Slovensko sodstvo

B81

22. jul 2007
34.489
8.958
113
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman

jest5

Guru
18. avg 2007
25.269
-8.458
113
Vprašanje, koliko bitk so dobili in s tem onemogočili nemcem nove pokole in internacije - tega ne bomo vedeli nikoli. Vem pa, da so se nemci grdo maščevali za tega vojaka ali dva iz nemške vojske, ki so ju uspeli potamanit, potem pa nemci 20 mož postrelili ob stavbi krajevnega urada.
Vseeno je g. v tvitu malo pristranski (sem ravno danes pogledal Otroci s Petrička).
Vsekakor bi imeli velik problem s primorsko, ki bi skoraj sigurno ostala pod Italjani v mejah pred vojno. Brez zasedbe, ter Rusov za backup, bi se mi en krščen duš lahko karkoli pogajali.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.902
5.458
113
Pozabljaš, da desnica ni samo SDS in Janez.
Kdo pa je najbolj škodoval in uničeval desnico? Majstr enostavno ne prenese konkurence.
Levi podtaknjeni in konvertiti ala Pucko, Zagožen, Hribarjeva....saj si star....sam ne tolk da bi se nam lahko prodajal že za dementnega..
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113

Tako se je Janša odzval na oprostilno sodbo Tomšiča, ki je pozival k njegovi smrti!​

ludvik-tom%C5%A1i%C4%8D.png

  • l


Oprostilna sodba Ludviku Tomšiču, ki je na protestih proti nastajanju vlade Janeza Janše dalj časa vpil, da je Janšo treba ubit«, skandiral »ubi Janšo«, in pozival, da je »Janeza Janšo treba samo ubiti in nič drugega«, je zagotovo največja farsa našega pravosodnega sistema.



Med tem, ko je kaznovan vsak, ki kaj zabrusi predsednici inštituta 8. marec Niki Kovač, gre na drugi strani za popolnoma drugačno zgodbo. Ludvik Tomšič, je bil neprišteven, tako se je glasila sodba sodnice Jerce Oblak, po tem, ko je bil Tomšič ovaden zaradi spodbujanja sovraštva in napeljevanja h kaznivemu dejanju umora. Na protestih proti nastajanju vlade Janeza Janše je namreč javno vpil, da je Janšo treba ubit«, skandiral »ubi Janšo«, in pozival, da je »Janeza Janšo treba samo ubiti in nič drugega«. To je počel tudi v kamere, tako da je posnetek lahko videla cela Slovenija.
Predvajalnik


Ob tem se res sprašujemo, ali je bil neprišteven Tomšič, ali pa kar sodnica? Res neverjetno je namreč dejstvo, da tako neposredne grožnje ostanejo nekaznovane. In če je, kot trdi sodnica Jerca oblak, Tomšič res neprišteven, zakaj ga ni poslala na zdravljenje v Polje ali kakšno drugo primerno ustanovo. Zna se namreč zgoditi, da v očitno neprištevnosti, uresniči svoje namere iz shoda.
Na sodbo se je odzval tudi oškodovanec, Janez Janša, kateremu je Tomšič neposredno grozil. Janša je na orežju X, zapisal: “Sodišče ugotovi, da je nekdo, ki bi moril, neprišteven. In potem mirno dovoli, da taka oseba prosto hodi naokrog. Si predstavljate, da bi isti pozival k umoru Nike Kovač iz 8. marca? Vsaj 5 let zapora. To naj bi bilo moderno slovensko sodstvo. V resnici gre za orodje režima.”

Tožilstvo je predlagalo pogojno obsodbo na štiri mesece, ki ne bi bila izvršena, če v letu dni Tomšič ne bi storil podobnega kaznivega dejanja. A ni uspelo. Ali se bo tožilstvo pritožilo nad sodbo, še ni znano.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.965
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Zdaj:
SDSovec je povedal kako (pucam dvocevko in sem pripravljen)
Neprišteven je povedal pa samo kaj (ubij IJ)

Tako nevtralno
1. je povedal kaj in kao - jasen name
2. je povedalsamo kaj bi - ni pa opredelil načina.

Oba sta osebi, ki jima bi bilo potrebno vzeti opravilno sposobnost.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi in aljoman