bolečine v križu

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.984
6.687
113
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Sem govoril s sodelavci in nekateri pravijo da jih tudi po tri tedne boli. Tale vaja ko ležiš in imaš noge na stolu je pravi balzam
smile-1.gif

No če si pripravljen, lahko začneš tisto "masažo" z žogicami.
 

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
890
91
28
select 1 from dual;
Saj je kar nekaj terapevtov po Sloveiniji, ki se z tem ukvarjajo (saj ti tudi ko greš na masažo ti na hrbtu razbijejo kar nekaj trigger pointov). Bolj problematična so področja, ki niso tako standardna (mpr. obraz, sprednji del vratu,...)

Ni reklama: Sam imam dobre izkušnje z Barbaro Pukart, čeprav na koncu sem moral spremeniti način drže v službi, ker karkoli mi je razbila na terapiji, je prišlo nazaj.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.521
60
48
Kranj
Ma sem šel kar na fitnes pa bo kar bo
smile-1.gif
. Zaenkrat je bolje kot zjutraj res pa da hrbta nisem niti minimalno obremenjeval.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.521
60
48
Kranj
Sem šel kar k dohtarju , ker ni bistvenih sprememb. Slikali hrbtenico in pravijo da je preveč ravna. Pač da ni v oblike črke S in da je to verjetno zaradi mišičnega krča. Dobil ketonale in neke Doreta in naj pridem drug teden če ne bo bolje.
 

sparkyboy

Pripravnik
1. nov 2008
549
0
16
Uradno medicinska klasika...slikanje in tableti. In potem tableti, tableti in še n-krat tableti. Če je tako, potem zdravnikov ne rabimo, ker tablete si lahko kupim tudi sam brez predhodnega obiska zdravnika.
Itak zmeraj predpisujejo iste vrste tablet za določene najbolj razširjene težave.
Zdravniki bi morali človeka obravnavati holistično.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.834
87
48
Sam sem imel diskus hernio, obrabo medvretenčne ploščice, brez operacije... Še pol leta po tem sem imel probleme, ker me je noga bolela kot hudič, pomagale niso nobene terapije. Nato pa kar naenkrat, kot bi odrezal, me je nehala. Zategnjene mišice pa imam tudi še po parih letih... Nimam pojma, kako jih sprostiti, boli me sicer ne, razen če pretiravam. Sicer pa ti bodo brez MR težko določili točno diagnozo.
Sicer pa obstajajo neke vaje za krepitev mišic, ki se jih sicer ne uporablja...
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.521
60
48
Kranj
No, danes je prišlo do pomembnega izboljšanja tako, da je še ene 30% začetne bolečine in tudi protibolečinskih tablet danes nisem vzel. Upam da je bila samo nategnjena mišica in ne kakšen stisnjen živec ali diskus hernije. Ko je bil oče mojih let je imel že operacijo dveh hernij in vem kako to zgleda
frown-1.gif
.
V predklonu mi manjka še 40cm da se dotaknem tal ( v petek je bilo 60cm) tako, da se zadeva izboljšuje. Ni mi samo jasno zakaj je do tega prišlo, ker nisem, naredil nobenega sunkovitega giba niti nobene teže nisem dvignil pa še po 14 dneh ni čisto ok.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.521
60
48
Kranj
Gatto se mal heca ker ve da sem bil ravno pri zobarju
wink-1.gif
. Ma pri zobarju boli par minut tale moj križ pa še kar traja. Dva dni gre minimalno na bolje tretji dan gre pa spet malo na slabše in tako naprej. Je ravno en mesec odkar me je zagrabilo pa mi še vedno 20cm manjka do tal v predklonu. Iz predklona par kil na morem dvignit, če pa hrbtenico poravnam gre pa 50kg. Saj gre na bolje samo tako počasi da je obup. Telovadim in razgibavam pa vsak dan.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.220
1.848
113
Pa samo probaš predklon ali narediš več ponovitev. Je tudi mene zagrabilo tri tedne nazaj pa ne jenja..je pa bolje ko se razibam in delam predklone...proti koncu pridem že do tal.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.743
6.684
113
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Pa samo probaš predklon ali narediš več ponovitev. Je tudi mene zagrabilo tri tedne nazaj pa ne jenja..je pa bolje ko se razibam in delam predklone...proti koncu pridem že do tal.

Mogoče zaradi vožnje s skuterjem. Pred leti je mene križ bolel nekaj dni full, sem pa takrat šel z motorjem - chopperjem v Avstrijo. Naše ceste so v kurtzu in hitro dobiš šus v hrbtenico.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.984
6.687
113
Pa počneš kaj takega čez dan, kar vsebuje flexijo ali kompresijo hrbtenice? Ker če ja, potem s tem izničiš telovadbo. Poleg tega pa treba pazit, da telovadiš tako, da se tiste dve komponente odstrani, dokler je bolečina, ko je pa ni, pa treba zelo počasi nadgrajevat.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.521
60
48
Kranj
Hm malo bolj mi razloži kaj vsebuje fleksija in kompresija hrbtenice
wink-1.gif
.
Tudi ko sem ogret mi manjka 20cm v predklonu. V sedečem položaju se pa takrat lahko primem za prste na nogah in za nekaj sekund zadržim.