Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Nič razen tega, da greš iz enega okolja ven. V easistentu imaš vse na kupu. Poklikaš starše katerim hočeš poslat ali vse skupaj ali vse starše in učence itd. Pač kombinacija po želji.
Če greš na mailu moreš met miling liste za vsako kombinacijo posebaj ali vpisovat vsakega posebaj. Skrivat maile ostalih staršev itd.
Pač iz vidika komunikacije učitelj-starš je eAsisent dooosti bolj priročn.

Je treba mail poslat vsem staršem učencev 4. in 5. razredov. Klikneš 4.r označi vse in 5.r označi vse, napišeš in pošlješ. Rešeno.
Kak boš v mailu zbiral vse starše?
Niti tega ni treba, mislim da ima easistent obveščanje že vgrajeno.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.140
3.610
113
Marlbor
Je šolanje na daljavo sploh obvezno? Poznam mladeniča, ki pravi da dijaki že ta teden ne sodelujejo na eni od srednjih šol v Mariboru.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.315
5.601
113
Šolanje na daljavo seveda ni obvezno. Lahko se otrok šola od doma in na koncu leta opravi razredni izpit (OŠ). Srednja šola pa itak ni obvezna.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.315
5.601
113
Kot lani? Ko so do 6.r napredovali z neomejeno negativnimi ocenami. Seveda po naročilu MIZŠ. Ker so si bogi. Pa si mel froce, ki celo leto (od 1. 9. dalje) niso naredili nič in je lepo šel v 7.r.
 
15. jan 2019
3.459
1.086
113
Šolanje na daljavo seveda ni obvezno. Lahko se otrok šola od doma in na koncu leta opravi razredni izpit (OŠ). Srednja šola pa itak ni obvezna.

Jap, samo če boš šolal otroka doma, moraš to javit do pričetka šolskega leta :)

89. člen
(uveljavitev pravice do izobraževanja na domu)
Starši najkasneje do začetka šolskega leta o izobraževanju otroka na domu pisno obvestijo osnovno šolo, v katero je otrok vpisan.

Po drugi strani pa se vidi, kakšen balast filajo po šolah...

Z izobraževanjem na domu mora učenec pridobiti vsaj enakovreden izobrazbeni standard, kot ga zagotavlja obvezni program javne šole.
Učenec opravlja preverjanje znanja, na podlagi katerega se ugotovi doseženi standard znanja. Doseženi standard znanja preverja osnovna šola, na katero je učenec vpisan.
Od 1. do 3. razreda se preverja znanje iz slovenščine in matematike. Na narodno mešanih območjih se v šolah z italijanskim učnim jezikom preverja znanje iz italijanščine in matematike, v dvojezičnih šolah pa iz slovenščine ali madžarščine in matematike.

npr za prvo triado

lepo samo slo in matematika

nobenih drugih neumnosti

in tako bi morali tudi sedaj

ne pa da dobimo obvestilo, da bo polna obveza... povsem so zaplezani :)
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.050
3.786
113
Samo na eno vprašanje mi odgovorite. Zakaj ko je šola v živo učitelj lahko potala ocene učencem in dijakom, zdaj ko je preko zooma jih pa ne more več? Ne glede na to ali gre za ustne ali pisne ocene. Zoom imajo vsak dan. In zakaj bi ocene moral pošiljat staršem?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.140
3.610
113
Marlbor
Samo na eno vprašanje mi odgovorite. Zakaj ko je šola v živo učitelj lahko potala ocene učencem in dijakom, zdaj ko je preko zooma jih pa ne more več? Ne glede na to ali gre za ustne ali pisne ocene. Zoom imajo vsak dan. In zakaj bi ocene moral pošiljat staršem?
To je verjetno neka finta z varovanjem osebnih podatkov. Lahko bi ob dijaku bil prisoten kak kolega, pa bi zvedel kakšno oceno je dobil.
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.050
3.786
113
Kot lani? Ko so do 6.r napredovali z neomejeno negativnimi ocenami. Seveda po naročilu MIZŠ. Ker so si bogi. Pa si mel froce, ki celo leto (od 1. 9. dalje) niso naredili nič in je lepo šel v 7.r.

Jaz se za ostale kaj dosti ne sekiram če ostanejo idioti. Za na alterju nabijat bo dober tudi če celo oš ne prebere ene knjige. Itak je to samo balast.

To je verjetno neka finta z varovanjem osebnih podatkov. Lahko bi ob dijaku bil prisoten kak kolega, pa bi zvedel kakšno oceno je dobil.

Kaj je v razredu drugače kar se tega tiče? Kakšni varovanje podatkov? Kdor želi oceno prek easistenta naj plača kdor bi jo zastonj jo lahko na enak način kot prej v razredu zdaj prejme preko šolske ure na daljavo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.140
3.610
113
Marlbor
Jaz se za ostale kaj dosti ne sekiram če ostanejo idioti. Za na alterju nabijat bo dober tudi če celo oš ne prebere ene knjige. Itak je to samo balast.



Kaj je v razredu drugače kar se tega tiče? Kakšni varovanje podatkov? Kdor želi oceno prek easistenta naj plača kdor bi jo zastonj jo lahko na enak način kot prej v razredu zdaj prejme preko šolske ure na daljavo.
V razredu ni oseb, ki niso del izobraževalne skupine. Pri online šolanju tega ne moreš zagotoviti.
Ko je v razredu kak praktikant, študent, mora v času podeljevanja ocene zapustiti učilnico. Red je red, zakoni so pač takšni.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.315
5.601
113
Samo na eno vprašanje mi odgovorite. Zakaj ko je šola v živo učitelj lahko potala ocene učencem in dijakom, zdaj ko je preko zooma jih pa ne more več? Ne glede na to ali gre za ustne ali pisne ocene. Zoom imajo vsak dan. In zakaj bi ocene moral pošiljat staršem?
Ker je priporocilo mizš, da se ne ocenjuje. Drugace pa brez problema potala ocene če se upošteva javnost ocenjevanja.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ja ampak ti moreš vseeno spesnit sporočilo in obkljukat prejemnike. Avtomatsko se nič ne pošilja, če to misliš.
Si ziher?

1604689094311.png
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.315
5.601
113
ja kaj? To maš easistent za starše in to so podaki, ki jih prikazuje. Konec koncev plačuješ to storitev. To nima nobene veze z komunikacijo.
 
19. jul 2007
2.820
1.536
113
Kdor želi oceno prek easistenta naj plača kdor bi jo zastonj jo lahko na enak način kot prej v razredu zdaj prejme preko šolske ure na daljavo.
Jaz si pa želim, da se učitelj ukvarja s bolj pomembni stvarmi, npr učenjem otrok, kot pa je vnašanje ocen v e-asistenta.
(če jih vnaša v okviru rednih obveznosti zaradi drugih razlogov, npr. vodenje šolske evidence, ni potem nobenega razloga, da je potrebno to posebej plačevati)
(če učitelji vnašajo ocene v prostem času - nadurno in so potem plačani za to delo iz asistenta, jim pa kot lastnik (zakoniti skrbnik otroka) osebnih podatkov prepovedujem trgovanje z njimi)
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad