Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

luka51

Guru
16. avg 2007
14.315
5.601
113
Pa dobro kaj ti ni jasno?
Plačljiv eAsistent za starše ocene prikazuje, ker je to en del plačljive storitve. Tu nima učitelj nič veze. Odločitev starša ali bo za to plačeval ali ne.
Jaz sem pisal o komunikaciji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

luka51

Guru
16. avg 2007
14.315
5.601
113
Jaz si pa želim, da se učitelj ukvarja s bolj pomembni stvarmi, npr učenjem otrok, kot pa je vnašanje ocen v e-asistenta.
(če jih vnaša v okviru rednih obveznosti zaradi drugih razlogov, npr. vodenje šolske evidence, ni potem nobenega razloga, da je potrebno to posebej plačevati)
(če učitelji vnašajo ocene v prostem času - nadurno in so potem plačani za to delo iz asistenta, jim pa kot lastnik (zakoniti skrbnik otroka) osebnih podatkov prepovedujem trgovanje z njimi)
Pol se pa čudimo, da je tako stanje kot je.
Tebi je sploh jasno kaj je eAsistent?
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
14.315
5.601
113
Ne zagovarjam. Ima svoje prednosti in slabosti. Ko črto potegneš je še vedno dosti bolje kot stari način vpisovanja v dnevnike.
Razpizdi me pa ko folk komentira pa se mu niti 1% sanja ne sploh ka je to.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi in 8888

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Pa dobro kaj ti ni jasno?
Plačljiv eAsistent za starše ocene prikazuje, ker je to en del plačljive storitve. Tu nima učitelj nič veze. Odločitev starša ali bo za to plačeval ali ne.
Jaz sem pisal o komunikaciji.
Noben ti preko komunikacijskih kanalov ne bo pošiljal ocen. Ne preko eA, ne preko maila.
Ker ima vsak učitelj, sploh na predmetni stopnji, pod sabo tam 150 in več učencev.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.315
5.601
113
Kaj je kdo govoril o pošiljanju ocen preko komunikacije sploh?
Začelo se je kaj je plačljivo in zakaj ne po mailu. Daj preberi nazaj no.
Plus vidim, da ti niti ni kaj preveč jasno kaj vse pada pod eAsistent...
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
1604695669171.png


1604695718277.png


1604695847492.png


Menili smo se o obveščanju o ocenah.
Čemu si pa ti repliciral?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.315
5.601
113
Vidim, da si ene par postov vmes spustil. Ker jaz že od začetka govorim samo o komunikaciji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tofsy

luka51

Guru
16. avg 2007
14.315
5.601
113
Aja pa še glede tega kako šola mora uporabljat eAsistent. Vsaka bi šla z veseljem na kaj drugega. Samo pokažite alternativo.
Pa ne pozabit na GDRP in vse te pizdarije zadaj, ki se morejo upoštevat.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ne vem, kje sem kaj spustil, ampak nima veze. Ocene lahko vidiš v plačljivem eA (maš prav) ali v testnem obdobju (kar je v bistvu isto, samo plačal ali odpovedal še nisi).

Če tega nimaš, jih izveš na govorilnih ali ob koncu ocenjevalnega obdobja, oz od froca, če ti kaj pove.
Alternativa eA bi bilo normalno opravilno sposobno ministrstvo, ki bi šlo v naročilo "lastnega produkta" za celo državo in brez nategovanja.
Tako imamo pa eno stvar, ki s strani ministrstva ni predpisana, ni obvezna, samo imet jo moraš. Prostovoljni mus. (kot oksimoron, imenovan "odreditev samoizolacije").
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.050
3.786
113
Jaz si pa želim, da se učitelj ukvarja s bolj pomembni stvarmi, npr učenjem otrok, kot pa je vnašanje ocen v e-asistenta.
(če jih vnaša v okviru rednih obveznosti zaradi drugih razlogov, npr. vodenje šolske evidence, ni potem nobenega razloga, da je potrebno to posebej plačevati)
(če učitelji vnašajo ocene v prostem času - nadurno in so potem plačani za to delo iz asistenta, jim pa kot lastnik (zakoniti skrbnik otroka) osebnih podatkov prepovedujem trgovanje z njimi)

Učitelj popravi teste in jih pri uri razdeli in tukaj se zadeva konča. Ko pa je učenec vprašan tudi na koncu izve oceno. Ali je pouk v živo ali na daljavo pri vsem skupaj nima veze.

Vem ja kaj te žuli. Vsi bi svoj nos vtikali tja kjer je najmanj treba. Kako bo ravnatelj učiteljem porazdelil delo in službene obveznosti in koliko bo le teh se ti ne sekiraj. Razen če si izmenjata pa bo ravnatelj še tebe mal popravljal kar se starševstva tiče.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.381
1.380
113
Nekaj branja o tem si lahko preberete tukaj Niso več najbolj novi podatki, ampak za neko splošno sliko so. Easistent je danes praktično v večini OŠ in predstavlja njihov glavni informacijski sistem, saj je nadomesti lredovlanico, dnevnik, pripravo izkazov, matične liste v šoli, ipd... Ob tem omogoča enostavno komunikacijo s starši, učitelji, ipd s pomočjo svojega vmesnika. En klik in dobi celo razred sporočilo, vsi starši, določen verzije omogočajo sporočilo na e-mail in hkrati še SMS na telefon. Za tiste starše, ki se odločijo za plačljiv paket je tukaj še funkcija avtomatskega obveščanja o ocenah, pa o napovedanih spraševanjih in podobno.
Za učitelje v šoli naprimer ima poleg urnika še vodenje drugih šolskih obveznosti, dodatnih ur, nadomeščanj, konferenc....v glavnem ni da ni in dejansko za šolo in delo z učenci predstavlja to, kar za neko firmo predstavlja CRM v firmi ali pa še boljše en resen informacijski sistem v firmi. Osebno pozdravljam takšno aplikacijo kot je ta, čeprav mora njeno uporabo plačati tudi šola. Kolikor vidim iz izkušenj je resnično olajšala delo v šoli, spremljanje dela otrok, komunikacijo s starši....

