Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

luka51

Guru
16. avg 2007
14.315
5.601
113
Kaj te je zmotilo, ozrioma kaj ne razumem?
Povsem resno vprašanje.
PS: Uporabljam (zeeeelo poredko) brezplačno verzijo easistenta.

PPS: Da bo povsem jasno, kaj mi res dvigne pritisk. Dejstvo da privatna firma prodaja podatke, ki sploh niso njena last. (Pa ne mi sedaj s semantiko, da ne prodaja podatke same, ampak prodaja poenostavlja dostop do njih).
Nič ne razumeš...
eAsistent ni stvar namenjena staršu. To je 0.001% vsega kaj je zadaj. Nobeni podatki se ne prodajajo. Vedno imaš dostop do teh podatkov brezplačno. Samo pač ne preko eAsistenta.
Ti niti ne rabiš eAsistena. Niti osnovne verzije ni potrebno aktivirat. Še vedno lahko dobiš pomembna obvestila preko otroka ali po klasični pošti, tudi telefonski klic obstaja.
Ampak verjemi, da je za obe strani lažja komunikacija preko eAsistenta kot klicanje ali peš posta ali pa preko otroka, ki določene stvari rad pozabi povedat.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.502
6.241
113
osnovno verzijo je potrebno aktivitrati. Vsaj pri nas, ker drugače ne moreš odjaviti malice in napovedati odsotnosti v vrtcu.

Vem, kaj hočeš povedati, vse lepo in prav, ampak spet je zadeva ekskalirala do te mere, da v osnovi lahko razbremeni in olajša delo, ki so ga imeli prej z raznimi dnevniki in obvestili na roke, komunikacijo med sabo ipd, ampak na ta račun do dodali še par novih stvari s tem ljudi še bolj obremenili vse skupaj, kot je bilo prej. Zahtevam in željam pa ni konca, katerih izvedba je sedaj sila enostavna, ampak 100 takih stvari na dan... Iz dežja pod kap, bi se temu reklo.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.315
5.601
113
Ni res.... Še vedno imaš možnost odjavit preko maila ali po telefonu. Nikoli ni samo en kanal. Nihče te ne more prisilit v uporabo eAsistenta kot edine možne komunikacije. Ni zakonske podlage.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.502
6.241
113
ja, pri nas ne... očitno točno to ni nobenega zmotilo. glede na to, da je zame (starša), ki proces štartam povsem vseeno ali zaženem gmail ali easistenta, ne težim s tem. dokler je tako in brezplačno, res ni problem. je pa res, da sem prvih kar nekaj obvestil za starše spustila, ker so obveščali preko easistenta. jaz ga ne odprem, če ga ne rabim, kar pomeni za vse 3 otroke ene parkrat letno. in zdaj pač obkljuka ali kaj naredi, da naj pošlje obvestilo še na navaden mail. Če pa kje obstaja opcija v easistentu, da pošlje tudi samo obvestilo, da je nekaj tam za pogledat, pa tudi s tem lahko neham težiti. Ker zdaj je tako, da naj bi jaz redno preverjala, če mi ima kdo kaj povedati, tega pa ne bom počela.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.315
5.601
113
Tudi pri vas je tako. Samo ti si pač zagrabla na eAsistent.
Tudi eAsistent ti pošlje obvestilo na mail.
1604740745412.png
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.502
6.241
113
Jao meni. Jaz imam to vklopljeno, od prvega dne, se ko smo na papirju vpisnico izpolnjevali, AMPAK ko učiteljica pošlje kako sporočilo v easistenta ima možnost nastaviti ali naj pošlje obvestilo o tem na email ali ne. V slednjem primeru je popolnoma vseeno kaj imam jaz nastavljeno, če tega ona nima tako nastavljeno, je edina varianta da vem, če redno spremljam easistenta.

teh nastavitev, ki jih ti zgoraj kazes, jaz nimam. Lahko izberem, da ne ne smejo sploh o ničemer elektronsko obveščati. minimalna, kar je to, kar ti zdaj govorim, da moram gledati sama easistenta, če se me učiteljica ne usmili in ona preko svojega profila ne zahteva, naj se me obvesti po mailu. pol imam pa še seveda možnost nadgraditi paket in dobim to, kar mi ti kazes in oni temu pravijo "prilagodljivo SMS in email obveščanje".

eAsistent je kar je in na relaciji stars-ucitelj ni bas nekaj. Nobene resne prednosti z izjemo mrbit lažjega obveščanja učiteljev starsev, ker jim program naredi mailing listo. razen za denar cuzat za stvari ki so z vzgojnega stališča faljene in bremenijo učitelja za brez veze. Pa niti ne brez veze ampak v škodo tistega, za "katere se gre".
 
Nazadnje urejeno:

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.917
2.504
113
Saj snažilke bodo še vedno rabili in sociala bo - kakršna bo! Svjetlana!

p.s. kolikor mi je znano, je osnovna šola obvezna.

