Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.596
113
Home schooling and weird kids
FDcsSrqVIAsttsr.png
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.382
6.551
113
Hahaha


Logar: Če ni na voljo otroških kirurških mask, lahko otroci uporabljajo maske iz blaga​


Koliko casa se bomo trpeli to?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.941
1.098
113
www.adriamedia.si
In seveda spet manjka odlok (ja - prvo odlok), ki bi “legaliziral” poenostavljeno delo od doma. Zmanjšanje “zahtev”, s tem uradno delo od doma in legalno izplačilo stroškov za delo od doma.
Sedaj pa je gospodarstvo spet “med nebom in zemljo” - če delavca uradno pošlje na delo od doma, ima “strah” pred inšpekcijo, če pa delavca prosi, da dela od doma, pa ima jajc, ker ga uradno ne more nadzirati ozr. mu izplačati upravičene stroške.
Ampak ja - gospodarstvo je krivo, ker “noče”.
Al pa podpiše aneks za delo od doma, pa je. Saj ni tako težko ...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.864
3.374
113
40
Lj

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Paše v tole temo ali pa mogoče v kakšno drugo temo, ampak bom tule pustil ...

Spodaj sta dva grafa za osnovne šole od 1. septembra dalje, en prikazuje potrjene okužbe (skupno število karantensko odsotnih zaradi okužbe na dan) med zaposlenimi (učitelji) in drug med učenci. Grafa ima dokaj različno obliko. En graf po začetnem "rukerju" vsebuje padec z manjšo rastjo vmes, ampak tendenca je padanje. Drug graf prikazuje po začetni rasti stagnacijo oz. konstantno minimalno rast.

Poglej priponko 49214Poglej priponko 49215

Da ne bo ugibanja, prvi graf so učenci in drugi graf so učitelji.

Sedaj naša stroka (baje) trdi da so otroci odlični prenašalci in da smo imeli lansko sezono šole zaprte zato da bi zaščitili starejše oz. ostalo populacijo (tudi učitelje). Ampak to ne gre skupaj sedaj z grafi po skoraj 2h mesecih pouka, kaže se očitna anomalija. S tem da moramo še upoštevat dejstvo da so učitelji večinsko precepljeni, torej bi morala bit anomalija če že popolnoma obratna.

Grafa najmreč kažeta da je pri učiteljih prisotnost virusa enaka, medtem ko pri otroci razen začetnega rukerja (posledica prihoda s počitnic) ukrepi s karantenami popolnoma učinkovito zajezijo virus. Vsaj tako kaže statistika. Če bi bili otroci recimo odlični prenašalci bi se med sabo okužili in bi imeli precej večji in daljši hrib rasti, enako pa bi se okužbe morale prenašat tudi na populacijo učiteljev, kar pa ni vidno s teh grafov.

BTW, za vrtec je slika z otroci podobna oz. še bolj očitna, za srednjo šolo pa se že kaže preslikava "odrasle" populacije tudi na učence, čeprav ni tako hudo kot pri učiteljih.

Skratka trenutno se kaže da otroci (vsaj starost do 15 let) niso nikakršen bazen okužb niti niso kakšni superprenašalci, prej nasprotno. In posledično zapiranje šol nima nikakršnega učinka na potek epidemije.
E04F4802-BE22-4905-A369-649AFDC87785.jpeg
E2D78B9D-F14C-4359-B893-86CA6001FB80.jpeg
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Meni se pocasi zdi, da sem jaz cuden, ker se mi nekako zdi logicno, da morajo tudi otroci nosit maske in se samotestirati V ŠOLI. Ne pravim, da mi je všeč, ampak da se mi zdi logičen ukrep, da preprečijo šolo od doma spet.

Berem viber chat od starsev, konc sveta maske in testiranje. Če je tako na drugih šolah, pol bo tole težko sprovest. Najbolje bi bilo, da omogočijo izbiro: ali testiras otroka in je v šoli, ali pa ga šolaš doma. Pol bi jih itak odpadlo, tako da v razredcenem razredu se mask vec ne bi rabili.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.864
3.374
113
40
Lj
Meni se pocasi zdi, da sem jaz cuden, ker se mi nekako zdi logicno, da morajo tudi otroci nosit maske in se samotestirati V ŠOLI. Ne pravim, da mi je všeč, ampak da se mi zdi logičen ukrep, da preprečijo šolo od doma spet.
Si čuden. Če ne bi bilo testov ne bi noben delal nobene panike. Torej testi so tisti ki te strašijo. Raje si poglej posnetke od Vizjaka, tisto je pa prava grozljivka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.390
5.417
113
bythemimo..
Od kod podatki o šolah in vrtcih? ker so izredno nepopolni. Ne se spravljat name glede statistike, morebiti ne bi bila drugačna, ampak vstopni podatki so slabi. Če jaz odtipkam naš vrtec je tam nula (0!) od vsega štarta. Jaz sem bila zdejle v karanteni s tamalim, najprej kot rizičen stik v vrtcu, potem kot pozitivc. Mejle dobivam, da zdaj je pa že kar nekaj primerov, pa to pa ono. Na covid sledilniku ni nič!

