bolečine v križu

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
Hudimana, pa zdrastvo nič ne zmiga, da te porihta?

Sem imel podobne piz.darije pred leti s to hrbtenico,hernija L4/L5,bolečine nevzdržne,na koncu v mojem primeru ni šlo brez operacije...
Eno konkretno vprašanje: kaj bi pa ti naredil,če bi bil neka oseba v zdravstvu,in bi lahko ukrepal oz.se zmigal
sprasujem se.gif

Bi dal injekcijo? Tablete? Poslal na fizioterapijo? Operiral? Res me zanima,kako bi se moralo zdravstvo po tvojem v tem primeru "zmigati"?
Kakor sem jaz to takrat doživljal in opazoval,ni vse skupaj tako preprosto,pa ne želim nikogar zagovarjati...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.984
6.687
113
Ma treba it na MRI čimprej, ali pa vsaj RTG, ni druge, ker se ni za igrat pri taki pomembnem področju kot je križ.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Stanje s hrbtenico se je zopet poslabšalo. Včeraj vzel 1x naklofen in 3x ketonal in nobenega učinka
frown-1.gif
. Predklon sploh ni več mogoč.
Sem dobil napotnico za magnetno resonanco pa me zanima če je kdo v kratkem kaj pregledoval čakalne vrste da mi da kakšen koristen namig. Samoplačniško naj bi bilo 250€ na hrvaškem je pa 100€ mi je rekel dohtar.
So mi dali injekcijo ketonala v rit to pa je prijelo
smile-1.gif

Pri predklonu mi manjka kakšen meter do tal

Tale ima koncesijo in pred nekaj leti je bila čakalna doba samo nekaj dni. Pokliči in vprašaj.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.279
4.788
113
Ne razumem čisto v redu. Ali ti je po ketonalu dokaj OK ali ni? Verjetno toliko je, da boš zmogel opraviti dodatno diagnostiko, ko boš na vrsti
frown-1.gif
...
Enkrat sem že delal "reklamo" za manualno medicino, pred časom pa sem videl, da so imeli prispevek na to temo: https://www.youtube.com/watch?v=Iwk1UPpqGWY.
Ne trdim, da to lahko tebi reši težave.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.521
60
48
Kranj
kot sem rekel prvi dan trije ketonali niso nič prijeli naslednji dan mi je pa ortoped dal ampulo ketonala in 8mg Dexa...to pa je prijelo.
Od takrat potem nisem vzel več nobenega ketonala in kar gre samo aktiven moram biti skozi. Najtežje je ponoči ker me začne zaradi išijasa boleti leva zadnjica in se celo noč vrtim ker noben položaj ni brez bolečin v zadnjici. Njprej moram narediti MR potem se bomo pa naprej odločali kako in kaj.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.279
4.788
113
Mogoče vstati ponoči in narediti kako raztezno vajo... Seveda spet samo ugibam, da bi to kaj pomagalo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.984
6.687
113
Malce predolgo se že to vleče, bi jaz ugibal, ne vem zakaj ne gre OP enostavno na MRI rešit zadeve, samoplačniško?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.394
2.474
113
še v SLO - ampak komaj
Ker nima vsak lih 250, EUR na strani za MR.

Pa zadeva je "hinavska" (ozr. smo ljudje budale
crazy1.gif


Najbolj smešni smo pa potem na kaki školjki z blaženim nasmehom, ko boličina, v točno določenom položaju popusti in nas niti grožnje ali še tako lepo obljube ne spravijo iz školjke.
redface-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.984
6.687
113
Bolečine v križu niso enako, kot bolečina v nogi, če se rukneš nekam. 200 eur pa ja ne bi smel bit nek problem za zdravje, kaj pa to je, še telefon ima vsak več vreden v žepu, pomoje.