''I'm watching You'' by KameleON
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.315
5.601
113
Učiteljica nima nobene možnosti nastavit ali naj pošlje na mail ali ne.
Možnost ima samo izbrat naslovnika in stisnit pošlji. Oziroma pokaži mi kje naj tu izberem kam naj pošlje.
Vse je v tvojih nastavitvah ali želiš, da ti posreduje naprej. (lahko pa da nisi soglašala s tem, da se ti pošilja in je to seveda izključeno)
1604757877503.png


Tako so pa nastavitve iz strani šole za vsakega starša/skrbnika. Če nisi soglašala je izklopljeno.
ea.jpg


Nastavitve iz prejšnjega posta ima vsak v eAsistentu. Izbereš ikono komunikacija in levo spodaj nastavitve in si v tistem kaj sem na prejšnji sliki pokazal. Tisto je slika eAsistent osnovnega brezplačnega računa. Ne plačujem nič, ker se mi zdi brezveze in imam vseeno na mail.
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.427
9.367
113
In twitko? Kaj bi rad povedal? Tvoji otroc delajo tole z odliko? Aja, pomoje jih nimaš. Aja, Svjetlana te moti? Nej te razsvetlim, tud Jožice Pajk in Marije Ravnohrib imajo nedaleč od nas težave. Nimajo vsi širokopasovnega dostopa in signal mobilne telefonije še ni povsod. Zato preden po SDSovsko diskreditiraš ta klic na pomoč, mal razmišljaj, če imaš sploh kako celico frej.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.502
6.241
113
luka51
Če je ona lagala mene, jaz tebe. Nisem dobila njenih sporočil na mail, so bila samo v inboxu na easisitentu. In ko sem ji rekla, da jaz tega ne gledam, je rekla, da bo označila da naj prepošlje tudi na mail, ki ga imam v easistentu kot kontaktnega. seveda vse ostale vsesplošne novoletne čestitke ravnatelja in ne kaka pomembna obča obvestila sem dobila na mail, samo tista namenjena zgolj meni ne. Na moji strani je bilo v easistentu vse, kot je treba.


Nastavitve iz prejšnjega posta ima vsak v eAsistentu. Izbereš ikono komunikacija in levo spodaj nastavitve in si v tistem kaj sem na prejšnji sliki pokazal. Tisto je slika eAsistent osnovnega brezplačnega računa. Ne plačujem nič, ker se mi zdi brezveze in imam vseeno na mail.

zdaj pa lahko greva čez moje nastavitve, ki jih imamo kao vsi enake:

tukaj imam vpisan moj mail in telefon, razdelka ne smeta iti prazna, lahko pa se najbr kaj zmislim...

in potem izbiram možnosti (paketov):

tukaj najbrž misliš, da sem imela izbrano zadnjo možnost, da nisem nikdar nič dobila. Kar ni res, imam minimalno komunikacijo od nekdaj.

in seveda, če jim dam 26 ojrov na leto:
 
Nazadnje urejeno:

pol3ni

Fizikalc
10. jan 2011
356
239
43
Idrija
Mene bolj zanima koliko časa bo tole trajalo.Na hčerini šoli jim je ravnateljica omenila,da obstaja velika verjetnost,da do novega leta verjetno ne pridejo več nazaj.
Razen če se bo epidemijološka slika občutno izboljšala.Govorim za dijake.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.502
6.241
113
ma nobeden ne ve, kako naj bi konec koncev. je pa seveda možnost, da bodo spuščali nazaj glede na starost. ne verjamem, da bodo 1-4. razred do novega leta doma. za dijake in študente je že drugače...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.315
5.601
113
luka51
zdaj pa lahko greva čez moje nastavitve, ki jih imamo kao vsi enake:

To si v zavihku GDRP, idi v zavihek Komunikacija

Glede tiste kaj lahko učeteljica označi sem ti pa že zgoraj odgovoril in maš tudi sliko. Ko si vpisovala otroka so te spraševali te stvari.. Kako lahko komunicirajo s tabo. Če si takrat dovolila in še vedno ne dobivaš (če je prišlo do kake napake) ji reči naj gre na razrednik -> starši -> uredi prejemnike in ti vklopi.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.502
6.241
113
zavihka komunikacija nimam nikjer drugje. Če odprem nastavitve kot si ti rekel, dobim pa tole:


teh printscreenov, ki si ti limal jaz nimam.

Zdaj dobivam, ker je ona nekaj naredila, ne jaz. jaz imam ves čas enako vse. se pravi je nekaj vklapljala pol?
 
Nazadnje urejeno:

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.381
1.380
113
luka51 v novejsih modulih lahko ucitelj izbere ali gre sporocilo samo po easistentu ali pa se na elektronski naslov. V starejsih verzijah/modulih pa to ne gre. Sola mora kolikor vem za nove funkcionalnosti v svojih easistentih placati.
Stars pa te opcije nima, sporocilo lahko poslje samo iz easistenta na easistent ali pa klasika po mailu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

luka51

Guru
16. avg 2007
14.315
5.601
113
Pa kaj kdo bere sploh? Sliko maš gor kako se to vklopi in kaj je možno nastavlat. Še nevodila kje razrednik vklopi če slučajno ne zna.

Jabe poglej pod sporočila, če nimaš komunikacije.

Je res, da vse šole ne plačujejo vsega. Ampak, če pričakujejo odjave preko eAsistenta morejo met to enejblano.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.502
6.241
113
Jaz take nastavitve nimam nikjer, misliš da nisem vsega že prvič pregledala, preden sem šla učiteljici težit? Pa zdaj se enkrat?

In glede na napisano, je meni učiteljica razložila točno tako, kot je ribičija opisal. Ona lahko izbere ali bo poslala samo v easistenta ali tudi na mail zraven.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.315
5.601
113
Gori so slike učiteljevega. Samo prva slika je za starše.

In če teh stvari nimajo omogočenih zahtevajo pa komunikacijo preko tega je žalostno....