Cene servisov, olja in inflacija

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.917
10.321
113
recimo B servis 430€ (E klasa, w212, 2.2 dizel)

Izvedba servisa B s paketom Plus

Preverjanje stanja zunanje strani vozila,
Preverjanje stanja vetrobranskega stekla,
Preverjanje stanja metlic brisalnikov,
Preverjanje nivoja hladilnega sredstva v glavnem krogotoku,
Ocenjevanje stanja in globine profila pnevmatik,
Ocenjevanje stanja zavornih oblog,
Ocenjevanje stanja zavornih kolutov,
Preverjanje stanja spodnje strani vozila (opcijsko),
Preverjanje opozorilnih lučk in lučk za delovanje v kombiniranem inštrumentu,
Preverjanje delovanja signalne hupe,
Odčitavanje verzije kartografskih podatkov iz navigacijskega sistema, preverjanje posodobitve,
Odčitavanje in zapis podatkov o vzdrževanju iz kombiniranega inštrumenta ter ponastavitev
servisnega prikaza,
Preverjanje parfumske stekleničke sistema za odišavljenje (odvisno od opreme),
Opravljanje testa zavor na preskusni napravi,
Zavorni sistem – preverjanje nivoja tekočine,
Čiščenje odvoda vode,
Preverjanje delovanja zunanjih luči,
Preverjanje delovanja uravnavanja dolžine svetlobnega snopa (vozila s ksenonskimi ali dinamič
nimi žarometi LED ali regulatorjem dolžine svetlobnega snopa na stikalu za zunanjo osvetlitev),
Preverjanje nastavitve žarometov, uravnavanje (pri vozilih z regulacijo nivoja podvozja ali
ksenonskimi oz. dinamičnimi žarometi LED je treba nastavitev žarometov zaračunati kot dodatno
delo),
Preverjanje delovanja brisalnikov, naprave za spiranje stekla in naprave za čiščenje žarometov,
Preverjanje zaganjalnika (Hybrid),
Zamenjava protiprašnega filtra z aktivnim ogljem,
Preverjanje nivoja hladilnega sredstva v ekspanzijski posodi za hladilno sredstvo
nizkotemperaturnega krogotoka (če obstaja),
Servovolan – preverjanje nivoja olja (vozila s hidravličnim servovolanom),
Preverjanje obrabe klinastega rebrastega jermena v vidnem območju,
Preverjanje vseh vidnih delov v motornem prostoru glede poškodb in tesnjenja,
Preverjanje pnevmatik glede poškodb in razpok,
Preverjanje stanja vzmetnih nog oz. blažilnika in vzmeti,
Preverjanje stanja krmila in jarmovih drogov,
Preverjanje stanja sprednje preme in zgibov sprednje preme,
Kardanska gred – preverjanje zgibnih plošč glede poškodb in deformacij,
Preverjanje stanja zadnje preme in zgibov zadnje preme,
Preverjanje vseh vidnih delov spodnje strani vozila glede poškodb in tesnjenja,
Preverjanje luči v kombiniranem inštrumentu in notranje osvetlitve,
Popravek tlaka v pnevmatikah,
Preverjanje, popravek tlaka v rezervnem kolesu ali preverjanje roka uporabe tesnilnega sredstva
za pnevmatike TIREFIT,
Preverjanje roka uporabe torbice za prvo pomoč,
Preverjanje delovanja osvetlitve prtljažnika,
 

jezek

Guru
24. jul 2008
3.200
1.344
113
A B je olje? Tole ostalo napisano je 20min dela. Kakorkoli ze, cena se mi ne zdi pretirana, saj gre za premijo. Ene 7 litrov olja in filtri ter delo... Na Renoju ni nic dosti ceneje (je pa res da gre tudi 7 litrov olja)
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.917
10.321
113
A in B je olje in filter. pod B še je kabinski filter, ki je originalen zlat.. servis A je v rangu 300€

sej po analizi računa je ponavadi tako, deli so 2x cena AD (mahle original recimo), delo pa rang 100€/ na uro. pa dobiš račun ven. Olje ni več tako brutalna razlika kot nekoč. mogoče še dajo kak popust na to ceno. Zdaj pod Emil Fraj, so drugi pogoji. :evil:
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.538
1.143
113
Celje
Spodaj prilepljena ponudba za servis Peugeot 5008, star 1,5 leta in 35.000 km, ker sem imel idejo da naredim servis pred "rednim intervalom, ki je 1 leto ali 30.000 km.

Predvsem olje je glede na lanske cene konkretno višje.
5008.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: ksi

matej_

Guru
25. okt 2007
2.098
636
113
a se ne menja zavorna tekočina prvo na 3 leta, potem pa na 2leti? vsaj vag grupa ma tako.

olje prinesi svoje in boš prišparal 50€, zavorne tekočine pomoje še ne rabiš menjat, dodatnih 54€.

pa si že takoj 100€ prišparal
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.538
1.143
113
Celje
a se ne menja zavorna tekočina prvo na 3 leta, potem pa na 2leti? vsaj vag grupa ma tako.

olje prinesi svoje in boš prišparal 50€, zavorne tekočine pomoje še ne rabiš menjat, dodatnih 54€.

pa si že takoj 100€ prišparal

v načrtu vzdrževanja piše za zavorno tekočino, da se menja na vsaki 2 leti. Se meni tudi zdi tole malce pretiravanja, ampak...

Pa še filtre prinesem svoje in še 50€ prišparam...



Grem na eno daljšo pot (proti jugu Španije na malce višjo temperaturo :) ), pa sem mislil tole prej urediti. Pa ne bom, ker je bilo v tega pol leta od zadnjega servisa 80% AC na tempomat 120km/h. In enako bo teh nekaj tisoč km. In menjam, ko se vrnem. Še vedno bo interval precej krajši od 30.000
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.024
3.916
113
Opažam, da so že vsi zelo skupaj z cenami servisov.

Jaz sem takšno izredno menjavo olja izvedel vedno pri lokalnem mehaniku, pač režiral sem za originalni oljni filter, če bi slučajno šlo kaj narobe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

jezek

Guru
24. jul 2008
3.200
1.344
113
Nic eko, najjaca dot 4 od ate (SL 6) - se zadnja ki pase na sistem, narejen za dot 4
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Spodaj prilepljena ponudba za servis Peugeot 5008, star 1,5 leta in 35.000 km, ker sem imel idejo da naredim servis pred "rednim intervalom, ki je 1 leto ali 30.000 km.

Predvsem olje je glede na lanske cene konkretno višje.Poglej priponko 63280

Jaz bi na tvojem mestu (ker te gleda garancija) sam nabavil olje, ven cugnil (magari prek šibike, če jo seveda ima avto :fredi: ) in nalil novega noter (90 % olja menjaš, oljni filter bo pač držal do 30 jurjev).
Garancija tipi topi, ti pa z novim oljem in mirno vestjo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

sad

Guru
24. avg 2007
20.879
9.546
113
A potem Toyota tudi zaradi zaslužka zahteva menjavo na 2 leti?
To ne more biti tako, nek razlog mora biti zadaj, ki ni denar.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
3.200
1.344
113
Verjetno so ugotovili da noben serviser ne zna pravilno zamenjat (da gre vse ven, tudi iz abs, esp), kar je ene 1.5 litra....zato po malem menjajo?