Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.196
113
Žal je takih precej tudi na strani staršev. Pri nas je baje ena učenka težila učitejici, če je cepljena.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.958
3.754
113
Ljubljana
hmpg.net
V kaki zahodno razviti drzavi bi tak ucitelj takoj dobil odpoved razmerja. Jaz bi zagotovo prepisal otroka, ce b ga ucila ta kura.
1. sicer se strinjam z mnenje, da bi pedagogi morali priznavati znanost
2. v kaki zahodno razviti drzavi, kaj takega tudi učijo:
Nekatere ameriške šole so že vpeljale pouk obeh nazorov (darwinizem in kreacionizem). Šolo v Dovru, ki je uvedla v pouk »inteligentnega načrta«, toži 11 staršev, ker menijo, da gre za kršitev ustavne delitve med cerkvijo in državo. Sodišče v Pennsylvaniji je dalo prav staršem. Kar 51 odstotkov vprašanih Američanov zavrača evolucijski nauk. Tudi anketa izpeljana med 939 učitelji je pokazala da 25 odstotkov teh vključuje kreacionizem ali »inteligentni načrt« v pouk biologije.kar pomeni, da znanost in nje dokaze zanikajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Mi smo dobili mail z navodili in definicijami. Otrok naj ne bi šel ven, čisto druga zgodba so pa bratje/sestre in starši tistega, ki je imel kritičen stik.
če imaš otroka pozitivnega, sam si cepljen, greš na test in si sam negativen, otrok pa pozitiven, dobiš karanteno?
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.746
357
83
Vipavska dolina
Meni so rekli da si kužen še preden se ti pojavijo simptomi, zdaj ali je to res ali ne nisem spraševal. Tako da če to drži, te je otrok okužil še preden si vedel da je bolan.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
če imaš otroka pozitivnega, sam si cepljen, greš na test in si sam negativen, otrok pa pozitiven, dobiš karanteno?
Sam greš na test, da vidiš kje si. Karantene zaradi cepljenosti nimaš. Se pa 10 dni strogo držiš preventivnih ukrepov in se opazuješ. In jaz bi se redno samotestiral, če bi bil v stiku z drugimi ljudmi...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.196
113
Ko bi vec ljudi takole razmišljalo, mogoce celo kdo od strokovnjakov.
Bi imeli normalne politike.
Tako pa jih imamo točno take, kot si jih zaslužimo. Balkanske politike za balkanske državljane. Oboji drugega kot mešat drek in gledat le nase ne znajo.
Samo darjančka poglej. Teži z načelom vsak zase, ko mu rečeš ni panike, ko boš zbolel, se pocajtaj doma, pa skoči v zrak, kaj boš ti, saj tudi jaz plačujem. Začaran krog. In pa seveda ponosno razlaga okrog, kako je on svobodno brez maske utrujal bogim prodajalkam, KER NE MORE DOBITI KAZNI. Za bruhat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Potem pa skenslajmo zavarovanje. Ne mores imet obojega, oz kak bi ti pasalo.
Pa se v usa (dezavo ki jo tako radi omenjate zaradi le privat zdravstva) je tako, da urgenca dela za vse.
Eni malo ne vete kaj bi radi ne?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.196
113
Potem pa skenslajmo zavarovanje. Ne mores imet obojega, oz kak bi ti pasalo.
Pa se v usa (dezavo ki jo tako radi omenjate zaradi le privat zdravstva) je tako, da urgenca dela za vse.
Eni malo ne vete kaj bi radi ne?
Mi točno vemo, kaj bi radi, samo ti bi imel vse, dal pa ne bi nič. Hkrati bi pa še na polno sral in scal po taistem sistemu.
Za to kar plačuješ, ti je država dala brezplačno testiranje in sedaj cepivo, vključno z vso infrastrukturo zadaj. In seveda zdravljenje, če si ga potreboval zaradi Covida.
A ti še stoji, ko si svoboden brez maske izkazoval svojo ''pamet'' pred prodajalkami? Ali boš moral ponovit, da dobiš thrill.