejši in s pridruženimi boleznimi ampak umirajo pa tudi mlajši in popolnoma zdravi tako da je taka posplošitev potem totalna brca v temo. In identično je pri otrocih in trditvi, da je covid za njih pa neškodljiv. Veliko več kot deset otrok ima dolgoročne posledice in to samo v SLO ter šele pri tako majhni okuženosti/prekuženosti prebivalstva kot ga imamo.

Veliko več otrok kot 10 ima posledice zaradi prejetja antibiotika/oreščkov/jajc/žitaric ipd.

Tvoja kovid logika potem sledi, če nekemu minimalnemu promilu otrok škodi, prepovedat za vse?

Ker mi pol kurca ni jasna tvoja logika vpitja o tem kako otrokom kovid škodi. Kovid otrokom škodi na nivoju gripe, angine ali pljučnice. Nekateri zelo maloštevini najebejo (sicer te bi kovid, pljučnica, gripa,....enako prizadela) , 99,9% ostalim pa na srečo ni nič.

In če je kovid potem danes tak problem, zakaj prejšnja leta nismo dramili ob gripah, pljučnicah, anginah, katere so se krepko masovnejše pojavljale v šolah in vrtcih, kot bilokje drugje?
Kovod hinavci ste itak izgubili kompas. Kovid, kovid, kovid, da so prejšnja leta enak če ne hujši masaker delali respiratorni virusi v kompletu, pa nobenega ni brigalo.

Letos in lani pa kot da bi morale biti bolnišnice prazne in nebi smel nihče umreti.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.264
-8.464
113
Dejmo raje govoriti striktno samo o sosedovem kurniku. Tam še ni bilo okužbe, torej covid ne obstaja. Drži?


Dej za trenutek uporabi pamet. Koliko je bilo letos bolnih Z UKREPI in koliko jih je bili lani BREZ UKREPOV. Tukaj se skriva nekaj zelo pomembnega. Boš pogruntal kaj?
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Dejmo raje govoriti striktno samo o sosedovem kurniku. Tam še ni bilo okužbe, torej covid ne obstaja. Drži?


Dej za trenutek uporabi pamet. Koliko je bilo letos bolnih Z UKREPI in koliko jih je bili lani BREZ UKREPOV. Tukaj se skriva nekaj zelo pomembnega. Boš pogruntal kaj?

Ne seri zdej z bedarijami. Debata je bila o otrocih kot drami Matey.

Gripa in prehladi ter angine in ostali respiratorni virusi, prav tako na otrocih povzročajo dolgoročne posledice.

Letos in lani imamo samo 1 virus ki je "nevaren". Prejšnja leta jih je bilo pa krepko več.

Če si v enem letu seštel pljučnice, angine, gripe,.... pri otrocih, si prišel na cifro x10 kar je kovid sproduciral.
% dolgoročnih posledic je pri vseh ostalih respiratornih boleznih približno enak kot je pri kovidu.

Zato ponavljnam vprašanje. Zakaj hinavci prejšnja leta niste zahtevali testov, mask, distance, ukinitve krožkov in hobijev v šolah?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Zanimivo. Ko sem pa jaz kaksen teden nazaj zagovarjal zastonj testiranja zaradi diskriminacije, sem bil pa delezen posmeha.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.621
14.316
113
Veliko več otrok kot 10 ima posledice zaradi prejetja antibiotika/oreščkov/jajc/žitaric ipd.

Tvoja kovid logika potem sledi, če nekemu minimalnemu promilu otrok škodi, prepovedat za vse?
Ne gre za mojo covid logiko ampak za tvoje in darjanovo pa še čigavo nedojemanje mojega pisanja nasploh. Berite počasneje in v kontekstu pa bo morda bolje.

Ker mi pol kurca ni jasna tvoja logika vpitja o tem kako otrokom kovid škodi. Kovid otrokom škodi na nivoju gripe, angine ali pljučnice. Nekateri zelo maloštevini najebejo (sicer te bi kovid, pljučnica, gripa,....enako prizadela) , 99,9% ostalim pa na srečo ni nič.
Vidim ja, da ti pol kurca ni jasno pa še marsikomu drugemu tudi ne. Če nekaj ne škodi, potem NE ŠKODI. Če pa škoduje - pa čeprav majhnemu deležu otrok - pa še vedno ŠKODI. In darjan naklada, da ne škodi kljub temu, da imaš mnogo raziskav in članke, ki pravijo nasprotno in vse kar počnem jaz je to, da ga popravljam pri temu konstantnemu navajanju napačnih dejstev. Me prav zanima kako bi razlagali o neškodljivosti otrokom če bi zbolel tvoj/njegov otrok in kot posledico imel recimo okvaro srčne zaklopke do konca življenja.

Kovod hinavci ste itak izgubili kompas.
Če nekoga popravljam pri navajanju napačnih dejstev, me to ne naredi hinavca, še manj covid hinavca. Ampak, ker ti pol kurca ni jasno potem prideš tudi do zaključka, ki ni pol kurca vreden.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: jonny77 in jest5

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.321
6.531
113
Tvoje navajanje minimalnih % je na pragu statisticne napake.
Se vedno imamo pri nas 0% smrti otrok zaradi kovida, medtem ko je zaradi gripe ze kdaj kak otrok umrl.
Kot da bi ti pisal da pitje vode ne skodi, jaz pa bi dal studijo kjer pise ce spijes 100l na dan bo to imelo posledice.