Bolj, kot to kar si opisal, so prioritete ljudi čudne, zdravje nekje v zadnem planu.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.521
60
48
Kranj
Ma v sredo se grem mal pogajat če je kakšna luknja za magnet. Pač kakšen v zadnjem trenutku odpove jaz sem pa v pol ure lahko na mizi. Je pa to čedalje večja jeba, ker imajo raje prazen magnet zaradi kakšne odpovedi kot pa da kakšnega padalca vzamejo. Pač tista protikurupcijska al kaj že jih potem jaha. Drugače pa mislim da je recimo v NM 45 dni za čakat.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.279
4.788
113
Kaj pa vem. Mene je bolelo v križu, ritnica in dol naprej in je manualna medicina pomagala. Ali je to bil išijas ali ne, ne vem, ker v zdravstveni dom nisem več šel, potem ko sem prvič dobil paket naklofena. Se imam dovolj rad, rentgen skeleta pa je šel skozi samoplačniško na stroške podjetja v nekaj minutah čakanja.
Zdravnik manualne medicine mi je rekel, da diska on od zunaj ne more prestaviti, lahko samo sprosti mišico, ki živec draži. Torej bi sklepal, da bi sprostitev mišice, ki bi jo naredil sam tudi morala pomagati.
Pri dozi ketonala je verjetno lahko problem, da se premalo čutiš in narediš kako bedarijo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.984
6.687
113
Verjetno te ni bolelo tako, da si rabil injekcijo in se nisi mogel pripogniti bolj globoko kot nekaj cm?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.279
4.788
113
Se raje več ne spomnim. Vsekakor si je bila umetnost zavezati čevlje in obleči gate, hlače in nogavice...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.984
6.687
113
To se je meni že tudi zgodilo, obleči gate, nogavice...ampak vseeno sem imel OK predklon, OP pa govori o tem, da mu fali 1 meter do tal...

Pa ko se je meni to zgodilo, ni bilo potrebe po nobenih injekcijah, ali tabletah, prvo noč je bila jeba, potem pa že veliko bolje, čez par dni že skoraj čisto ok...da bi se nekaj tednov, ali celo mesecev, "valjal" v bolečinah pa si ne morem predstavljati...
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.311
1.972
113
Citat:
Uporabnik sparkyboy pravi:
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Mislim da nisi upošteval pomembnega dejavnika,da je pri vsakem posamezniku specifična situacija,ko se pogovarjamo o problemih s hrbtenico. Lahko ti dam primer samo enega dejavnika (izmed mnogih,ki vplivajo): premer spinalnega kanala,kjer poteka išiasni živec! Ljudje z ožjim spinalnim kanalom bodo imeli hitreje probleme oz.bolečine,ker bo živec v primeru izpada diska hitreje stisnilo kot pri nekomu,ki ima ta kanal širši.
Potem je tu še kup drugih dejavnikov,kot je recimo moč mišic okoli hrbtenice,morebitna ukrivljenost hrbtenice,izrabljenost,višina (višji ljudje imajo statistično več težav s hrbtenico),itd...zato lahko dva posameznika delata popolnoma iste gibe,pa nekdo ne bo imel nobenih problemov,drugega pa bo vedno nekaj matralo...

Tole je v tej temi najbolj racionalen odgovor.

Tole je dober odgovor, je pa še ne aspekt pri teh bolečinah v križu, vrat... in sicer psihični. Ki ga pa uradna medicina ne upošteva preveč, ker to se je treba že malo poglobit v človeka, ne samo tabletke napisat.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.521
60
48
Kranj
Sej ni ta zadeva tako huda non stop. Aprila se je začel in me je oreng držal par dni potem je pa začelo popuščat. Ni pa nikoli čist popustilo ampak me je skoz neki opominjalo da še ni vredu. V četrtek je pa spet zagrabilo vendar je bilo po dveh dneh že kar sprejemljivo edino ponoči me še matra. Težko poležavam brez dela, če ni kakšnih posebnih bolečin. Evo prejle sem šel na hitro eno okno pobarvat, žena pa *****, da me ne bo v bolnico vozila
redface-1.gif
.
Vidm, da bi moral v boilnici ostat kot mi je v petek na pregledu ortoped predlagal, doma skoz neki prčkam.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.279
4.788
113
Predvidevam, da če bi ostal v bolnici, bi najbrž v okviru tega lepo opravil potrebne preglede in nek minimum fizioterapije, če bi že šlo. Sedaj pa boš na te stvari čakal mesece.