BRAVO NAŠI ORLI II. DEL

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.627
6.870
113
Ma stare vsaj naredi prenose zanimive, ko strela takšne. Skoki so drugače sila nezanimiva športna panoga, ker če gledamo, dejansko traja skok ene 30sec, potem pa spremljaš ostale tekmovalce in je nekako treba zapolniti praznino. Pa še tako je, da skoči favorit zadni, torej ni tiste napetosti, kot če bi skočil prvi, potem pa bi celo preostalo tekmo imel možnost spremljati če bo ostal prvi
smile-1.gif


Danes pa samo upam na enakovredne pogoje, ima kdo kakšne podatke o vremenu tam gori, ker potem zna biti fajn boj med našimi in norvežani, druge ekipe pa očitno niso dorasle poletom. Zanimivo..kaj se dogaja z švabi in avstrijci?
 

Qmi

Fizikalc
22. jul 2007
1.056
1
38
41
Ljubljana
Google pravi, da zaenkrat sneži
tongue-1.gif

Sem včeraj gledal, pa je bilo kar točno, tako da mislm, da bo en podoben šmoren kot včeraj... Upam, da izpeljejo vsaj eno serijo.

Avstrijci in Nemci so pa res nekam slabi letos na poletih
sprasujem se.gif
Še Freund se mi ne zdi tapravi. Realno gledano so Norvežani en korak pred vsemi, potem pa lahko potihem upamo, da smo že mi.

Napovedujem:

1. Norveška
2. Slovenija
3. Nemčija
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.627
6.870
113
Škoda potem, zdaj ne vem ali letos pač bolj resno to spremljam in je lani bilo tudi podobno, a se mi zdi, da letos na vsaki resni tekmi vreme kroji pogoje in to zelo drastično.

ali pa so toliko spremenili opremo, da vsak piš vetra lahko pomeni spremembo nekaj metrov gor dol al kaj?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.755
-8.627
113
Samo se je pa en od boljših norvežanov včerej zložil pri pristanku, tako da je vprašanje, če bo danes skakal
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Citat:
Uporabnik darjan pravi:


ali pa so toliko spremenili opremo, da vsak piš vetra lahko pomeni spremembo nekaj metrov gor dol al kaj?


Takoj, ko sem tole prebral, sem vedel, da si ti, potem sem samo še v levi kot ekrana usmeril pogled za potrditev.
 

Qmi

Fizikalc
22. jul 2007
1.056
1
38
41
Ljubljana
Tudi če Forfang ne bo skakal danes je še vedno Stjernen za backup. Sta včeraj Stare in Gros razlagala, da je skakal med predskakalci in da je krepko skakal če 200 metrov...
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik LatkaGravas pravi:
Popolnoma se strinjam, da se na ravnem ne da narediti telemarka - in po sedanjih pravilih je za doskok brez telemarka najvišja ocena 17,5 - Prevc je dobil samo dve, tri so bile višje, a "doktor" se ni pritoževal. Samo za to gre. Pri Kraftu, ki je ravno tako dobil tri previsoke ocene je pljuval, pri Prevcu je bil tiho. Meni tako hujskaštvo ni všeč.

Tvoje predlog glede ocen preko določene dolžine (ne samo v primeru rekorda), bi imelo smisel, če trenerji nebi imeli možnosti, da sami znižajo nalet. Janus bi to pri Prevcu izkoristil, pa ni...

Se ne strinjam z Norvežani, a preberi tudi to: http://www.siol.net/sportal/zimski_sporti/skoki/2016/01/odmevi_tujih_medijev.aspx

Ja, ga pihne Stare, ampak še vedno, je velikokrat bila že okradena SLO reprezentanca in ekipe....in to ne samo pri skokih.

Saj so en skok pred Prevcem znižali zaletišče (Kraft in Prevc sta skakala iz 14 zaletišča; Gangnes iz 13; Forfang ki je bil 4. po dveh serijah pa je iz 15-ga skakal)...je pa imel tudi Prevc v tem skoku včeraj še nekaj "rezerve" kar se tiče metrov in bi lahko še vlekel, ampak potem bi pristal na popolnoma ravnem, kjer pa bi se po vsej verjetnosti razbil...
Tudi če imajo možnost znižanja...da zniža, se veter hitro obrne, kaj pa potem?? Da znižajo zaletišče je dolžnost žirije, ne pa trenerja...
Tista izravnava pa itak ni pravična...

Bom prebral....

Edit: Kar se tiče točk:
1. Prevc je zasluženo dobil višje ocene kot Gangnes, ki ni niti probal narediti telemarka.
2. Tudi če bi Prevc dobil 17,5 bi še vedno zmagal. Imel bi 4x17,5 in 1x17, torej bi šlo v seštevek 3x17,5 kar je 52,5 točk, namesto 54,5 kolikor je dobil...dve točki manj in še vedno bi imel 1,3 točke prednosti. Dobiti bi moral 4x17 in 1x17,5, da ne bi zmagal, ker bi potem dobil 51 točk in bi bil 0,2 točke za Gangnesom. Čim ko bi bilo 2x17,5 in 3x17 bi že zmagal, ker bi imel 51,5 točke, torej 0,3 točke več od Gangnesa...
Gangnes je dobil ocene 4x16,5 in 1x17. Nekaj gre tudi na račun dolžine, ker je Prevc skočil 5,5 metra več. Je bil pa skok in doskok Prevca (če vprašaš mene) lepši kot pa od Gangnesa...pa še daljši je bil...
 
