Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

sousis

Guru
16. nov 2019
1.532
1.021
113
Če je treba ob takem vremenu (kot je zdaj ko so doma in nič ne kaže da bi se utegnilo spremeniti) otroku ali njegovim staršem povedat naj gre ven potem mu ni pomoči.

Če je otrok na zoomu cel dan (ker očitno to nekateri želijo), starš pa tudi (na zoomu ali računalniku in dela od doma), kdaj naj točno čez dan gre ven? Opcija je popoldne, tema je pa ob 17h.

Pri nas eni debili zahtevajo celodnevno zoom-anje, da so nonstop vsi prilimani na zaslone, učiteljica in otroci.

Sicer pa evo uradna navodila Zavoda RS za šolstvo - odsvetujejo videokonference:
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.768
3.622
113
Ni treba bit posebno bister, da najdeš dovolj glup izgovor, da ne moreš ven. In ni treba biti posebno neumen, da ti to uspe narest. Vsak dan. Brez navodil šole.
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy in sad

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.331
1.350
113
Starsi pa vrsijo pritisk in zahtevajo videokonference, ker mislijo, da bodo otroci od njih odnesli isto kot, da bi bili v soli. Ne gre to z OS.
V manjsih skupinah ja, ne pa cel razred na enkrat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Če je otrok na zoomu cel dan (ker očitno to nekateri želijo), starš pa tudi (na zoomu ali računalniku in dela od doma), kdaj naj točno čez dan gre ven? Opcija je popoldne, tema je pa ob 17h.
Od domneve, "da očitno to nekateri želijo", do "je otrok na zoomu cel dan".
Urnik so dobili, gre za tri ali štiri šolske ure na dan. Kako to razvlečeš do 17h?
Starsi pa vrsijo pritisk in zahtevajo videokonference, ker mislijo, da bodo otroci od njih odnesli isto kot, da bi bili v soli. Ne gre to z OS.
V manjsih skupinah ja, ne pa cel razred na enkrat.
Še vedno boljše da pouk oz. vsaj del pouka poteka preko videokonferenc.
Spomladi je "pouk" potekal dopisno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.459
4.569
113
Na naši šoli (ne vem kako imajo ostali učitelji) imajo zastavljeno takole (4. razred):

Na Arnes učilnici so pod eno temo dobili naloge za cel teden za vse predmete oz. nekaj se bo dodalo še čez teden. So smernice koliko naj bi otrok rešil vsak dan, lahko pa si sam nekoliko prerazporeja. Za likovno imajo nalogo, ki jim bo danes recimo vzela uro do dve, učiteljica je tudi pripravila video, kako se lotit naloge.
Vsak dan bodo imeli eno zoom konferenco, kjer bodo morali ali pokazati kaj so naredili tisti dan ali pa bodo predelovali snov, ponavljali, itd.

Za reševat ni malo, si pa vsekakor ne predstavljam, da bo tega toliko, da otrok ne more iti ven, oz., če bi bilo tega toliko in bo kar sedel, ga bom že jest vrgel ven. Gibanje pa je res zadnje, kar bi jim moralo manjkat v teh časih. Razumem tiste, ki trenirajo nekaj in nimaš kvalitetnih treningov, ampak povprečen otrok, ki rabi samo gibanje...dopoldan ko delaš ga naženeš ven vsaj na zrak, popoldan pa greš z njim malo naokoli pa je. Ali pa tudi po 17.00, ko je tema, mi večinoma hodimo takrat, ker ni boljše zabave, kot baterija v otrokovih rokah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic in sad

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Drug teden pa vsi v šole, potem pa karantene da boste lahlo spet jokali.
Po kosilu ven na sonček, magari za pol ure. Vitamin D.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.532
1.021
113
Mi se organiziramo po pameti, sploh v nižjih razredih se mi ne zdi nič tragičnega, če kakšne stvari ne naredi (npr. likovno), še posebej če bo namesto tega šel ven žogo brcat. Ampak imamo že ene starše sončkov, ki so pisali ravnateljici, da je 5 telekonferenc na teden absolutno premalo in da otroci že imajo zaradi tega neverjetne luknje v znanju in kajjazvemkaj. Gre mi pa na jetra, da moram zdaj točno ob 9h zjutraj vsako jutro imet otroka pripravljenega na telekonferenco (ker 7letnik še ne obvlada 5 MS accountov, Arnesov itd), pa se pol tam pred kamero spakuje in ignorira učiteljico, ker raje gleda sošolce, ki se isto tako spakujejo. Mah, kakorkoli bi se organizirali ne bi bilo ok.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
naj najprej povem da tudi meni tole nič ne paše ampak žal tako je. saj se vidi da malo manj postam ker ni časa vidi pa se kdo še vedno lahko naklofa konkretne cifre samega jamranja. ne pravijo zastonj da "kdor jamra ma še kej za uzet" oziroma nekaj podobnega.