Tisti, ki kaj več delate v resnih firmah veste kakšna je problematika z raznimi bazami podatkov o fizičnih osebah (maili, osebna imena staršev in otrok, telefonske številke) in varovanje le-teh. Kako bi se naj to vodilo, kako se določajo dostopi do takšnih baz...v šoli s toliko različnimi učitelji, take stvari ne bi ravno delovale in bi bilo 1000 nekih težav.

Drugo vprašanje pa je zakaj je ministrstvo sploh pričelo delati z zunanjimi providerji in zakaj niso šli sami v razvoj pogodbnega sistema. Ni treba veliko razmišljat, da je pač moral nekdo nekaj zaslužit in se je naredilo kot se je. Letni promet teh od easistenta je recimo blizu 4 mio EUR.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.500
4.619
113
Nekaj branja o tem si lahko preberete tukaj Niso več najbolj novi podatki, ampak za neko splošno sliko so. Easistent je danes praktično v večini OŠ in predstavlja njihov glavni informacijski sistem, saj je nadomesti lredovlanico, dnevnik, pripravo izkazov, matične liste v šoli, ipd... Ob tem omogoča enostavno komunikacijo s starši, učitelji, ipd s pomočjo svojega vmesnika. En klik in dobi celo razred sporočilo, vsi starši, določen verzije omogočajo sporočilo na e-mail in hkrati še SMS na telefon. Za tiste starše, ki se odločijo za plačljiv paket je tukaj še funkcija avtomatskega obveščanja o ocenah, pa o napovedanih spraševanjih in podobno.
Za učitelje v šoli naprimer ima poleg urnika še vodenje drugih šolskih obveznosti, dodatnih ur, nadomeščanj, konferenc....v glavnem ni da ni in dejansko za šolo in delo z učenci predstavlja to, kar za neko firmo predstavlja CRM v firmi ali pa še boljše en resen informacijski sistem v firmi. Osebno pozdravljam takšno aplikacijo kot je ta, čeprav mora njeno uporabo plačati tudi šola. Kolikor vidim iz izkušenj je resnično olajšala delo v šoli, spremljanje dela otrok, komunikacijo s starši....

Tisti, ki kaj več delate v resnih firmah veste kakšna je problematika z raznimi bazami podatkov o fizičnih osebah (maili, osebna imena staršev in otrok, telefonske številke) in varovanje le-teh. Kako bi se naj to vodilo, kako se določajo dostopi do takšnih baz...v šoli s toliko različnimi učitelji, take stvari ne bi ravno delovale in bi bilo 1000 nekih težav.

Drugo vprašanje pa je zakaj je ministrstvo sploh pričelo delati z zunanjimi providerji in zakaj niso šli sami v razvoj pogodbnega sistema. Ni treba veliko razmišljat, da je pač moral nekdo nekaj zaslužit in se je naredilo kot se je. Letni promet teh od easistenta je recimo blizu 4 mio EUR.
Aplikacija je uporabniško popolna katastrofa.
 
19. jul 2007
2.820
1.536
113
Pol se pa čudimo, da je tako stanje kot je.
Tebi je sploh jasno kaj je eAsistent?
Kaj te je zmotilo, ozrioma kaj ne razumem?
Povsem resno vprašanje.
PS: Uporabljam (zeeeelo poredko) brezplačno verzijo easistenta.

PPS: Da bo povsem jasno, kaj mi res dvigne pritisk. Dejstvo da privatna firma prodaja podatke, ki sploh niso njena last. (Pa ne mi sedaj s semantiko, da ne prodaja podatke same, ampak prodaja poenostavlja dostop do njih).
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
2.006
827
113
meni se bolj kot e-asistent (nisem plačljiv uporabnik, otrokoma verjamem in zaupam, pristaš osebne komunikacije) zdi večji problem pomanjkanje nekega organziranega učnega gradiva. Kaj učitelji vašim otrokom ponujajo od e-vsebin, e-ubenikov? Založbe imajo svoje programe.. kaj pa kaj državnega? Obstaja?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.243
6.460
113
pri taščici
Zakaj pa.moramo starši prej za oceno izvedeti kot pa pride otrok iz šole domov?
A naši soncki pa ne znajo več povedat koliko so dobili oceno? Imajo slab spomin? Imajo beležke pa naj tja pišejo
Al samo ne znamo.mi tega od njih izvlect.
Seveda ne, ker našim sinčkom se mora samo dajat, bog ne daj da bi dobil kako sankcijo.....
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.624
6.022
113
blizu močvirne prestolnice
Zato ker ste jih tako vzgojili. Nama pove takoj. Sicer je odlična toda vsaj 1x letno dobi tudi trojko. Ja in? Saj se za sebe uči, ne za mene. Res pa ne vem, kaj je ministrstvo delalo pol leta, da so morali sedaj še teden dni imeti počitnice? Je šola na daljavo čist laufala oktobra. Tamali do petega pa bi morali v šolo, čeprav bi po mojem mnenju morali vsi.