Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Če si ti tako lena rit, da nisi sposoben 1x mesečno iti po brezplačne teste v lekarno in je tvoj otrok enako nesposoben odnesti 3 teste na teden v šolo, ter se testirati, da jim lahko šolan laufa normalno, ostanite lepo doma. Egoistični, zarukani teleti.
Ali bo tako kot pri študentih, ko rezultata testiranja ne sme videti nihče razen njega? :jok:
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Ne berem več teh tem in nisem na tekočem...

kako je z nadomestilom za karanteno za s.p.je? Je ali ni? v kolikšni višini? Je tudi kaki obrazec za izpolniti, kot za stike, da človek pride do odločbe?

Prosim, ne mi, da je vse v mailu napisano, ker ne vem, ker maila ni bilo. Klica kakega epidemiologa tudi ne, sem na pamet izpolnila tiste obrazce, ker se pač karantena zaključuje in rabim nekaj z rok dat šoli/vrtcu/ne vem komu, če lahko dobim kaj povrnjeno...
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.259
-8.464
113
Po moje lahko pozabiš. Nisi bila odsotna magičnih 30 delovnih dni, tako da dobiš prst v rit
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
Danes dobili obvestilo oz sole, da morajo vsi otroci nositi maske tudi med poukom... Tudi prva triada. V odloku je seveda napisano v vseh prostorih sole...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
No, to je pac tako, ker se vsi strinjate oz vas to ne moti.
Namrec pri vseh samotestiranjih testirani izkazuje verodostojnost rezultata s podpisom na evidencni list.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
In koliko pri tem valja, če je otrok polnoleten ali ne ali se mi bo zdaj naložilo zaradi kretenov, ki nimajo kaj početi, kot zakomplicirat še tako enostavno reč, da moram biti poleg kot skrbnik in podpisovati te reči?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
To je spet en na hitro sprejet odlok ki ne pije tople vode, z namenom da se se vec folka nekak prisili v cepljenje.
Spet poudarek na otrokih, za bruhat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
Sedajle iz obvestila ravnatelja:

UPORABA ZAŠČITNIH MASK



Za vse učenke in učence odslej velja, da je obvezna uporaba zaščitne kirurške maske ali maske tipa FFP2 pri gibanju in zadrževanju v vseh zaprtih javnih krajih oziroma prostorih, kar pomeni, da tudi v učilnicah pri izvajanju pouka. Žal niso več dovoljene zaščitne maske iz blaga. Uporaba zaščitne maske je obvezna tudi pri gibanju in zadrževanju na odprtih javnih krajih oziroma prostorih, če ni mogoče zagotoviti medosebne razdalje najmanj 1,5 metra.



Uporaba zaščitne maske pri izvajanju vzgojno-izobraževalne dejavnosti ni obvezna za:

- otroke do dopolnjenega 6. leta starosti,

- nastopajoče na javnih kulturnih prireditvah,

- osebe, ki izvajajo športno vadbo,

- učence pri pouku športa in športne vzgoje.

V primerih, ko učenec nima zaščitne maske ali jo ne želi uporabljati, vzgojno-izobraževalni zavod ukrepa skladno s svojimi sprejetimi internimi predpisi. Učencu se zagotovi sodelovanje pri pouku tako, da je medosebna razdalja z drugim učencem najmanj 1,5 metra.



Iz tega sledi, če prav beremo ukrepe in navodila okrožnice, da so zaščitne maske obvezne tudi za učenke in učence prve triade, ko so dopolnili 6 let, v matični učilnici v času pouka. Poleg tega niso dovoljene maske iz blaga. Seveda pa je razumljivo, da imajo vsi učenci in učenke pravico do obiskovanja pouka in šolanja v šolskih prostorih.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.616
14.311
113
V vednost - Združenje staršev sončkov Slovenije je izoblikovalo in v obtok poslalo dopis (v priponki) "Dopis razredniku in ravnatelju" s katerim naj bi starši varovali pravice svojih otrok. Priloge na koncu kot vir za marsikaj so must-see, gre za top of the top ugotovitve oz. takšne linke, ki se jih ne bi sramoval niti naš Ytbnd :cheer:
 

Priponke

  • Dopis razredniku in ravnatelju.pdf
    260,6 KB · Ogledi: 174
  • Haha
Reactions: Fly

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.442
4.545
113
Upam da bodo tako pametni, da bojo tamale razsedli in bodo brez mask...

Če so lahko brez bumbarji na vladi med sejami, naj bojo pa še otroc.
Niso tako pametni, ker šola/ravnatelji sledijo navodilom do zadnje pike. Enako okrožnico smo dobili tudi mi.

Tukaj se odpira še toliko vprašanj, da glava boli. Testirati se morajo nepreboleni in necepljeni. Potem morajo vsi nositi maske non stop (sklepam, da zato ker so v razredu potencialno pozitivni preboleni in cepljeni, ker druge logike ne vidim).

Kaj se zgodi, ko je kdo pozitiven? Otroka izolirajo, vržejo iz šole, kličejo starše, naredijo sceno pred vsemi sošolci?

Gredo potem kar vsi takoj domov v karanteno (tudi neumnost)?

Skratka vse skupaj je šmorn in neumnost. Šole so tiho in sledijo navodilom, proti niso. Če bo pa kdo kaj preveč proti, bodo pa šole mirno zaprli.

Najkasneje drugo leto bo eden od pogojev verjetno tudi cepljen otrok.

Sem cepljen, sodelujem marsikje, da bi tole dali čez, podpiram testiranje otrok (ga testiram že sam doma), vse ostalo pa je samo še ena katastrofa od vlade in brezhrbteničnega šolstva.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.410
5.389
113
Pri najmlajših pa je povezava roka-obraz v fazi razvoja in lahko privede do nepredvidenih poškodb in zapletov. V tem primeru učitelj nima znanja za nudenje prve pomoči ob morebitnih poškodbah in krvavitvah. Prav tako ga ne more in ne sme odpeljati v zdravstveni dom brez soglasja staršev.


Očitno je potrebno učitelje izobraziti glede nudenja prve pomoči in zaustavljanja krvavitev. Življenja otrok so ogrožena.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.410
5.389
113
pixday1008.jpg