sem se pa spomnil na svoje čase v osnovki/srednji in se spominjam vedno kakšnega športnika kateri je manjkal TUDI po pol šolskega leta (smučarji nasploh). trenutno kar še pride do mene od teh ljudi je da živijo čisto ok, niso nobeni polpismeni klošarji pod mostom. res redko kdo pa deluje kaj v zvezi s športom.
sedaj pa mi tukaj po alterji jamrajo starši kateri imajo take sončke da so oh in sploh geniji in direkt za na faks in jih bo uničilo eno slabo šolsko leto za celo življenje?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.762
5.711
113
tlele je materiala za smeh puno. Otroci so sami ubersonneji, superlativi ne opišejo dovolj njihovih sposobnosti. Učitelji so vsi zanič, nimajo posluha za njih, ne znajo izvleči optimuma, sami bi to 100x bolje. kar seveda povejo in utrujajo potem durh na durh s svojimi pogledi in načini. Evo, zdaj je šansa! v teh tednih bi morali pod taktirko staršev prosperirati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in cappy

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.459
4.569
113
naj najprej povem da tudi meni tole nič ne paše ampak žal tako je. saj se vidi da malo manj postam ker ni časa vidi pa se kdo še vedno lahko naklofa konkretne cifre samega jamranja. ne pravijo zastonj da "kdor jamra ma še kej za uzet" oziroma nekaj podobnega.

sem se pa spomnil na svoje čase v osnovki/srednji in se spominjam vedno kakšnega športnika kateri je manjkal TUDI po pol šolskega leta (smučarji nasploh). trenutno kar še pride do mene od teh ljudi je da živijo čisto ok, niso nobeni polpismeni klošarji pod mostom. res redko kdo pa deluje kaj v zvezi s športom.
sedaj pa mi tukaj po alterji jamrajo starši kateri imajo take sončke da so oh in sploh geniji in direkt za na faks in jih bo uničilo eno slabo šolsko leto za celo življenje?
Se strinjam, vendar bi bil že čas, da se vodilni nehajo sprenevedat, da je tak sistem (ali pomanjkanje sistema) čisto ok in gre vse super naprej. Potrebno bo nehat lagat in narediti vse, da se čim prej vzpostavi prvotno stranje. Sedaj pa človek dobi občutek, da so vodilni več kot prepričani v odličnost ukrepov, uspešnost sistema in bodo vlekli in vlekli v nedogled oz. se naslednjič zelo hitro zopet odločili zanj. Na koncu pa zahtevali od vseh enake rezultate kot ob normalnem šolanju.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
mogoče, jaz sicer takega občutka nisem dobil. prav obratnega sem dobil - zavedajo se da otroci morajo biti v šolah in da ta način ni ekvivalent fizični prisotnosti.

jaz lahko samo rečem kapo dol mojemu delodajalcu da je življenski ter razumevajoč. vsaj zaenkrat - se krepijo pritiski od drugih družinskih članov tega delodajalca(družinsko podjetje). vem pa da nima vsak te sreče in so res zaj*bani časi za vse strani.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Sniper

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.459
4.569
113
mogoče, jaz sicer takega občutka nisem dobil. prav obratnega sem dobil - zavedajo se da otroci morajo biti v šolah in da ta način ni ekvivalent fizični prisotnosti.

jaz lahko samo rečem kapo dol mojemu delodajalcu da je življenski ter razumevajoč. vsaj zaenkrat - se krepijo pritiski od drugih družinskih članov tega delodajalca(družinsko podjetje). vem pa da nima vsak te sreče in so res zaj*bani časi za vse strani.
To je pa bistvo vseh težav. Ogromno delodajalcev ne razume ali pa noče razumet situacije staršev. Razumem, da je njim vseeno in hočejo, da je delo narejeno. A občutka za situacijo nimajo nobenega. Imam primer zelo blizu, ko se v firmi požvižgajo na vse skupaj. Ne omogočajo dela od doma (pa bi ga lahko), ne poznajo bolniških, ne poznajo nege, ne poznajo Covid odsotnosti. Pritiski na zaposlene so strahotni. In potem ima šef dva otroka, ki sta seveda non stop pri starih starših in sploh ne vidi problema pri ostalih, ki tega luksuza nimajo ali ga zaradi Covida ne morejo koristiti.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
To je pa bistvo vseh težav. Ogromno delodajalcev ne razume ali pa noče razumet situacije staršev. Razumem, da je njim vseeno in hočejo, da je delo narejeno. A občutka za situacijo nimajo nobenega. Imam primer zelo blizu, ko se v firmi požvižgajo na vse skupaj. Ne omogočajo dela od doma (pa bi ga lahko), ne poznajo bolniških, ne poznajo nege, ne poznajo Covid odsotnosti. Pritiski na zaposlene so strahotni. In potem ima šef dva otroka, ki sta seveda non stop pri starih starših in sploh ne vidi problema pri ostalih, ki tega luksuza nimajo ali ga zaradi Covida ne morejo koristiti.
Kaj ne razume, ti si pri njemu da delaš čimveč za čimanj denarja. Če ti ni prav greš drugam, ker ve da ji že pet drugih čaka za tvoj del.
Drug je pa da se ti odločajo da ne jemljejo žensk ker so preveč odsotne in to se bo samo stopnjevalo če bo šlo tako naprej.