Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.369
6.551
113
Predlog je jasen, šole se nadaljujejo normalno, brez karanten/na daljavo.

Spet bodo najebali nič krivega otroci.

Če želijo furat PCT, naj testirajo vsak dan učitelje, s testi na slino, otroci pa doma samotestiranje. V kolikor je kak razred, kjer je nekdo pozitiven, pa se naj tudi tisti razred intenzivno testira - test s slino. In samo posameznike "pošilja domov".
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Pa še malo o organiziranosti naše države. Šola je javila, da je v razredu Covid pozitivni in napotila cel razred domov na šolanje na daljavo.
Napisali so, da bo VSA nadaljnja navodila dal NIJZ. Otroci, ki so doma namreč niso v karanteni, saj karanteno določa NIJZ. Baje naj bi jo določil le visoko rizičnim kontaktom, kdo to je ocenijo sami. Nato naj bi visoko rizični kontakti dobili obvestilo o karanteni, medtem ko ostali karantene nimajo, a kljub temu morajo imeti šolanje od doma. Prosto po Fifiju pač. Kao naj bi se na smrt bali prehlada in se zaklenili v hišo. Aja ne, starši naj zginejo delat, 7 letni otrok naj bo zaklenjen doma.

Toliko o tem. NIJZ seveda ni še nobenemu izdalo uradno karantene, verjetno jo bodo čez kak mesec za nazaj.
Če prav razumem.

Nek otrok v šoli pozitiven, obvestijo šolo, šola obvesti cel razred o tednu dni karantene in soli od doma.

Ali to pomeni, da morajo biti otroci doma en teden, brez izhoda, ali ne? Sodec po napisanem, gredo lahko komot ven? Kar je pa spet čudno in si lahko vsak po svoje razlaga?
 
  • Haha
Reactions: sandra

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Če prav razumem.

Nek otrok v šoli pozitiven, obvestijo šolo, šola obvesti cel razred o tednu dni karantene in soli od doma.

Ali to pomeni, da morajo biti otroci doma en teden, brez izhoda, ali ne? Sodec po napisanem, gredo lahko komot ven? Kar je pa spet čudno in si lahko vsak po svoje razlaga?
Mi smo dobili mail z navodili in definicijami. Otrok naj ne bi šel ven, čisto druga zgodba so pa bratje/sestre in starši tistega, ki je imel kritičen stik.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Mi smo dobili mail z navodili in definicijami. Otrok naj ne bi šel ven, čisto druga zgodba so pa bratje/sestre in starši tistega, ki je imel kritičen stik.
Hvala, meni se tudi tako zdi. Vendarj je Janez napisal, da dokler te nijz ne obvesti karantena ne velja.

Nas ni nihce klical, samo mail dobili. Sicer pa v soli cepajo en za drugim. Trije al stirje razredi v enem tednu, zdaj pa kapljajo tisti, si so jih prvotno pozitivni okuzili. V enem tednu je slo vec razredov v karanteno kot v celem letu pred tem. Delta ocitno hitreje po otrocih udari kot prejsnji sevi.
 
19. jul 2007
2.765
1.495
113
Hvala, meni se tudi tako zdi. Vendarj je Janez napisal, da dokler te nijz ne obvesti karantena ne velja.

Nas ni nihce klical, samo mail dobili. Sicer pa v soli cepajo en za drugim. Trije al stirje razredi v enem tednu, zdaj pa kapljajo tisti, si so jih prvotno pozitivni okuzili. V enem tednu je slo vec razredov v karanteno kot v celem letu pred tem. Delta ocitno hitreje po otrocih udari kot prejsnji sevi.

Ameriški podatki govorijo poplnoma isto.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.595
113
Če prav razumem.

Nek otrok v šoli pozitiven, obvestijo šolo, šola obvesti cel razred o tednu dni karantene in soli od doma.

Ali to pomeni, da morajo biti otroci doma en teden, brez izhoda, ali ne? Sodec po napisanem, gredo lahko komot ven? Kar je pa spet čudno in si lahko vsak po svoje razlaga?
**sad violin song**
V temno klet ob suhem kruhu in vodi z njimi, pravi Stroka(TM).
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Nas ni nihce klical, samo mail dobili.
Ja saj tudi to šteje kot kontakt. Nas prav tako ni nihče klical, I guess da je mail NIJZja dovolj. Ta se pa potem še naveže na mail izobraževalnega zavoda in s kombinacijo podatkov potem sestaviš koliko časa mora froc biti v karanteni in kaj to dejansko pomeni.

Je pa "zabavno", ko ti NIJZ piše o 10 dnevni karanteni, šola reče najmanj 6 šolskih dni (plus en vikend vmes kar je potem 8), v šolo morajo pa priti 9. dan. Ampak o (ne)usklajenosti raznih institucij pri nas vemo že kar nekaj tako da je imho brezveze razglabljat dalje.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
Hvala, meni se tudi tako zdi. Vendarj je Janez napisal, da dokler te nijz ne obvesti karantena ne velja.

Nas ni nihce klical, samo mail dobili. Sicer pa v soli cepajo en za drugim. Trije al stirje razredi v enem tednu, zdaj pa kapljajo tisti, si so jih prvotno pozitivni okuzili. V enem tednu je slo vec razredov v karanteno kot v celem letu pred tem. Delta ocitno hitreje po otrocih udari kot prejsnji sevi.
Saj tako je bilo. Najprej je šola obvestila, da morajo otroci na šolanje od doma, ampak nimajo pooblastil določiti jim nobene karantene. To stori NIJZ, ki pošlje mail kak dan kasneje.

Mi smo ga potem dobili in morali izpolnit vprašalnik na podlagi katerega smo dobili dejansko odločbo. Doma mora biti le otrok, ostali lahko haramo okoli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.369
6.551
113
Kako otroci cepajo? Kaj to pomeni? Glede na st okuzenih, ki je baje zelo visoka, bi morale biti bolnice polne otrok.
Pa so?
Ne.
Torej ne cepajo, pac okuzijo se, no big deal.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Če prav razumem.

Nek otrok v šoli pozitiven, obvestijo šolo, šola obvesti cel razred o tednu dni karantene in soli od doma.

Ali to pomeni, da morajo biti otroci doma en teden, brez izhoda, ali ne? Sodec po napisanem, gredo lahko komot ven? Kar je pa spet čudno in si lahko vsak po svoje razlaga?
Ti po skoraj dveh letih še vedno ne razumeš, kaj pomeni karantena? Fak, zato pa smo, kjer smo ... :bonk:
Če ti otrok dobi karanteno, mora biti doma, vsi ostali iz gospodinjstva pa bi se morali samoizolirati za par dni, potem pa testirati. Ampak folk zabiti bo pa kar okoli hodil ...
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Ti po skoraj dveh letih še vedno ne razumeš, kaj pomeni karantena? Fak, zato pa smo, kjer smo ... :bonk:
Če ti otrok dobi karanteno, mora biti doma, vsi ostali iz gospodinjstva pa bi se morali samoizolirati za par dni, potem pa testirati. Ampak folk zabiti bo pa kar okoli hodil ...

Itak, starši služb in sorojenci šole itak ne rabijo. Moj sodelavec z več otroci, bi lani na račun takih karanten po par dni, lahko bil 50 dni + doma. Aja, noben od njegovih otrok, niti žena ali on, niso bili pozitivni na nobenem testu.

In nekaterim vam še kar ni jasno, da tak sistem ne bo in ne more delovati.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Ti po skoraj dveh letih še vedno ne razumeš, kaj pomeni karantena? Fak, zato pa smo, kjer smo ... :bonk:
Če ti otrok dobi karanteno, mora biti doma, vsi ostali iz gospodinjstva pa bi se morali samoizolirati za par dni, potem pa testirati. Ampak folk zabiti bo pa kar okoli hodil ...
sem predstavnik starsev, na chatih med starsi imas vse zive debate in predloge. Preden jim napisem, da naj se ne hecajo in drzijo karantene, sem hotel biti 100% preprican, da imam prav.

vceraj smo se testirali vsi trije doma, za vsak primer, ne ker bi nam nekdo kaj rekel. Skenslal plane za vikend, ne ker bi moral, ampak ker se mi zdi prav. Planiram nakup fasunge vecjih kolicin, da ne bomo bluzili po trgovinah, ne ker moram, ampak ker se mi zdi prav. Tko da lajas na napacno drevo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sandra

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
sem predstavnik starsev, na chatih med starsi imas vse zive debate in predloge. Preden jim napisem, da naj se ne hecajo in drzijo karantene, sem hotel biti 100% preprican, da imam prav.

vceraj smo se testirali vsi trije doma, za vsak primer, ne ker bi nam nekdo kaj rekel. Skenslal plane za vikend, ne ker bi moral, ampak ker se mi zdi prav. Planiram nakup fasunge vecjih kolicin, da ne bomo bluzili po trgovinah, ne ker moram, ampak ker se mi zdi prav. Tko da lajas na napacno drevo.
Prej si tako hecno napisal.
Upam da si tole posal tudi tem staršem ki ne vejo kaj pomeni karantena. Pa spomni jih da kupjo hrano.