Cene servisov, olja in inflacija

B81

22. jul 2007
36.303
10.120
113
10min dela po osi....biax iz Merkurja pa baterijska vrtalka....pobrusiš rob in gasa....

Če ni tko narejeno da so pr..... zračunali tko da ma, disk lih tok mesa da, ene ploščice pa 1/4 zdrži....tolk da moraš potem komplet menjat in disk in pakne skupaj :D
Čakaj kaj disk je tako tanek ali v čem je problem?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.843
5.627
113
Disk je tako dimenzioniran da se ga po enih paknah ne splača več ravnat.....predvsem pri zadnji osi je tako!
 

B81

22. jul 2007
36.303
10.120
113
Ne to. V programu servisiranja novega je, da se menja komplet in potem servisna trpi oz.ne vem, kako jo napizdis.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.909
10.313
113
iz okna dol gledaš? z daljnogledom?
pol praviš da se iz berlina vozijo v mb na servis...potem moraš bit orto mazohist.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.407
957
113
iz okna dol gledaš? z daljnogledom?
pol praviš da se iz berlina vozijo v mb na servis...potem moraš bit orto mazohist.

Zdaj res ne vem, ali se samo delaš norca, ker upam, da dejansko nisi.

Ne rabim daljnogleda, ker če si bil kdaj na Zavarovalnici Sava v Mariboru bi vedel, da sta stavbi ena ob drugem v v delu, kjer imajo v Savi interno restavracijo je tudi dvorišče servisa. Glede na to, da hčer peljem skoraj vsak dan v službo, ker je ne poti moje poti verjeno vem, kaj vidim in ne, ne rabim daljnogleda. Se ne spomnim, kje sem rekel, da so stranke iz Berlina, so pa dnevno tam Avstrijske tablice.

Če boš šel pa kdaj v Ljubljano na servis boš pa vsak teden videl kakšnega z Nemško tablico. Nisem pa kriminalist, niti ne delam na Emil Frey, da bi vedel, ali so to Nemci, jugoviči ali naši, ki imajo avte na Nemške tablice.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.909
10.313
113
zlahta gastarbajter po domače, vedno gor servisira, mu na kraj pameti ne pride, da bi pri nas servisiral. Razlike v ceni ni, vsaj na uradnih. Gori in doli nas enako lupajo na olju in delih. In tudi na forumih isto jočejo, ni važno al si Fritz ali pa Janez. Kljub razlikam v standardu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc
27. jan 2022
5.780
2.268
113
Zdaj res ne vem, ali se samo delaš norca, ker upam, da dejansko nisi.

Ne rabim daljnogleda, ker če si bil kdaj na Zavarovalnici Sava v Mariboru bi vedel, da sta stavbi ena ob drugem v v delu, kjer imajo v Savi interno restavracijo je tudi dvorišče servisa. Glede na to, da hčer peljem skoraj vsak dan v službo, ker je ne poti moje poti verjeno vem, kaj vidim in ne, ne rabim daljnogleda. Se ne spomnim, kje sem rekel, da so stranke iz Berlina, so pa dnevno tam Avstrijske tablice.

Če boš šel pa kdaj v Ljubljano na servis boš pa vsak teden videl kakšnega z Nemško tablico. Nisem pa kriminalist, niti ne delam na Emil Frey, da bi vedel, ali so to Nemci, jugoviči ali naši, ki imajo avte na Nemške tablice.
A to je še kazensko hči tam, ker nova Sava gleda na Merkator in Energetiko. ;)
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.433
358
83
zlahta gastarbajter po domače, vedno gor servisira, mu na kraj pameti ne pride, da bi pri nas servisiral. Razlike v ceni ni, vsaj na uradnih. Gori in doli nas enako lupajo na olju in delih. In tudi na forumih isto jočejo, ni važno al si Fritz ali pa Janez. Kljub razlikam v standardu.
Ni razlike v ceni? to bo ja, seveda je to čista laž.
Zakaj je potem INTEGRAL Jesenice poln avstrijskih tablic?

Kolega je delal na avto delih 25 let v PORSCHE grupi na avstrijskem Koroškem - se pravi, da so bili mehaniki njegovi sodelavci, mnogo let.
Trenutno živi na Dunaju, pa je peljal nazadnje avto v pooblaščeno delavnico na Gorenjskem, ko so obiskali domače. Cena neprimerljiva.

V Avstriji je odvisno od znamke v VAG grupi je cena delovne ure od 105 do 195,90eur
Pri nas je veliko cenejša ura.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.018
3.911
113
Če pa ga še kupiš pri nas pa dobiš pri rednem servisu 4 letno jamstvo, za katerega je pogoj servisiranje v slovenski vw mreži.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.909
10.313
113
evo pri nas za najdrazjo v grupi audi je malo manj kot 75eur z ddv
ne verjamem...pač gledal sem na forumih izpiske iz DE in UK, pa je primerljivo ko pri nas...uradni za MB recimo. Pri nas je ura na MBju cca 100€+, preračunano, pusti cenik, cenik je fake. za cca 2,5 ure dela na avtu je bilo pod delo postavka cca 290€ (ddv included)... In te številke opažam že vrsto let, ni to en servis.
Deli so pa vsaj x2 glede na primerljivo firmo in prvo vgradnjo.