Nazadnje urejeno:

jest5

Guru
18. avg 2007
25.755
-8.627
113
Samo predskakalci skačejo iz različnega zaletišča. Je skakal iz istega, kot najboljši na tekmi?
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Sem šel gledat nazaj vse skoke obeh in vam lahko zagotovim,da Gangnesov prvi skok v petek ni bil korektno ocenjen,ker je dobil previsoke ocene 1-1,5 na sodnika.Sobotni skok Prevca je bil tudi previsoko ocenjen,kot tudi Kraftov ! Da ne rečem Freudov !!

Če potegnem črto je še zmeraj PP prvi !

Nekateri prepričujete,češ sej ni mogel narest telemarka pri tej dolžini ! Ja res ampak tega se sodnikov ne uči nikoli !!

Drugače je pa za stoječ doskok brez telemarka odbitek 2 točke,nekoliko skrčene ob doskoku 2,5 in 3 za zadnjico že pod 90 stopinj.
Da se usedeš pa 3,5 točke !! Nadalje zaradi razširjene smuči ali v kanto spet od 0,5-1,5 točke itd.

Tako si lahko malo zamislite o ocenah!
Dejstvo je pa to da je lansko leto Freund dobival vsako tekmo previsoke ocene in PP prenizke !
Ob telemarku stisne kolena skupaj in zadnjica mu preveč uide nazaj !Prevc in Tepeš sta oba za vzor vsem ostalim !!
Fannemel je doskočil sonožno in kasneje potegnil telemark in dobil ocene kot da ga je delal!?
Ammanna so končno pogruntali zaradi kritik z več let in tako je dobil marsikateo zmago ali bolše mesto !
rolleyes-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Me zanima, kakšna norija bo letos v Planici?
smile-1.gif


Center je dokončan? imamo Prevca, letalnico... to bo naroda, da bo peklo.

Bi šel gledat enkrat v življenju, samo se bojim prometnega kaosa.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.627
6.870
113
Organiziraj si celoten vikend in idi v kak okoliški hotel. Pa pelješ tudi deco in ženo na vikend oddih.

Drugače res nima smisla, it za en dan recimo.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Raje doma potem gledam, ker če tam pir srkneš zamudiš skok
smile-1.gif
ni posnetka kot doma
 

LatkaGravas

Pripravnik
26. maj 2015
266
0
16
Citat:
Uporabnik pleXwriter pravi:
Stare je zate Doktor z velikim D, ne rabiš narekovajevm in hujska zato, ker je toliko športov že prekomentiral in toliko sodniških in ostalih svinjarij videl ter doživel, da pač velikokrat vidi zarote. Predvidevam, da potem gledaš skoke na orf ali pač ne, ker toliko njegovih traparij poslušaš? Meni je Stare legenda in z veseljem pogledam bilokateri šport, ki ga komentira in kapo dol, ima v glavi pravo enciklopedijo in znanja, ki mu ne sežeš do kolen. In če kaj spije? Pa naj, hvala bogu, ga še toliko raje poslušam
cheer.gif
Slovenci smo pač tak narod, če pogledaš klovne v parlamentu, ki bi včasih tudi lahko kaj nagnili, bi se tako dosti več zmenili, ne pa, delali samo škodo, katere Doktor ne povzroča, le zgolj par sivih las takim nergačem njegovega komentiranja.

Bolje pa, da se posvetimo skokom, ni to tema o komentiranju, stopimo skupaj, danes je ekipna, gremoooo, SLO-VE-NI-JA!!!

"doktor" je vse moje spoštovanje izgubil že pred več kot 15 leti, ko je med prenosom Weltklasse iz Züricha pyizdil nad tekmovalci paraplegiki. Imenoval jih je "vozičkarji" in bentil, da se zaradi njih samo zavlačuje. "Zdravnik", ki paraplegika imenuje vozičkar - no, tukaj jaz potegnem črto.

Ta je on videl veliko svinjarij in zarot sploh ne dvomim, ker gresta alkoholizem in halucinacije z roko v roki.

In ta za povrh opijanje še zagovarjaš? A tudi sam že alkoholik? Mar ni protislovno, da zagovarjaš pijanskega komentatorja, ki bi vse športnike, ki se dopingirajo dosmrtno izključil iz športa?

Enciklopedično znanje nima ničesar s srčno kulturo, niti z razmišljanjem. Seveda pa Stare s svojih hujskaštvom dela precejšnjo škodo. Samo na tem forumu poglej koliko članov je popolnoma brez razloga nastorjeno proti Avstrijcem na splošno - Stare je k temu sovraštvu veliko prispeval.