pod ostalo:
mojim otrokom je ful fora. Maske, brisi, zoom... Noben ni neki depresiven in z občutkom prikrajšanosti. Kaj delam narobe?

Mater vola, briga njih. Oni gledajo svoje starše da jim povedo, kaj zdaj. Če so napsihirani, so zaradi vas...
Ena mamica piše danes na mailing listo mejo, da je njen Timi (izmišljeno ime) bruhal, ker je moral imeti masko. Bo podpisala tisti list, da ne sme maske nositi. Bo šel pač fant v kot, kot gnilo jajce. Sigurno blagodejno za njegovo samozavest. Zdaj, ali je Timi napsihiran ali pa bolan, dejstvo je, da ga je najebal pri taki mat, ki je diagnosticirala masko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Yogi in BornSkeptic

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
bythemimo..
Od kod podatki o šolah in vrtcih? ker so izredno nepopolni. Ne se spravljat name glede statistike, morebiti ne bi bila drugačna, ampak vstopni podatki so slabi. Če jaz odtipkam naš vrtec je tam nula (0!) od vsega štarta. Jaz sem bila zdejle v karanteni s tamalim, najprej kot rizičen stik v vrtcu, potem kot pozitivc. Mejle dobivam, da zdaj je pa že kar nekaj primerov, pa to pa ono. Na covid sledilniku ni nič!

pod ostalo:
mojim otrokom je ful fora. Maske, brisi, zoom... Noben ni neki depresiven in z občutkom prikrajšanosti. Kaj delam narobe?

Mater vola, briga njih. Oni gledajo svoje starše da jim povedo, kaj zdaj. Če so napsihirani, so zaradi vas...
Ena mamica piše danes na mailing listo mejo, da je njen Timi (izmišljeno ime) bruhal, ker je moral imeti masko. Bo podpisala tisti list, da ne sme maske nositi. Bo šel pač fant v kot, kot gnilo jajce. Sigurno blagodejno za njegovo samozavest. Zdaj, ali je Timi napsihiran ali pa bolan, dejstvo je, da ga je najebal pri taki mat, ki je diagnosticirala masko.

Par "Timov" v razredu, bo sedelo v klopi, ostali otroci, katerih starši ne vidite problemov v maskah, bodo pa srečni sedeli v maskah in popalčkani.

Otroci niso bili in niso gonilo epidemije. To da je nekaj pozitivnih, ni noben razlog, ne za šolanje na domu ne za maske. V letih pred 2020,je kdaj manjkalo po pol ali več razreda zaradi respiratornih okužb. Zakaj takrat ni bilo panike? Kovid je odnesel manj otrok kot gripa ali pljučnica. Hinavci niste takrat nosili mask, zakaj jih sedaj?
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
Meni se pocasi zdi, da sem jaz cuden, ker se mi nekako zdi logicno, da morajo tudi otroci nosit maske in se samotestirati V ŠOLI. Ne pravim, da mi je všeč, ampak da se mi zdi logičen ukrep, da preprečijo šolo od doma spet.

Berem viber chat od starsev, konc sveta maske in testiranje. Če je tako na drugih šolah, pol bo tole težko sprovest. Najbolje bi bilo, da omogočijo izbiro: ali testiras otroka in je v šoli, ali pa ga šolaš doma. Pol bi jih itak odpadlo, tako da v razredcenem razredu se mask vec ne bi rabili.
Tudi jaz sem za testiranje, če ga opravijo izven razreda in ob pozitivnemu rezultatu učenca ne gredo vsi v karanteno. Kot sem rekel se lahko testirajo vsak dan vsi, tudi preboleli in cepljeni kar bi pomenilo, da mask ne bi rabili.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.382
6.551
113
Smisel trpičenja otrok in iskanje igle v kopici sena je samo zaradi tega, da nekaj rizičnih kritičnih ki se nočejo cepit, ne bi pristalo v bolnicah.

Vlada dela, če se na tak način rešuje ta problem, pa kapo dol nesposobnosti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen